ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 18 czerwiec 2019 roku

 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ (29 III 2015) * Parafia Gruczno


1.W Wielkim Tygodniu u nas taki porządek:

WIELKI PONIEDZ. 30 III

nie będzie mszy ...." " " "

WIELKI WTOREK 31 III

godz. 18.00 msza: dziękczynna z prośbą o boże b這gos. w 40. rocz. ślubu Jadwigi i Stanis豉wa (spowiedź przed i po po逝dniu u św. Andrzeja Boboli w Świeciu)

WIELKA ŚRODA 1 IV

godz. 18.00 msza: +rodziców Antoninę i Jana Kulczyk i Zofię i Bronis豉wa Mingów  

różaniec misyjny dla wszsytkioch 6. kręgów o godz. 17.30, potem Nowenna do MBNP; objazd  zg這szonych chorych i tych z I. czwartku będzie w W. Środę od godz. 10.00)

WIELKI CZWARTEK WIECZERZY PAŃSKIEJ 2 IV

godz. 18.00 uroczysta msza: za kap豉nów żywych i zmar造ch . Dzień Kap豉nów. Komunia pod dwiema postaciami. Ofiary kolekty na W. Seminarium  Duchowne w Pelplinie. Po mszy zanosimy Najśw. Eucharystię do domu kat. (do ciemnicy), dokąd  zapraszamy na &cichą adorację osobistą do godz. 21.00. Prosimy bardzo o kwiaty do Grobu  Pańskiego - przynosić je teraz,najpóźniej do W.Czwartku wieczorem. Dla przebywających za granicą i studentów będzie spowiedź dodatkowa o godz.16.00–17.00.

Biuro czynne w W. Wtorek, W. Środę,  W. Czwartek i W. Piątek tylko od godz. 8.00 – 9.00.

Przypadającą 2 kwietnia 10. rocz. &śmierci Jana  Paw豉 II. Wielkiego w naszej parafii w tym roku po豉̨czymy z I. rocz. kanonizacji w poniedzia貫k 27 kwietnia 2015 o godz. 17.00, kiedy aktorzy bydgoscy (Wanda Dolman - Rzyska, Roma Warmus i  Eugeniusz Rzyski) przedstawią godzinny teatralny Fresk s這wno - muzyczny poświęcony św. Janowi Paw這awi II w 10. rocznicę śmierci w podziemiach domu katech. , na co bardzo zapraszamy .

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ 3 IV - post ścis造 (bez mięsa, zmniejszenie jedzenia, bez alkoholu). Od g. 9.00 - 18.00 cicha adoracja w ciemnicy w domu kat.: zaprasza się na nią rodziny, panie z różańca misyjnego i kandydatów do bierzmowania (animatorzy niech zorganizują pó godziny adoracji dla dziewczynek i ch這pców z wszystkich klas gimnazjum w W. Piątek lub w W. Sobotę). W W . Piątek bardzo prosimy od godz. 9.00 o pomoc - przybyć, aby gruntownie sprzątnąć kośció j i jego obejście.

Godz.18.00 liturgia Męki Pańskiej Wielkiego Piątku, po czym adoracja Najśw. Sakramentu w tzw. Grobie ("do 22.10). Ofiary z W. Piątku i z adoracji krzyża są na bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. O godz. 21.30 zaśpiewamy gorzkie żale, podczas których okazja do spowiedzi.

WIELKA SOBOTA 4 IV adoracja Najśw, Eucharystii w kościele od godz. 9.00 - 21.00. Wielbimy Jezusa. Znajdujemy czas na adorację w kościele. Ca造mi rodzinami przyjeżdżać. Oddajemy szacunek krzyżowi ca逝jąc go (w豉sną chusteczką można przetrzeć miejsce uca這wania) lub uca這wać krzyż w swoim mieszkaniu.Panów strażaków z Gruczna, Luszkówka, Parlina prosi się serdecznie o straż i bezpieczeństwo podczas adoracji przy Grobie w W. Piątek wieczorem i przez ca豉̨ W. Sobotę.

WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC 4 IV 2015 o g. 21.00.Liturgia ognia,świat豉, s這wa, poświęcenie wody, odnowienie przyrzeczeń chrztu. Komunia pod dwiema postaciami, procesja rezurekcyjna z świecami wokó kościo豉.To g這́wna msza święta roku.Proszę przynieść świece, świeczki, pokarmy - święconki do b這gos豉wieństwa. Koniecznie niech przybędzie m這dzież gimnazjum przygotowująca się do bierzmowania ze świecami (ta m這dzież jest przy ognisku od godz.20.55.
Po procesji rezurekcyjnej można zabrać z parafii smaczne chlebki gruczeńskiej piekarnii GS , a m這dzież zająca, będzie poświęcenie pokarmów po procesji. Wracając do domu - zaczynamy świętować jako ci, którzy uwierzyli Jezusowi zmartwychwsta貫mu. Świętujemy z Jezusem, zachowując tradycje smacznego jajka, babki wielkanocnej, baranka z chorągiewką, zająca dla m這dszych itp.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 5 IV 2015 - Wielkanoc- dwie Msze św.:

godz. 9.30: +W豉dys豉wę i Antoniego Roszczynialskich i Józefę i Antoniego i Paw豉 Koz這wskich

godz.11.00 msza: +Krystynę i Leszka Guziewicz (o godz. 9.30 i 11.00 także świecenie pokarmów)

2. Można zabrać wodę święconą z Wigilii Wielkanocnej, pokarmy poświęcić w domu (robi to ojciec lub matka, modląc się przy stole, dzieląc się kawa趾iem mięsa lub jajka – symbolami życia. Sk豉dając życzenia. można dodać: „Jezus naprawdę zmartwychwsta, alleluja! Bóg zap豉ć za pomoc, dekoracje, palmy od szkó, za robienie porządków, za z這żone ofiary, w biurze...

Szczęść Boże!

2015-03-29