ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej (16.3.2008)


W WIELKIM TYGODNIU:  

WIELKI PONIEDZIAŁEK (17 III)
godz. 7.15 msza: ...............................................
(spowiedź w Przechowie.)

WIELKI WTOREK (18 III)
godz. 7.15 msza:: ............................................
(spowiedź w Przysierku) .

WIELKA ŚRODA (19 III)
godz.19.00 msza: +Zdzisława Kęsika w I rocz. śmierci  
(18.30 różaniec przyjaciół Radia Maryja; spowiedź w Świeciu w parafii św. Andrzeja Boboli)

Potem najważniejsze Triduum Paschalne Męki,Śmierci i Zmartwychwstania. To świętowanie jednego i niepodzielnego misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.  

WIELKI CZWARTEK WIECZERZY PAŃSKIEJ
godz. 18.00 (20 III). Dzień Kapłanów.
Komunia pod dwiema postaciami.
Ofiary kolekty na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Potem zanosimy Najśw. Eucharystię do domu kat. (do ciemnicy), gdzie będzie adoracja indywidualna do g. 21.00 i w W. Piątek od godz. 9.00 – 18.00.

Prosimy o kwiaty do Grobu Pańskiego - przynosić je w tygodniu w procesji ofiarnej lub w W. Czwartek. Dla przebywających za granicą i poza parafią będzie spowiedź dodatkowa o g. 16.00 – 17.00. Ministranci - służą wszyscy o godz. 18.00.

Biuro czynne w W. Wtorek, W. Środę,  W. Czwartek i W. Piątek od godz. 8.00 – 9.00.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ (21 III) post ścisły (tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Nie używamy narkotyków.
godz. 18.00 liturgia Męki Pańskiej Wielkiego Piątku.
Adoracja przy Grobie Pańskim do ok. 22.10. Od 9.00 - 18.00 cicha adoracja w ciemnicy, w domu kat.; zaprasza się na nią panie z różańca misyjnego,  kandydatów do bierzmowania – dziewczyny i chłopców z wszystkich klas w swych grupach (niech zorganizują sobie godzinę adoracji w W. Piątek lub w W. Sobotę.
O godz. 21.30 – gorzkie żale, podczas których okazja do spowiedzi. Ofiary z W. Piątku i z  adoracji krzyża są na bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Prosimy w W . Piątek  o pomoc w gruntownym sprzątaniu kościoła i obejścia od godz. 10.00 – 12.00, prosimy też rodziców dzieci klas II, aby pomogli w przygotowaniu miejsca dla dzieci. Zebranie ministrantów o g.12.00.  

WIELKA SOBOTA (22 III) 
od godz. 9.00-20.00 adoracja w kościele.
Nie ma obowiązku postu, ale zaleca się go jako przygotowanie do posiłku świątecznego. Rodzina katolicka powinna znaleźć czas na adorację w kościele - plan, wg rejonów znajduje się w każdym mieszkaniu. Oddajemy szacunek krzyżowi przez pocałowanie (można lekko własną chusteczką przetrzeć miejsce ucałowania krzyża lub podobnie ucałować krzyż w swoim mieszkaniu).
Szanow. panów strażaków z Gruczna, Luszkówka i Parlina uprzejmie i bardzo serdecznie prosi się o pomoc: o straż i bezpieczeństwo podczas adoracji przy Grobie w W. Piątek wieczorem i w W. Sobotę przez cały dzień adoracji od godz. 9.00 - 20.00.

WIGILIA  PASCHALNA W WIELKĄ NOC A. D. 2008.
Godz. 20.00 -  bogata liturgia ognia, światła,  słowa, poświęcenie wody, odnowienie przyrzeczeń chrztu przez nas i przez dzieci klas II, przez rodziców i chrzestnych  (ochrzczonych będzie 9 osób), Eucharystyczna (mszalna)  ofiara chleba i wina, Komunia pod dwiema postaciami, procesja rezurekcyjna z świecami wokół kościoła. Główna msza święta roku. Przynieść świeczki, przynieść święconki do błogosławieństwa, przyprowadzić koniecznie dzieci klas II z świecami chrzcielnymi (te dzieci są przy ognisku od godz.19.55.
Po nocnej rezurekcji dzieci kl. II otrzymują z parafii piękne i smaczne chlebki gruczeńskiej piekarnii GS i zająca, będzie poświęcenie pokarmów. Wracając do domu - zaczynamy świętować jako ci, którzy uwierzyli Jezusowi zmartwychwstałemu. Zachowujemy tradycje smacznego jajka, babki wielkanocnej, baranka z chorągiewką, zająca dla dzieci w ogrodzie itp.  

NIEDZIELA  WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (23 III 2008 )
Wielkanoc dwie Msze św.:
godz. 9.30: +Bogumiła Chudego w 4 rocz. śmierci    
godz.11.00 msza: +Feliksa Jaworskiego w 5 rocz. śmierci (na mszach o 9.30 i 11.00 świecenie pokarmów).

W Poniedziałek Wielkanocny (24 III) w II Święto Wielkanocy msze jak w niedziele o 8.00, 9.30 i 11.00.
Ofiary kolekty na Kat. Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Pokarmy może poświęcić w domu ojciec lub matka, modląc się  z dziećmi  przy stole, składając życzenia, dzieląc się kawałkiem mięsa lub jajka – symbolami baranka wielkanocnego i życia. Można dodać jakiś entuzjazm człowieka wierzącego: „Cieszymy się dzisiaj, bo Jezus naprawdę zmartwychwstał, alleluja! Albo: Zmartwychwstały Jezus obiecuje nam życie wieczne, alleluja! Ufamy Jezusowi i Jego Ewangelii.

Bóg zapłać za pomoc w tych dniach, za złożone ofiary i wszelką dobroć. Chcemy jak najlepiej przeżyć te dni na cześć Jezusa Chrystusa. Poczujmy się bardziej Jego uczniami i Jego Kościołem.

Szczęść Boże!

2008-03-16