ewangelizacja.net

Menu główne > Archiwum
wtorek, 23 kwiecień 2019 roku

 30 niedziela zwykła (28 X 2007) - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (ŚRODA 1 XI) - ogłoszenia


ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA
Poświęcenie (konsekracja) tego neogotyckiego kościoła św. Jana Chrzciciela odbyła się 131 lat temu tj. 30 V 1876, konsekracja kamiennego ołtarza – 10 lat temu (1 X 1997 r).; w Grucznie i w Dworzysku były jeszcze dwa kościoły - protestanckie, które, zrujnowane pod koniec wojny, zostały rozebrane za czasów Gomułki ok. r.1960, pozbawione całkowicie swoich wyznawców; jeden z tych kościołów stał w Grucznie - tam gdzie obecnie gmach OSP (są liczne zdjęcia), drugi w Dworzysku - obok mini-cmentarzyska w lasku przy obwodnicy i starej drodze do Gruczna (brak zdjęć, może ktoś ma?); osoby znające szczegóły likwidacji tychże kościołów lub mające dokumenty z tym związane, zdjęcia, prosimy o informacje i rozmowę...)  W tę niedzielę ogólnopolskie      liczenie frekwencji we mszach św. i przystępowania do Komunii św.

1. W TYGODNIU będzie WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, DZIEŃ ZADUSZNY, OKAZJA SPOWIEDZI:
 
PONIEDZ. (29 X)
godz. 18.00 msza z różańcem:  +Andrzeja Sosnowskiego z okazji urodzin

WTOREK (30 X)
g. 18.00 msza z różańcem: dziękcz. z prośbą o błogosł.  Boże dla Heleny i Henryka  i ich rodziny
(godz. 19.00 II cz. filmu. w którym fotograf Arturo Mari  wzruszająco opowiada o papieżu. I cz. była 16 X)

ŚRODA (31 X)
godz. 18.00 msza: +Sabinę i Jadwigę i Józefa i Mieczysława Szargało i Reginę i Wacława i Edwarda Pietrzak (okazja do spowiedzi od godz. 17.00 – 18.00: spowiadają ks. dr W. Śmigiel i miejscowy ks. proboszcz; o godz. 17.30 różaniec misyjny dla wszystkich kręgów)  

CZWARTEK (1 XI) UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - święto nakazane –u  nas 4 msze świąteczne: godz. 8.00 msza: +Macieja i Marka i Ewę i Bolesława
godz. 9.30 msza:+Katarzynę i Wincentego Predeli,Kazimierza Predeli,Bronisława Michalskiego i rodziców Arendt
godz. 11.00 msza: +Łucję Ulatowską w I rocz. śmieci, jej męża Szczepana i Ewę i Alfonsa Golonka
godz. 14.00 msza: za zmarłych parafian i wszystkich wiernych zmarłych - z procesją żałobną na cmentarz parafialny, gdzie będą tradycyjne modły za zmarłych i coroczna kwesta członków Akacji Katolickiej na utrzymanie i ulepszanie cmentarza. Z góry Bóg zapłać za te ofiary.
(będzie okazja do spowiedzi na wszystkich mszach św. :

PIĄTEK (2 XI) DZIEŃ ZADUSZNY,WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH-msze:  
godz. 8.00 msza: w int. Benedykta XVI i w jego intencjach (za papieskie odpusty za zmarłych)
godz. 9.30 msza: +Władysława Małeckiego  (int. od żony)
godz. 11.00 msza dla dzieci i młodzieży: +Helenę i Bronisława i Alfonsa Krzemkowskich
godz. 16.00 msza: +zm. z rodziny Klepczyńskich i Kasprzyk
godz. 18.00 msza: +Kazimierza Myka i rodziców obojga stron
(18.45 katechumenat parafialny: w sprawie chrztów i ślubów) na wszystkich mszach będzie okazja do spowiedzi. na zmianę spowiadać będą ks. dr W. Śmigiel, ks. dr Wojciech Pikor i miejsowy ks. proboszcz

SOBOTA (3 XI)
godz. 18.00 msza: w I rocz. ślubu Pauliny i Bartosza z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny                                                            

NIEDZIELA (4 XI)
godz. 8.00 msza: +zm. rodziców Martę i Władysława Pasternackich i zm. z rodziny
godz. 9.30 msza: +zm. Wacława Szymańskiego i zmarłych z rodziny Szymańskich
godz. 11.00 msza: + Ewę Kempińską w 2 rocznicę śmierci                                                                   

2.Inne ogłoszenia: zmarł ś. p. Władysław Małecki l. 77 z Luszkówka, którego pogrzeb odbył się w sobotę – dobry Jezu... Na wszystkich mszach św. 1 i 2 XI będzie okazja do spowiedzi oraz 31 X od godz. 17.00 – 18.00. Będzie to też spowiedzi z okazji I czwartku i I piątku. Bardzo proszę skorzystać z tej okazji spowiedzi. W I czwartek listopada z powodu święta nie będzie objazdu księdza do chorych. Różaniec misyjny będzie wyjątkowo w ostatnią środę października o 17.30, a nie – jak zwykle - w I środę miesiąca
Bóg zapłać za ofiary dodatkowe  w biurze i za spełnione funkcje liturgiczne. Zaczęliśmy następny fragment adaptacji i renowacji: żyrandole. Pierwszy żyrandol został zabrany do nowego zaprojektowania. Zaliczkowo parafia na to wpłaciła 2.000,- zł. Ofiary 15 X dla fundacji papieskiej Dzieło Nowego Tysiąclecia to 800 zł, Bóg zapłać. Przyjmujemy tradycyjne wypominki za zmarłych (tzw. zdrowaśki). Kartki do wypisywania zmarłych można pobrać z ławeczki przed ławkami. Od 1 listopada do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warto przygotować się  do uzyskania odpustu przez spowiedź i Komunie św. Dbajmy o swoje groby i nasz cmentarz parafialny. Nie omijajcie na cmentarzu członków Akcji Katolickiej, którzy będą 1 XI zbierać ofiary cmentarne do puszek. – jak co roku - na utrzymanie cmentarza i jego ulepszanie. Zachęca się do nabycia gazet katolickich (dwutygodnik Pielgrzym, Gość Niedzielny, Posłaniec Ducha Świętego ...). ... Szczęść Boże!


UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (ŚRODA 1 XI)
święto nakazane –u  nas 4 msze świąteczne:
godz. 8.00 msza: +rodziców Martę i Władysława Pasternackich (odprawia ks. kan. Wacław Kalkowski)
godz. 9.30 msza: +Kazimierza Wierczhcukiego i matkę Anastazję Wierzchucką  w 13 rocz. śm.
godz. 11.00 msza: +Bolesława i Marka i Macieja i Ewę (odprawia ks. dr Wiesław Śmigiel
godz. 14.00 dodatkowa msza: za zmarłych parafian i wszystkich wiernych zmarłych (odprawia ks. dr Wiesław Śmigiel)- z procesją żałobną na cmentarz, gdzie będą modły za zmarłych i coroczna kwesta członków Akcji Katolickiej
            
CZWARTEK (2 XI) DZIEŃ ZADUSZNY,WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH-msze:  
godz. 9.30 msza: +Helenę, Konrada i Adama i Krystynę
godz. 14.00 msza i pogrzeb ś. p. Łucji Ulatowskiej l. 87 z Gruczna ⎯ doby  Jezu...
godz. 16.00 msza dla dzieci i młodzieży: za wszystkich zmarłych  (dzieci kl. IV niech przyniosą świeczki)  
godz.18.00 msza: +Kazimierza Myka (objazd chorych przez księdza od godz. 11.00)

PIĄTEK, I piątek  (3 XI)
godz. 16.00 msza:+ rodziców Czesława i Marię i siostry Halinę i Krystynę (prosimy dzieci kl. III; potem adoracja do godz. 18.00 z modlitwami jak co      miesiąc, proszę parafian o odmówienie; katechumenat parafialny o godz. 18.45 par zakochanych, narzeczonych, pragnący sakramentu małżeństwa; pragnący chrztu dziecka także; tym razem 3 XI będzie to katolickie poradnictwo rodzinne, które poprowadzi osoba świecka - pan Jan Barczyński z Tczewa, nauczyciel naturalnego planowania rodziny. Zaprasza się pary,      które na tym poradnictwie nigdy nie były, a przyjęły sakrament małżeństwa w ostatnich 2-3. latach i takie pary, które planują sakr. małż. w przyszłym roku, powinni brać udział w katolickiej poradni życia małżeńskiego, poznając religijną interpretację popędu seksualnego)   

SOBOTA (4 XI)
godz. 18.00 msza: +Ewę Kempińską w I rocznicę śmierci (udzielanie chrztu)

NIEDZIELA (5 XI)
godz. 8.00 msza: +Bolesława Chmarę  
godz. 9.30 msza: +rodziców Predelów i Arendtów, +Kazimierze Predelę i Bronisława Michalskiego   
godz. 11.00 msza: +Andrzeja Sosnowskiego w I rocz. śmieci  

2.Inne ogłoszenia: Bóg zapłać za ofiary i za spełnione funkcje liturgiczne. Ofiary 15 X - fundacji papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia to 800 zł, a ofiary dla misjonarza o. Rafała Kiedrowicza i jego misji wśród Pigmejów Afryce w Kamerunie to 1800 zł. Bóg zapłać. Przyjmujemy tradycyjne wypominki za zmarłych (tzw. zdrowaśki). Od 1 listopada do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Dbajmy o nasz  cmentarz parafialny.
Nie omijajcie na cmentarzu członków Akcji Katolickiej, którzy będą tam 1 XI zbierać ofiary do puszek. na utrzymanie cmentarza i jego ulepszanie. Z góry serdeczne Bóg zapłać!  
Szczęść Boże!

2007-10-28