ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 17 czerwiec 2019 roku

 NIEDZIELA 20 zw. 14 VIII 2011 * wakacje* Parafia Gruczno


1.MSZE ŚW. W TYGODNIU WAKACYJNYM I URLOPOWYM:

PONIEDZIAŁEK 15 VIII święto nakazane: Uroczystość Wniebowzięcia Najśw.    Maryi Panny i dożynki parafialne (15 VIII 2011) -
msze świąteczne o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.
o godz. 9.30 dożynki parafialne - dziękujemy Bogu Stworzycielowi zategoroczne żniwa i za wszelką pracę rolniczą poprzez dary zniwne które przynoszą delegacje z wiosek. 15 VIII to 91. rocznica bitwy warszawskiej, największej bitwy kawaleryjskiej na świecie, nazywanej cudem nad Wisłą.

WTOREK 16 VIII

g.10.30 msza grupy„Światło i wiara”(opiekun ks.Janusz Tomczaak z Fordonu): .........
godz. 18.00 msza: o zdrowie i błogosław. Boże dla Stasia

ŚRODA 17 VIII

godz. 10.30 msza grupy niepełnosprawnych: ............................................................
godz. 12.00 msza klubowa: ...............................................................................................

(o godz. 13.00 wyjazd Klubu Symeona i Anny do Gniewu (zamek) i do Pelplina (katedra, koncert). Członkowie klubu jadą za darmo, a inni, którzy chcą pojechać, płacą 30 zł. Zapisy od dzisiaj do wtorku rano do godz. 10.00

CZWARTEK 18 VIII

godz. 10.30 msza grupy niepełnosprawnych: ....................................................
godz. 18.00 msza:+Zofię w 4 r.śm. i Henryka w 12 rocz.śm. Lichniewicz

(po mszy ok. godz. 18.35 niech przybędą animatorzy klas II i III gimnazjum na rozmowę i ocenę dotyczasowych spotkań w domach w grupach oraz w parafii w formie biwaków.

PIĄTEK 19 VIII

godz. 10.30 msza grupy niepełnosprawnych: ......................................................
godz. 18.00 msza: +Alfonsa Krzemkowskiego i rodziców z obojga stron
(po mszy zebranie dla rodziców dzieci klas III w sprawie biwaku od 2 - 4 IX 2011)

SOBOTA 20 VIII

godz. 18.00 msza: o Boże błogosł. dla Maksymiliana

godz. 20.15 w kościele w ramach VI Festiwalu Smaku - Wernisaż poetycko muzyczny "    pt. " Introibo ad altare Dei" - autorstwa Witolda Stanisława Kozaka. Wystąpią: #    Wiesław Karpusiewicz - narracja, Witold Stanisław Kozak - recytacja, kwartet #    smyczkowy "Prestige" w składzie: I skrzypce Karolina Wróbel- #Krysztoforska, #    II skrzypce Przemyslaw Nawrocki, altówka Marta Lutrzykowska, wiolonczela Cezary #    Krysztoforski.

NIEDZIELA 21 zw. , 21 VIII

godz. 8.00 msza: + Jerzego Pszczolińskiego

godz. 9.30 msza: +Edmunda Jasionka i rodziców Annę i Stefana Rozmarynowskich

godz. 11.00 msza: +Stefanię i Bolesława Chmarów w rocz. śmierci

2. Bóg zapłać za prace przy ogrodzeniu i werandzie w parafii, które finalnie także będą odtworzeniem ki przywróceniem figury Serca Pana Jezusa zburzonej w r. 1939 (na cel tej inwestycji wpłynęło ofiar w ub. tygodniu: 100 zł od 1 osoby).

Przez całe wakacje trwa u nas akcja św. Krzysztofa: „Podaruj 1 grosz za 1km bezpiecznej jazdy bez wypadku na środki transportu dla polskich misjonarzy (koszyk dla tych ofiar znajduje się na posadzce obok tebernakulum).

Po mszach obecnych będzie specjalna i dodatkowa zbiórka do puszek dla głodujących w Południowym Sudanie i Erytrei, zbiórka zalecana przez biskupów polskich, co polecamy hojności parafian i gości.

Podczas wakacji biuro parafialne czynne zaraz po mszach św. oraz w sobotę o godz. 8.00 - 9.00.

W sobotę 20 VIII i w niedzielę 21 VIII - VI Festiwal Smaku i Święto Miodu w Grucznie. Organizatorem i komisarzem Festiwalu Smaku jest dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego pan dr inż. Jarosław Pająkowski oraz Tow. Przyjaciół Dolnej Wisły z pomocą innych osób i instytucji. Z powodu tysięcy gości i turystów przez dwa dni Festiwalu będzie bardziej uciążliwe parkowanie i przejeżdżanie przez Gruczno. Wszystkich przyjmujemy gościnnie i życzliwie.

Wszystkim udanej niedzieli, odczuwania zapachu, smaku, piękna wiślanej doliny i pagórków pod niebem miłującego Boga Stworzyciela - Tego który jest, był i będzie, i utrzymuje wszystko w istnieniu. Rolnikom udanej pogody i dobrych plonów. Szczęść Boże.

2011-08-14