ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 NIEDZIELA (31 X) ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA * Parafia Gruczno


Sakrament pokuty i pojednania tj, okazja do spowiadania się będzie w naszej parafii w tę niedzielę 31 października i w poniedziałek 1 listopada na każdej mszy św. , podczas każdej będzie spowiadać 2 księży (wymieniając się: ks. prałat prof. dr hab. Wojciech Pikor, ks. prałat prof. dr hab. Wiesław Śmigiel i ks. kan. mgr Wacław Kalkowski oraz miejscowy ks. proboszcz). To spowiedź dodatkowa, bo można uzyskać pierwszy odpust zupełny za zmarłych w czasie od południa 1 XI i przez cały dzień 2 XI oraz można uzyskać drugi odpust raz dziennie w dniach od 1 - 8 XI - poprzez pobożne odwiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych, nawet na sposób duchowy. Także ta spowiedź będzie zamiast I. czwartku i I. piątku. Niech skorzystają duchowo parafialnie, dzieci, młodzież, dorośli i gości, i przyjezdni. Zyskiwanie odpustów za zmarłych jest naszą pomocą dla zmarłych,naszą miłością do nich.

1. W TYGODNIU:

PONIEDZ. 1 XI) UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - święto nakazane, u nas 4 msze:

godz. 8.00 msza: +Stefanię Chmarę i męża Bolesława godz. 9.30 msza:+ Kazimierę, Marka, Macieja Gołębiewskich i Ewę Kempińską i Bolesława Donorowicza

godz. 11.00 msza: +w 20 rocz. śmierci +Stanisławę Siudę i męża Franciszka

godz. 14.00 msza: za zmarłych parafian i wszystkich wiernych zmarłych - z procesją żałobną na cmentarz parafialny, gdzie będą tradycyjne modły za zmarłych i coroczna kwesta członków Akacji Katolickiej na utrzymanie i ulepszanie cmentarza.

WTOREK 2 XI Wspomn. Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) - u nas 3 msze:

godz. 9.30 msza: +Helenę i Konrada i Jana i Adama Baumgart

godz. 16.00 msza: +zmarłych kapłanów szczególnie ks. kan. Anastazego Nagórkiego, ks. prał Bogdana Górskiego, ks. kan. Konrada Wedelstaedta, ks. prał Romana Benkowskiego...

godz. 18.00 msza: za zmarłych według intencji Ojca Świętego Benedykta XVI

ŚRODA 3 XI

godz. 18.00 msza: +Czesława i Marii Koszuckich i siostry Janinę i Halinę

(godz. 17.30 różaniec misyjny dla wszystkich kręgów, które się serdecznie zaprasza)

CZWAR. 4 XI, I czwart. miesiąca

godz. 17.00 - 18.00 adoracja dla parafian, zaprasza się parafian zwiosek z doliny Wisły: z Dworzyska, Kosowa, Gruczna, Chrystkowa

godz.18.00 msza:+rodziców Jopków i rodzeństwo (od g.10.00 objazd chorych)

PIĄTEK 5 XI

godz. 17..00 - 18.00 adoracja (I.piątkowa) - zaprasza się parafian z wiosek na górach, ponad wiślaną skarpą (z Luszkowa, Luszkówka, Małociechowa, Bagniewa, Parlina, Gawrońca, Różany, POledna)

godz. 18.00 msza:+w 10 rocz.śm. Heleny Krzemkowskiej i męża Bronisława i syna Alfonsa

(katechumenat paraf.w sprawie ślubów i chrztów o g.18.45 i paraf. poradnictwo rodzinne)

SOBOTA 6 XI

godz. 16.00 msza jubileuszowa dziękczynna w 50 rocznicę ślubu Barbary i Stanisława Kozaków, którzy proszę o błogosławieństwo Boże na dalsze lata

godz. 18.00 msza: za parafian żywych i zmarłych (udzielanie chrztu)

NIEDZIELA 32 niedziela zwykła 7 XI

godz. 8.00 msza:+Jana Dudzińskiego i zm.z rodziny Dudzińskich i Jankowskich

godz. 9.30 msza:+Wacława Szymańskiego

godz. 11.00 msza:+rodz.Bronisławę i Henryka Topolińskich,brata Bogdana i zmarłych z rodziny Belt

--------------------------------
2. Inne:

Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku od godz. 8.00 – 9.00 i krótko po mszy wieczornej.

Można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Będziemy modlić się też za zmarłych podczas mszy św. wg wypominków składanych tradycyjnie przez parafian i gości.

Bóg zapłać ofiary dodatkowe, na misje, z kolekt i od wypominków. Będą zbierane także ofiary tradycyjnie 1 XI na cmentarzu przez członków Akcji Katolickiej na funkcjonowanie cmentarza i jego ulepszanie.

Prosimy o przygotowanie nagłośnienia na cmentarzu 1 XI. Odtąd szkło i plastyki wrzucać do odrębnych pojemników przy kontenerze na cmentarzu.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Pielgrzyma” (od ministrantów)....

Szczęść Boże.

2010-10-31