ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
poniedzia貫k, 17 czerwiec 2019 roku

 16 niedziela zwyk豉 (17 VII 2011) * Parafia Gruczno


1. W tygodniu wakacyjnym:

PONIEDZIAΒK 18 VII

godz.6.30 msza:w int. parafian i naszej m這dzieży kl.II gimnazjum, która po mszy wyjeżdża z księdzem, nauczycielami i opiekunami na 4. dniowy biwak nad morze, z noclegami w szkole w Żarnowcu, powrót w czwartek 21 VII ok. godz. 20.00.

godz. 18.00 msza: +rodziców Amelię i Juliana Bernackich i +Mariannę i Stanis豉wa Zielonych (Eucharystii do czwartku będzie przewodniczy ks. pra豉t dr hab. Wojciech Pikor)

WTOREK 19 VII

godz. 18.00 msza: dziękczynna w 15 rocz. ślubu z prośbą o b這gos豉wieństwo Boże dla rodziny

ŚRODA 20 VII wspomnienie b. Czes豉wa,

godz. 18.00 msza:+Marka Paw這wskiego w 14 rocz. śmierci

CZWARTEK 21 VII

godz. 18.00 msza: +w 50 rocz. śmierci Józefa Kozaka i za jego żonę +Rozalię Kozak
(ok. godz. 20.00 powrót klasy II gimnazjum z biwaku znad morza)

PIĄTEK 22 VII wspomnienie św. Marii Magdaleny

godz. 18.00 msza: +Stanis豉wa Ściborskiego w 22 rocz.
śmierci, jego syna Jana i W豉dys豉wa, Zbigniewa oraz rodziców Ściborskich

SOBOTA 23 VII

godz. 16.00 msza ślubna dla pary Agnieszki Kuczyńskiej i Lucjana Redmanna

godz.18.00 msza z liturgią niedzielną: + Benedyktę i Kazimierza Kufel

XVII NIEDZIELA ZWYKx 24 VII 2011:

godz. 8.00 msza: +Wiktora Pipowskiego w dniu urodzin

godz. 9.30 msza: +Jana Dudzińskiego w 10 rocz. śmierci

godz. 11.00 msza: +Tadeusza i Teres i Jana Koszowskich (uczestnicz帷 ch皻nie w apelu Caritas Polskiej po mszach sk豉damy hojniejsze ofiary do puszek dla bardzo poszkodowanych ostatnio w Polsce z powodu tr帳y powietrznej, burzy, nawalnicy i ulewy, niech zbieraj panie z naszego Caritas).

(w niedzielę 24 VII o godz. 17.00 w Ostrzywilku k. Bys豉wia nad jeziorem Gwiazda (Bory Tucholskie) będzie msza polowa, jak co roku, na którą zaprasza się bywalców - uczestników dawnych obozowisk namiotowych organizowanych od r. 1978 (przez ponad 20 lat) - zaprasza się nauczycieli, wychowawców, katechetki, lekarzy, pielęgniarki - niech przywiozą swoje dzieci,pokażą im, jak wygląda造 obozy namiotowe z księdzem . W tym roku chcemy też pojechać tam z grupę „Wieczernik” i z s. Barbarą - tę grupę trzeba tam zawieźć, wyjeżdżając z Gruczna sprzed kościo豉 o godz. 15.30. Prosimy zg豉szać siebie i samochody do piątku wieczorem z podaniem, ile osób możecie od nas zabrać i potem - po leśnym grillu - z powrotem przywieźć. Ot, taka niedziela po Bożemu.

2.Inne og這szenia:

W czynie spo貫cznym i przy pomocy strażaków budujemy nowe ogrodzenie od ulicy, ods豉niając fundament zburzonego pomnika Serca Jezusa we wrześniu 1939, poszerzając wjazd do strugi Dylki. Tam też chcemy poszerzyć nie tylko dojście do rzeczki, ale i zarazem poszerzyć parking na d逝gość samochodu w poprzek, oddając kilkadziesiąt metrów na wspólne użytkowanie publiczne dla wsi. Prosimy o ofiary na materia造 do tej inwestycji, która ozdobi wioskę. a potem - ufamy- gmina po這ży tam kostkę brukową, a jeżeli urząd gminy i rada gminy pozwoli na sprzedaż dzia貫k parafialnych (o co prosimy bezskutecznie już od 9 lat), parafia będzie mia豉 większe pieniądze na dokończenie inwestycji, 豉̨cznie z dobudowaniem wejścia od rzeczki do domu katechetycznego i wtedy dom będzie dwufunkcyjny jednocześnie, a plebania poprawiona. Po ods這nięciu widać jaka biedna jest ta nasza plebania, dom księdza.

Wydaliśmy ostatnio 2500 z na oazy wakacyjne dla naszej m這dzieży, 2600 z na remont pieca c.o, co poprawi ogrzewanie w kościele (ostatniej zimy by這 gorzej z powodu znacznego uszkodzenia), prawie 2000 z na materia造 ogrodzenia.

W ub. tygodniu ofiar otrzymaliśmy 1250 z od 11 osób i rodzin. Bóg zap豉ć.

Bóg zap豉ć za ofiary „Podaruj 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy bez wypadku na środki transportu dla polskich misjonarzy”: akcja trwa przez ca貫 wakacje, koszyk dla tej akcji znajduje się obok tabernakulum na posadzce.

Biuro parafialne czynne będzie w tym tygodniu tylko w piątki i w soboty o godz. 8.00 - 9.00 i po wieczornej mszy i prosimy wtedy o ofiary.

30 lipca będzie uliczny wyścig kolarski w Grucznie. Zg豉szać się do udzia逝 - informacje na plakatach.

31 VII przyjmujemy Gdańską Pielgrzymkę Pieszą na nocleg w naszej parafii. Pielgrzymka Diec. Pelplińska: wymarsz grupy świeckiej 2 VIII 2005 r. z Świecia. Zg豉szać się w parafii św. Józefa w Świeciu.

Dzieciom i m這dzieży życzymy wakacyjnej radości, gościom przyjemnego pobytu w naszych stronach, rolnikom nadziei na dobre żniwa, wszystkim optymizmu, modląc się o pokój na świecie i w naszych rodzinach, polecając opiece Bożej wszystkich podróżujących, których patronem jest św. Krzysztof.

Szczęść Boże!

2011-07-17