ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 16 niedziela zwykła (17 VII 2011) * Parafia Gruczno


1. W tygodniu wakacyjnym:

PONIEDZIAŁEK 18 VII

godz.6.30 msza:w int. parafian i naszej młodzieży kl.II gimnazjum, która po mszy wyjeżdża z księdzem, nauczycielami i opiekunami na 4. dniowy biwak nad morze, z noclegami w szkole w Żarnowcu, powrót w czwartek 21 VII ok. godz. 20.00.

godz. 18.00 msza: +rodziców Amelię i Juliana Bernackich i +Mariannę i Stanisława Zielonych (Eucharystii do czwartku będzie przewodniczył ks. prałat dr hab. Wojciech Pikor)

WTOREK 19 VII

godz. 18.00 msza: dziękczynna w 15 rocz. ślubu z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny

ŚRODA 20 VII wspomnienie bł. Czesława,

godz. 18.00 msza:+Marka Pawłowskiego w 14 rocz. śmierci

CZWARTEK 21 VII

godz. 18.00 msza: +w 50 rocz. śmierci Józefa Kozaka i za jego żonę +Rozalię Kozak
(ok. godz. 20.00 powrót klasy II gimnazjum z biwaku znad morza)

PIĄTEK 22 VII wspomnienie św. Marii Magdaleny

godz. 18.00 msza: +Stanisława Ściborskiego w 22 rocz.
śmierci, jego syna Jana i Władysława, Zbigniewa oraz rodziców Ściborskich

SOBOTA 23 VII

godz. 16.00 msza ślubna dla pary Agnieszki Kuczyńskiej i Lucjana Redmanna

godz.18.00 msza z liturgią niedzielną: + Benedyktę i Kazimierza Kufel

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 VII 2011:

godz. 8.00 msza: +Wiktora Pipowskiego w dniu urodzin

godz. 9.30 msza: +Jana Dudzińskiego w 10 rocz. śmierci

godz. 11.00 msza: +Tadeusza i Teresę i Jana Koszowskich (uczestnicząc chętnie w apelu Caritas Polskiej po mszach składamy hojniejsze ofiary do puszek dla bardzo poszkodowanych ostatnio w Polsce z powodu trąby powietrznej, burzy, nawalnicy i ulewy, niech zbierają panie z naszego Caritas).

(w niedzielę 24 VII o godz. 17.00 w Ostrzywilku k. Bysławia nad jeziorem Gwiazda (Bory Tucholskie) będzie msza polowa, jak co roku, na którą zaprasza się bywalców - uczestników dawnych obozowisk namiotowych organizowanych od r. 1978 (przez ponad 20 lat) - zaprasza się nauczycieli, wychowawców, katechetki, lekarzy, pielęgniarki - niech przywiozą swoje dzieci,pokażą im, jak wyglądały obozy namiotowe z księdzem . W tym roku chcemy też pojechać tam z grupę „Wieczernik” i z s. Barbarą - tę grupę trzeba tam zawieźć, wyjeżdżając z Gruczna sprzed kościoła o godz. 15.30. Prosimy zgłaszać siebie i samochody do piątku wieczorem z podaniem, ile osób możecie od nas zabrać i potem - po leśnym grillu - z powrotem przywieźć. Ot, taka niedziela po Bożemu.

2.Inne ogłoszenia:

W czynie społecznym i przy pomocy strażaków budujemy nowe ogrodzenie od ulicy, odsłaniając fundament zburzonego pomnika Serca Jezusa we wrześniu 1939, poszerzając wjazd do strugi Dylki. Tam też chcemy poszerzyć nie tylko dojście do rzeczki, ale i zarazem poszerzyć parking na długość samochodu w poprzek, oddając kilkadziesiąt metrów na wspólne użytkowanie publiczne dla wsi. Prosimy o ofiary na materiały do tej inwestycji, która ozdobi wioskę. a potem - ufamy- gmina położy tam kostkę brukową, a jeżeli urząd gminy i rada gminy pozwoli na sprzedaż działek parafialnych (o co prosimy bezskutecznie już od 9 lat), parafia będzie miała większe pieniądze na dokończenie inwestycji, łącznie z dobudowaniem wejścia od rzeczki do domu katechetycznego i wtedy dom będzie dwufunkcyjny jednocześnie, a plebania poprawiona. Po odsłonięciu widać jaka biedna jest ta nasza plebania, dom księdza.

Wydaliśmy ostatnio 2500 zł na oazy wakacyjne dla naszej młodzieży, 2600 zł na remont pieca c.o, co poprawi ogrzewanie w kościele (ostatniej zimy było gorzej z powodu znacznego uszkodzenia), prawie 2000 zł na materiały ogrodzenia.

W ub. tygodniu ofiar otrzymaliśmy 1250 zł od 11 osób i rodzin. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za ofiary „Podaruj 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy bez wypadku na środki transportu dla polskich misjonarzy”: akcja trwa przez całe wakacje, koszyk dla tej akcji znajduje się obok tabernakulum na posadzce.

Biuro parafialne czynne będzie w tym tygodniu tylko w piątki i w soboty o godz. 8.00 - 9.00 i po wieczornej mszy i prosimy wtedy o ofiary.

30 lipca będzie uliczny wyścig kolarski w Grucznie. Zgłaszać się do udziału - informacje na plakatach.

31 VII przyjmujemy Gdańską Pielgrzymkę Pieszą na nocleg w naszej parafii. Pielgrzymka Diec. Pelplińska: wymarsz grupy świeckiej 2 VIII 2005 r. z Świecia. Zgłaszać się w parafii św. Józefa w Świeciu.

Dzieciom i młodzieży życzymy wakacyjnej radości, gościom przyjemnego pobytu w naszych stronach, rolnikom nadziei na dobre żniwa, wszystkim optymizmu, modląc się o pokój na świecie i w naszych rodzinach, polecając opiece Bożej wszystkich podróżujących, których patronem jest św. Krzysztof.

Szczęść Boże!

2011-07-17