ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 25 marzec 2019 roku

 6 niedziela Wielkanocy 10 V 2015 * Parafia Gruczno


1. W TYGODNIU w naszej parafii zapraszamy:

= = = = = PONIEDZIAŁEK 11 V nie będzie mszy ====

WTOREK 12 V

g.18.00 msza z majowym:+Edmunda Gackowskiego,+jego rodziców i rodzeń.

ŚRODA 13 V

godz.15.00 Klub Symeona i Anny zaprasza w II środę miesiąca seniorów, emerytów, starszych...

godz. 17.30 majowe z Nowenna do MBNP i modlitwy o urodzaje i o uświęcenie pracy

godz. 18.00 msza wspomnienie NMP z Fatimy:+Czesławę Gordon w rocz. śmierci.

Po mszy: spotkanie charyzmatycznej grupy uwielbienia Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uwielbić Jezusa śpiewem, tańcem, chcą wyznawać Pana Jezusa czytaniem Słowa Bożego oraz doświadczać Jego żywej obecności. Spotkanie w podziemiach domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.

CZWARTEK 14 V

godz. 17.00 AA „Przebudzenie” zaprasza chcących walczyć z nałogiem alkoholizmu, ich całe rodziny...

godz. 18.00 św. Macieja Ap. (święto) msza z majowym: +Zofię i Michała Kortas (przeniesiona z 15 V) zamiast ub. czwartku z powodu pogrzebu siostry ks. proboszcza; z tego samego powodu objazd chorych w II czwartek od godz. 10.00)

PIĄTEK 15 V 2015

X. Zjazd „Małej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Powiatu Świeckiego”, co w tym roku organizuje Gimnazjum nr 4 w Grucznie, którego dyrektorem jest pan mgr Arkadiusz Kujawski

godz. 9.15 przemarsz z pocztami sztandarowymi sprzed szkoły do kościoła

godz. 9.30 msza z okazji X Zjazdu - intencja: o błogosławieństwo Boże dla uczniów. nauczycieli, wychowawców i pracowników tychże szkół... Potem dalszy program przy tablicy pamiątkowej na parkingu szkolnym i w hali sportowej w Gimnazjum (przemówienia, występy uczniów poszczególnych szkół, podsumowanie, poczęstunek)

O godz. 18.45 w domu katech. będzie Katechumenat parafialny w sprawie ślubów i chrztów oraz parafialne poradnictwo rodzinne

SOBOTA 16 V

godz.18.00 msza z majowym, wspomnienie św. Andrzeja Boboli Prezbitera i Męczennika patrona Polski: za zm. +17 rocz. śm. Ryszarda i syna Andrzeja Łukasik

(W sobotę o godz. 8.30 uroczysta msza odpustowa w parafii św. Andrzeja Boboli w Świeciu - zaprasza ks. prob. dr Boguslaw Patoleta)

NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 17 V:

godz. 8.00 msza: +Zofię Naborczyk i Józefa i Zbigniewa i Helenę

godz. 9.30 msza: w 50 lecie ślubów zakonnych siostry Agnieszki Leżańskiej w jej intencji

godz. 11.00 msza:+Zofię i Adama Kozłowskich i Andrzeja i Stanisława i Mirosława (homilie wygłosi i msze o 9.30 i 11.00 odprawi ks. prał prof. dr hab. Wojciech Pikor)

2. Inne.

Z radością podajemy, że w kwietniu ks. prał. prof. dr hab. Wojciech Pikor uzyskał i otrzymał najwyższy tytuł naukowy profesora zwyczajnego, co jeszcze w swoim czasie odbierze jako nominację na uroczystym specjalnym spotkaniu u pana Prezydenta RP w Warszawie. Gratulujemy mu i jesteśmy pełni uznania. Niech Pan Bóg mu błogosławi w dalszej pracy naukowej i profesorskiej. Mamy szczęście i jesteśmy wdzięczni, że od wielu lat ks. profesor posługą kapłańską pomaga w naszej parafii.

W ub. tygodniu (w czwartek) odbył się pogrzeb siostry tutejszego ks. proboszcza ś.p. Zdzisławy Kujawy lat 78 z d. Kamecka w jej rodzinnej parafii w Cekcynie - dobry Jezu ... Bóg zapłać osobom które były na pogrzebie w Cekcynie.

Odbył się też u nas w sobotę pogrzeb ś.p. Henryka Nowackiego l. 59 z Mirowic (par. Pruszcz) - dobry Jezu...

Dziękujemy za wykonywane w co dzień i w niedziele funkcje liturgiczne, które przypadają katolikom świeckim podczas Eucharystii. Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku o godz. 8.00 - 9.00 i krótko po mszy wieczornej.

Chcemy być solidarni z cierpiącymi i poszkodowanymi po trzęsieniu ziemi w Nepalu, na rzecz których wg apelu Caritas Polskiej dzisiaj specjalna zbiórka Caritas Polskiej do puszek dla tragicznie poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Nepalu (ponad 7 tysięcy zabitych i ponad 18 tysięcy rannych, ponad 2 miliony pozbawionych prawie wszystkiego).

Niech Pan Bóg błogosławi tegorocznym maturzystom i nam wszystkim, naszym rodzinom i każdemu z osobna. ...
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus...

2015-05-10