ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
środa, 16 styczeń 2019 roku

 Niedziela Trójcy Najświętszej (7 VI 2009)


1.W TYGODNIU MSZE ŚW.: 

PONIEDZIAŁEK  8 VI 
=========   nie będzie mszy

WTOREK 9 V
godz. 18.00 msza: w 30 rocz. ślubu Jerzego i Danuty Gackowskich (do Matki Boskiej o zdrowie na     dalsze lata i o błogosł. dla rodzin)

We wtorek i w środę o godz. 16.00 ćwiczenia dla dzieci sypiących kwiatki na Boże Ciało podczas procesji

ŚRODA 10 VI
godz. 18.00 msza: dziękczynna z prośbą o dalsze łaski dla rodziny  
(godz. 15.00 Klub Symeona i Anny zaprasza;  godz. 17.30 będzie różaniec przyjaciół Radia Maryja)

CZWARTEK (11 VI) uroczystość NAJŚW. CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ (BOŻE  CIAŁO) święto nakazane, u nas trzy msze  świąteczne:  
godz. 8.00 msza:  +Maksymiliana Jaworskiego w 18 rocz. śmierci    
godz. 9.30 msza: +Stanisława i Franciszkę i Franciszka Sawickich (po mszy procesja do 4 ołtarzy ulicami Gruczna, z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Płomyki”)

ok. godz. 11.50 msza po procesji: +z rodziny Falgowskich i Pukrop  (homilie wygłosi i procesję poprowadzi ks. rektor WSD w Pelplinie prałat Antoni Bączkowski)
(o g. 18.00 zakwaterowanie dzieci klas II - przyjętych w tym roku do I Komunii - dla nich trzydniowy biwak)

PIĄTEK 12 VI
godz. 18.00 msza z procesją eucharystyczną: +Stanisława Kątowskiego w I rocz. śmierci  

(katechumenat paraf.  w sprawie chrztów i ślubów godz. 19.00, udzielanie chrztów będzie do końca roku: w odpust św. Jana Chrzciciela  środa 24 VI godz. 17.00, w sobotę 27 VI godz. 18.00, 9 VIII w odpust Przemienienia Pańskiego godz. 11.00,  w sobotę 3 X o godz. 18.00, w sobotę 5 XII o godz. 18.00).)

SOBOTA 13 VI
godz. 16.00 msza ślubna dla pary Anny Radosz i Jarosława Chrzana  
godz.18.00 msza ślubna dla pary Joanny Paczkowskiej i Piotra Pozorskiego  (bez procesji)

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 VI:
godz. 8.00 msza: +Katarzynę Predelę w V rocz. śmierci    
godz. 9.30 msza: +Konrada i Stefanię Gackowskich i zmar. z rodziny  
godz. 11.00 msza: :+Zofię Żygadło i męża Kazimierza i Zygmunta Jabłońskiego i Walerię Kobierowską  (z procesją eucharystyczną wokół kościoła)   
       
Po mszach zbiórka coroczna na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.   

2.Inne ogłoszenia.
Biuro parafialne czynne we wtorek, środę i piątek od 8 – 9.00 i po wieczornej mszy św.
Proszę pomóc sąsiadom przy 4 ołtarzach Bożego Ciała, które będą: przy posesji pani Osińskiej na ul. Dworcowej (pierwszy ołtarz), przy domu państwa Koszowskich ul. Świecka (drugi ołtarz), przy domu państwa Pietrzak-Szargało ul. Wojska Pol. (trzeci ołtarz) i przy domu państwa Rogaczewskich ul.Wojska Pol.(czwarty ołtarz). Na trasie procesji proszę wystroić ulice i domy. Proszę panów z Gruczna o nagłośnienie przy ołtarzach, jak co roku. Dzieci klas II w białych strojach pod kierunkiem rodziców niech biorą udział w procesji Bożego Ciało. I zaprasza się do czynnego udziału w procesji panie z kręgów różańca misyjnego, z Akcji Katolickiej, z Caritasu i Klubu Symeona i Anny, z oazy, grupa bierzmowanych w tym roku. Panowie strażacy i panie niech w przeddzień 13 VI sprawdzą symbole procesyjne i rozdzielą funkcje: kto niesie krzyż, chorągwie i feretrony w procesji. Niech strażacy zabezpieczają ulice, kierują porządkiem procesji i niosą parasole przed słońcem lub przed deszczem, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.
W Boże Ciało publicznie oddajemy cześć Jezusowi, który jest naszym pokarmem na życie wieczne - naszą drogą, prawdą i życiem. Zapraszamy.

Pozostający w domach w tym czasie niech zapalą świecę oraz zaśpiewają pieśń religijną lub odmówią jakąś modlitwę na znak łączności z nami podczas procesji. Rodzice dzieci klas I niech w procesji ofiarnej składają prośby z danymi personalnymi swej córeczki lub synka, z uzasadnieniem, że pragną I Komunii św. dla swego dziecka w r. 2010. 

Nabywać gazety katolickie od ministrantów przed kościołem.  W tę niedzielę zbiórka w całej Polsce na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie jako pomnik-centrum upamiętniający pontyfikat Jana Pawła II Wielkiego.

Wszystkim szczęść Boże na te dni z Świętem Bożego Ciała w środku tygodnia.

2009-06-07