ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 18 czerwiec 2019 roku

 6 niedziela Wielkanocy 10 V 2015 * Parafia Gruczno


1. W TYGODNIU w naszej parafii zapraszamy:

= = = = = PONIEDZIAΒK 11 V nie będzie mszy ====

WTOREK 12 V

g.18.00 msza z majowym:+Edmunda Gackowskiego,+jego rodziców i rodzeń.

ŚRODA 13 V

godz.15.00 Klub Symeona i Anny zaprasza w II środę miesiąca seniorów, emerytów, starszych...

godz. 17.30 majowe z Nowenna do MBNP i modlitwy o urodzaje i o uświęcenie pracy

godz. 18.00 msza wspomnienie NMP z Fatimy:+Czes豉wę Gordon w rocz. śmierci.

Po mszy: spotkanie charyzmatycznej grupy uwielbienia Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uwielbić Jezusa śpiewem, tańcem, chcą wyznawać Pana Jezusa czytaniem S這wa Bożego oraz doświadczać Jego żywej obecności. Spotkanie w podziemiach domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.

CZWARTEK 14 V

godz. 17.00 AA „Przebudzenie” zaprasza chcących walczyć z na這giem alkoholizmu, ich ca貫 rodziny...

godz. 18.00 św. Macieja Ap. (święto) msza z majowym: +Zofię i Micha豉 Kortas (przeniesiona z 15 V) zamiast ub. czwartku z powodu pogrzebu siostry ks. proboszcza; z tego samego powodu objazd chorych w II czwartek od godz. 10.00)

PIĄTEK 15 V 2015

X. Zjazd „Ma貫j Rodziny Szkó im. Jana Paw豉 II Powiatu Świeckiego”, co w tym roku organizuje Gimnazjum nr 4 w Grucznie, którego dyrektorem jest pan mgr Arkadiusz Kujawski

godz. 9.15 przemarsz z pocztami sztandarowymi sprzed szko造 do kościo豉

godz. 9.30 msza z okazji X Zjazdu - intencja: o b這gos豉wie雟two Boże dla uczniów. nauczycieli, wychowawców i pracowników tychże szkó... Potem dalszy program przy tablicy pamiątkowej na parkingu szkolnym i w hali sportowej w Gimnazjum (przemówienia, występy uczniów poszczególnych szkó, podsumowanie, poczęstunek)

O godz. 18.45 w domu katech. będzie Katechumenat parafialny w sprawie ślubów i chrztów oraz parafialne poradnictwo rodzinne

SOBOTA 16 V

godz.18.00 msza z majowym, wspomnienie św. Andrzeja Boboli Prezbitera i Męczennika patrona Polski: za zm. +17 rocz. śm. Ryszarda i syna Andrzeja ㄆkasik

(W sobotę o godz. 8.30 uroczysta msza odpustowa w parafii św. Andrzeja Boboli w Świeciu - zaprasza ks. prob. dr Boguslaw Patoleta)

NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 17 V:

godz. 8.00 msza: +Zofię Naborczyk i Józefa i Zbigniewa i Helenę

godz. 9.30 msza: w 50 lecie ślubów zakonnych siostry Agnieszki Leżańskiej w jej intencji

godz. 11.00 msza:+Zofię i Adama Koz這wskich i Andrzeja i Stanis豉wa i Miros豉wa (homilie wyg這si i msze o 9.30 i 11.00 odprawi ks. pra prof. dr hab. Wojciech Pikor)

2. Inne.

Z radością podajemy, że w kwietniu ks. pra. prof. dr hab. Wojciech Pikor uzyska i otrzyma najwyższy tytu naukowy profesora zwyczajnego, co jeszcze w swoim czasie odbierze jako nominację na uroczystym specjalnym spotkaniu u pana Prezydenta RP w Warszawie. Gratulujemy mu i jesteśmy pe軟i uznania. Niech Pan Bóg mu b這gos豉wi w dalszej pracy naukowej i profesorskiej. Mamy szczęście i jeste鄉y wdzięczni, że od wielu lat ks. profesor pos逝gą kap豉ńską pomaga w naszej parafii.

W ub. tygodniu (w czwartek) odby się pogrzeb siostry tutejszego ks. proboszcza ś.p. Zdzis豉wy Kujawy lat 78 z d. Kamecka w jej rodzinnej parafii w Cekcynie - dobry Jezu ... Bóg zap豉ć osobom które by造 na pogrzebie w Cekcynie.

Odby się też u nas w sobotę pogrzeb ś.p. Henryka Nowackiego l. 59 z Mirowic (par. Pruszcz) - dobry Jezu...

Dziękujemy za wykonywane w co dzień i w niedziele funkcje liturgiczne, które przypadają katolikom świeckim podczas Eucharystii. Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku o godz. 8.00 - 9.00 i krótko po mszy wieczornej.

Chcemy być solidarni z cierpiącymi i poszkodowanymi po trzęsieniu ziemi w Nepalu, na rzecz których wg apelu Caritas Polskiej dzisiaj specjalna zbiórka Caritas Polskiej do puszek dla tragicznie poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Nepalu (ponad 7 tysięcy zabitych i ponad 18 tysięcy rannych, ponad 2 miliony pozbawionych prawie wszystkiego).

Niech Pan Bóg b這gos豉wi tegorocznym maturzystom i nam wszystkim, naszym rodzinom i każdemu z osobna. ...
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus...

2015-05-10