ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 17 niedziela zwykła (24 VII 2011)*wakacje * Parafia Gruczno


W tę niedzielę 24 VII o godz. 17.00 w Ostrzywilku w lesie nad jeziorem Gwiazda (Bory Tucholskie) będzie msza polowa, na co zaprasza się uczestników dawnych obozowisk namiotowych organizowanych przez ponad 20 lat, niekiedy dwukrotnie jednego lata - najpierw z Bydgoszczy-Fordonu, potem z Gruczna. Chcemy tam zabrać, będącą u nas na rekolekcjach, młodzież „Wieczernik” z Chojnic z s. Barbarą, prosimy o pomoc w przewiezieniu tejże młodzieży do Teologa samochodami. Prosimy zgłaszać się w tej sprawie po mszach.

1. W tygodniu wakacyjnym:

PONIEDZIAŁEK 25 VII święto św.Jakuba Starszego Ap.

godz. 8.00 msza:za żywych i zmar. parafian,za wypoczywających i podróżujących(wyjazd„Wieczernika”z Chojnic z s. Barbarą)

WTOREK 26 VII wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP,

godz.18.00 msza: w 45. urodziny o Boże błogosławieństwo dla żony Marioli

ŚRODA 27 VII

godz.18.00 msza:+Krystynę Kozielecką w 4. rocz. śm. i za +rodz. obojga stron

CZWARTEK 28 VII

godz.18.00 msza: +Henryka Kleina i Hildegardę i Józefa Jędraszków

PIĄTEK 29 VII

godz.18.00 msza:+Jerzego Szczukowskiego w 13 r.śm.i ojca Feliksa Jaworskiego

O godz. 18.30 zaprasza się panie i panów ze stref bagażowych pieszej gdańskiej pielgrzymki

SOBOTA 30 VII

godz.18.00 msza:+Tadeusza Putkowskiego

(Międzynarodowy WYŚCIG KOLARSKI przy kościele ul. Dworcową, Wojska Polskiego i Młyńską wg pomysłu organizatorów pp.Chudzińskich, co na plakatach.Trasa wyścigu zamknięta.)

18 NIEDZIELA zwykła, 31 VII

godz. 8.00 msza: +Feliksa Jaworskiego

godz. 9.30 msza: +Tadeusza Koszackiego w 15 rocz. śmierci

godz.11.00 msza:+Martę i Antoniego Donarskich

31 VII ok. godz. 16.30-18.00 dochodzi XXIX gdańska pielgrzymka piesza do naszej parafii na nocleg .
Noclegi 5. grup będą wokół stref bagażowych: w Parlinie - na podwórze Mirosława Kozaka i na podwórze Grzegorza Jaworskiego , podwórze Józefa Koszowskiego - grupa, którą rolnicy przyczepami przywiozą wraz z bagażami do Małociechowa na podwórze p. Leona Kempińskiego), w Grucznie - dwiegrupy: u p. Zbigniewa Koszuckiego za cmentarzem ul. Polna i obok kościoła na parkingu kościelnym przy posesji pp. Leokadii i Krzysztofa Furtaków).

W PONIEDZ. 1 VIII msza pielgrzymkowa w kościele o g. 7.00, a msze polowe w Parlinie i Małociechowie wg uzgodnień z kierownikami grup (przemarsz grupXXIX gdańskiej pielgrzymki pieszej przy kościele ok. 8.00 - 9.00, krótko potem przy kościele postój gdyńskiej pielgrzymki pieszej, która do Gruczna idzie inna trasą, a z Gruczna wspólną drogą z gdańską pielgrzymką. Niech nowi mieszkańcy także zaangażują się w noclegi i wyżywienie pielgrzymów.

Drodzy parafianie, przyjmijcie pielgrzymów, zanosząc karteczki z swoim nazwiskiem i adresem do stref bagażowych w Parlinie, Grucznie i Małociechowie, co oznacza że chcecie przyjmujecie na nocleg, podając, ile osób oraz że pozwalacie im się umyć i chcecie im dać jeść.


2.Inne ogłoszenia:

Bóg zapłać panom i strażakom za dalsze roboty przy ogrodzeniu i porządkowaniu ogrodu parafialnego. Ofiary na ten cel przyjmujemy w biurze parafialnym zaraz po mszach św. i w soboty od godz. 8.00 - 9.00. W ub. tygodniu złożona ofiara 500 zł od 4 rodzin i osób na materiały do ogrodzenia.

Po mszach niedzielnych 24 VII zbieramy specjalne ofiary dla tragicznie poszkodowanych w Polsce z powodu ulewy, nawałnicy i trąby powietrznej. To apel Caritas Polskiej.

Przez wakacje trwa też nasza akcja: podaruj 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy bez wypadku na środki transportu dla polskich misjonarzy. Tą piękną ideą wyrażamy wdzięczność za tyle podróży i tyle kilometrów w zdrowiu i bezpieczeństwie (koszyk do tych ofiar znajduje się z przodu na marmurowej posadzce obok tabernakulum - Bóg zapłać za te ofiary św. Krzysztofa.
 
Dzieciom i młodzieży życzymy wakacyjnej radości, gościom przyjemnego pobytu w naszych stronach, rolnikom nadziei na dobre żniwa, wszystkim optymizmu, modląc się o pokój na świecie i w naszych rodzinach.

2011-07-24