ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 26 marzec 2019 roku

 20 NIEDZIELA zw. 16 VIII 2015 * wakacje


1.MSZE ŚW. W TYGODNIU WAKACYJNYM:

PONIEDZ. 17 VIII

g.7.15 msza:w int.parafian ofiarodawców i pracujących w przygotowaniach mieszkań dla starego i nowego proboszcza (przed po逝dniem przyjeżdża nowy proboszcz)

WTOREK 18 VIII

g.18.00 msza:+Czes豉wa Nadolnego w 20 rocz. śmierci i żonę Helenę

ŚRODA 19 VIII św.Bernarda op. i dra Kościo豉, patrona Diecezji i miasta Pelplina

godz. 18.00 msza z Nowenną do MBNP: +Józefa Cybulskiego

(kończy wg dekretu biskupa proboszczowanie ks. Franciszek Kamecki w Grucznie)

CZWARTEK 20 VIII

godz. 18.00 msza: +Helenę Nadolną - od I kręgu różańca misyjnego

(rozpoczyna swój urząd nowy proboszcz w Grucznie ks. mgr Grzegorz Knut, którego można przywitać...)

PIĄTEK 21 VIII

godz. 16.00 msza (zamiast o 18.00): o 豉skę rozeznania drogi życiowej dla Damiana

SOBOTA 22 VIII

godz. 8.00 msza: o b這gos. Boże dla nowego proboszcza ks. mgra Grzegorza Knuta

godz. 18.00 msza: +Kazimierę Burczyńską w 3 rocz. śmierci i Apolonię i Leona Bielickich

(w sobotę 22 VIII i w niedzielę 23 VIII w Grucznie X edycja dwudniowego Festiwalu Smaku. Bogaty program Festiwalu Smaku na plakatach i w internecie)

NIEDZIELA 23 VIII

godz. 8.00 msza: +Stefanię i Boles豉wa Chmarów

godz. 9.30 msza: +Jana Zadwornego w 6 rocz. śmierci i zmar. z rodziny obojga stron

godz.11.00 msza: w 30 r. ślubu Marioli i Grzegorza - dzięk.z prośbą o b這g.Boże dla ca貫j rodziny.

2. Inne.

Biuro parafialne czynne jedynie zaraz po mszach.

Rozpoczynając w tym roku emeryturę po 33. latach i 50. dniach proboszczowania w Grucznie bardzo dużo się namęczyliśmy, przygotowując nagląco i szybko nowe miejsce zamieszkania w domu katechetycznym. Ileż wysi趾i i poświęcenia od rana do nocy. Dzięki pracownikowi parafii cierpliwej pani Ma貪osi, aktywnej pani sekretarz szko造 Uli, wo幡emu i grabarzowi panu Zbyszkowi, panu dyrektorowi gimnazjum Arkowi z żoną Basią, pani dyrektor szko造 podstawowej Ma貪osi z mężem Maciejem, nauczycielce Asi z mężem, studentce Patrycji , pani Joli i innym uporaliśmy się z 50. letnim moim majątkiem duchownego, który nie jest majątkiem, lecz tysiącami książek i papierów, w 23. rega豉ch i pó趾ach, kartonach i skrzyniach z których dwie trzecie trzeba zlikwidować, większość pozostawiając w garażu do rozdawania. Więc nikt ode mnie nie będzie odchodzi bez książki lub filmu czy p造ty z piosenkami. Emerytura jak rozdawanie. Czy to już będzie dar z siebie samego? Nie wiem. - Dziękuję bardzo serdecznie za ofiary na nieoczekiwane przeróbki w domu katechetycznym, gdzie będzie (już jest) mieszkanie dla ks. emeryta Franciszka Kameckiego.
Bóg zap豉ć za ofiary na kolektę, w biurze lub inaczej ofiarowane. Do ks. emeryta - seniora - ten sam adres pocztowy, telefon tylko komórkowy, poczta elektroniczna bez zmian (najlepsza).

Od 20 sierpnia br. we wszystkich sprawach parafii i parafian zwracać się do nowego proboszcza.

Trwa wakacyjna akcja: „Podaruj 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy bez wypadku na środki transportu dla polskich misjonarzy - św. Krzysztofie módl się za nami. Koszyk dla tych ofiar znajduje się na posadzce blisko tabernakulum.

Na Festiwal Smaku w Grucznie zapraszają gospodarze Festiwalu komisarz dyrektor Zespo逝 Parków Krajobrazowych Che軛ińskiego i Nadwiślańskiego pan dr inż. Jaros豉w Pająkowski i prezes Tow. Przyjació Dolnej Wis造 mgr Sylwia Kuklińska wraz z innymi wspó逍racownikami i innymi osobami i instytucjami.
W Starym M造nie mo積a kupić „:Bedeker gruczeński” II wyd. - wspania造! (cena 45 z). Niech Festiwal Smaku, jego zapach, panie i panowie, i goście, kolorowi turyści, piękne dziewczyny z uśmiechem, i ca豉 pradolina z wierzbami i zielonymi pagórkami, pozwolą nam doświadczyć urody tego tutejszego krajobrazu i godną podziwu harmonijną bry貫̨ neogotyckiego kościo豉 pośrodku wielkich drzew. Nad tym wszystkim w krajobrazie, wzd逝ż i wszerz, niech rozci庵a się tajemnica ukrytego i mi逝jącego Boga - Tego który by, który jest i będzie zawsze. Niech nam smakuje ten Festiwal oraz niech smakuje cudowne życie i piękny drugi cz這wiek, każda i każdy. I zewsząd , obok i w nas, bliskość Boga Stworzyciela. Oblizujmy się urodą tego świata i ludźmi, radością i sensem życia.

Szczęść Boże.

2015-08-16