ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 16 niedziela zwykła (18 VII 2010)


1. W tygodniu wakacyjnym:

PONIEDZIAŁEK 19 VII
godz. 18.00 msza:+Jerzego Szczukowskiego w 12 roc śm. i +ojca Feliksa Jaworskiego-  

WTOREK 20 VII wspomnienie bł. Czesława
godz. 18.00 msza: +Andrzeja Sosnowskiego   

ŚRODA 21 VII
godz. 18.00 msza:+Antoniego Tadrowskiego  (17.30 różaniec przyjaciół R. Maryja)

CZWARTEK 22 VII wspomnienie św. Marii Magdaleny
godz. 8.00 msza:+Krystynę Sochacką
(o godz. 18.00 w Galerii Autorskiej w Bydgoszczy ul. Pomorska 48 odbędzie się spotkanie autorskie ks. Franciszka Kameckiego i promocja jego tomiku „Brat opuszczonych” w roku złotego jubileuszu twórczości, proszę tam zaprosić znajomych i krewnych mieszkających w Bydgoszczy)

PIĄTEK 23 VII św. Brygidy patronki Europy
godz. 18.00 msza: +Henryka Kleina i Hildegardę i Józefa Jędraszków

SOBOTA 24 VII św. Kingi 
godz.18.00 msza niedzielna: +Krystynę Kozielecką w 3 rocz. śm. i rodziców z ob. stron   

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 VII 20010 
godz. 8.00 msza: +Wiktora Pipowskiego w dniu urodzin       
godz. 9.30 msza:  +Wandę i Bernarda i z rodziny Wróblewskich   
godz. 11.00 msza: +w 94 rocz. urodzin za ś.p. Kazimierza Popę i w 3 rocz. śm. żony Wiktorii
(po mszach z okazji św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących zbieramy ofiary do puszek  dla polskich misjonarzy na środki transportu dla nich - 1 grosz za każdy 1 km bezpiecznej jazdy, niech  zbierają  panie z kręgów różańca misyjnego)         
   
(w tę niedzielę 25 VII o godz. 17.00 w Ostrzywilku k. Bysławia w lesie nad jeziorem Gwiazda (Bory Tucholskie) będzie msza polowa, jak co roku, na którą zaprasza się  bywalców - uczestników dawnych  obozowisk namiotowych organizowanych od r. 1978 (przez ponad 20 lat) - młodzież, nauczycieli,     wychowawców,  katechetki, lekarzy, pielęgniarki, dzisiaj 40-, 50 -latków i starszych). Tamże też będzie  grupa młodzieży „Wieczernik” z     Chojnic, która kończy 10. dniowe rekolekcje.  

2.Inne ogłoszenia:  

Dziękujemy młodzieży “Wieczernik” z Chojnic z s. Barbarą za śpiewy i granie w tygodniu podczas codziennych Eucharystii. 25 VII ok. godz. 16.00 prosimy o pomoc w przewiezieniu tejże młodzieży z drogi asfaltowej do miejsca polowej  mszy, autobus pozostałby 2 km przed leśną polaną w Ostrzywilku.

26 lipca od godz. 10.00 biwak dla klas II gimnazjum. 

Biuro parafialne czynne w czasie wakacji tylko zaraz po mszach św. i w piątki o godz. 8.00 - 9.00 oraz w soboty o godz. 8.00 - 9.00.

31 VII przyjmujemy Gdańską Pielgrzymkę Pieszą na nocleg. Drodzy parafianie, przyjmujcie pielgrzymów, zanosząc karteczki z swoim nazwiskiem i adresem do stref bagażowych w Parlinie, Grucznie i Małociechowie, co będzie oznaczać że przyjmujecie na noclegi i chcecie pielgrzymom dać jeść. Proszę to też uczynić poprzez zawsze przyjazne panie i panów sołtysów. Będzie 5  grup pielgrzymkowych, dwie nocują w Parlinie, dwie w Grucznie i jedna w Małociechowie.  Parafianie zabierają też pielgrzymów samochodami do dalszych domów w Dworzysku, Kosowie, Chrystkowie, Luszkowie – parowie, Górnym Grucznie, Gawrońcu. A mieszkańcy Luszkówka, Bagniewa, Poledna, Różanny niech przygotują trochę kanapek na drogę i do picia przed kościołem przed wymarszem gdańskiej pielgrzymki oraz podczas postoju przy kościele innej grupy - przybyłej z Świecia – pielgrzymki gdyńskiej. Pielgrzymka Diec. Pelplińska: wymarsz grupy świeckiej 2 VIII 2005 r. z Świecia. Zgłaszać się w parafii św. Józefa w Świeciu.

Dzieciom i młodzieży życzymy wakacyjnej radości, gościom przyjemnego pobytu w naszych stronach, rolnikom nadziei na dobre żniwa, wszystkim optymizmu, modląc się o pokój na świecie i w naszych rodzinach, polecając opiece Bożej wszystkich podróżujących, których patronem jest św. Krzysztof. 

Szczęść Boże!

2010-07-18