ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ (29 III 2015) * Parafia Gruczno


1.W Wielkim Tygodniu u nas taki porządek:

WIELKI PONIEDZ. 30 III

nie będzie mszy ...." " " "

WIELKI WTOREK 31 III

godz. 18.00 msza: dziękczynna z prośbą o boże błogosł. w 40. rocz. ślubu Jadwigi i Stanisława (spowiedź przed i po południu u św. Andrzeja Boboli w Świeciu)

WIELKA ŚRODA 1 IV

godz. 18.00 msza: +rodziców Antoninę i Jana Kulczyk i Zofię i Bronisława Mingów  

różaniec misyjny dla wszsytkioch 6. kręgów o godz. 17.30, potem Nowenna do MBNP; objazd  zgłoszonych chorych i tych z I. czwartku będzie w W. Środę od godz. 10.00)

WIELKI CZWARTEK WIECZERZY PAŃSKIEJ 2 IV

godz. 18.00 uroczysta msza: za kapłanów żywych i zmarłych . Dzień Kapłanów. Komunia pod dwiema postaciami. Ofiary kolekty na W. Seminarium  Duchowne w Pelplinie. Po mszy zanosimy Najśw. Eucharystię do domu kat. (do ciemnicy), dokąd  zapraszamy na &cichą adorację osobistą do godz. 21.00. Prosimy bardzo o kwiaty do Grobu  Pańskiego - przynosić je teraz,najpóźniej do W.Czwartku wieczorem. Dla przebywających za granicą i studentów będzie spowiedź dodatkowa o godz.16.00–17.00.

Biuro czynne w W. Wtorek, W. Środę,  W. Czwartek i W. Piątek tylko od godz. 8.00 – 9.00.

Przypadającą 2 kwietnia 10. rocz. &śmierci Jana  Pawła II. Wielkiego w naszej parafii w tym roku połączymy z I. rocz. kanonizacji w poniedziałek 27 kwietnia 2015 o godz. 17.00, kiedy aktorzy bydgoscy (Wanda Dolman - Rzyska, Roma Warmus i  Eugeniusz Rzyski) przedstawią godzinny teatralny Fresk słowno - muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłoawi II w 10. rocznicę śmierci w podziemiach domu katech. , na co bardzo zapraszamy .

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ 3 IV - post ścisły (bez mięsa, zmniejszenie jedzenia, bez alkoholu). Od g. 9.00 - 18.00 cicha adoracja w ciemnicy w domu kat.: zaprasza się na nią rodziny, panie z różańca misyjnego i kandydatów do bierzmowania (animatorzy niech zorganizują pół godziny adoracji dla dziewczynek i chłopców z wszystkich klas gimnazjum w W. Piątek lub w W. Sobotę). W W . Piątek bardzo prosimy od godz. 9.00 o pomoc - przybyć, aby gruntownie sprzątnąć kościół j i jego obejście.

Godz.18.00 liturgia Męki Pańskiej Wielkiego Piątku, po czym adoracja Najśw. Sakramentu w tzw. Grobie ("do 22.10). Ofiary z W. Piątku i z adoracji krzyża są na bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. O godz. 21.30 zaśpiewamy gorzkie żale, podczas których okazja do spowiedzi.

WIELKA SOBOTA 4 IV adoracja Najśw, Eucharystii w kościele od godz. 9.00 - 21.00. Wielbimy Jezusa. Znajdujemy czas na adorację w kościele. Całymi rodzinami przyjeżdżać. Oddajemy szacunek krzyżowi całując go (własną chusteczką można przetrzeć miejsce ucałowania) lub ucałować krzyż w swoim mieszkaniu.Panów strażaków z Gruczna, Luszkówka, Parlina prosi się serdecznie o straż i bezpieczeństwo podczas adoracji przy Grobie w W. Piątek wieczorem i przez całą W. Sobotę.

WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC 4 IV 2015 o g. 21.00.Liturgia ognia,światła, słowa, poświęcenie wody, odnowienie przyrzeczeń chrztu. Komunia pod dwiema postaciami, procesja rezurekcyjna z świecami wokół kościoła.To główna msza święta roku.Proszę przynieść świece, świeczki, pokarmy - święconki do błogosławieństwa. Koniecznie niech przybędzie młodzież gimnazjum przygotowująca się do bierzmowania ze świecami (ta młodzież jest przy ognisku od godz.20.55.
Po procesji rezurekcyjnej można zabrać z parafii smaczne chlebki gruczeńskiej piekarnii GS , a młodzież zająca, będzie poświęcenie pokarmów po procesji. Wracając do domu - zaczynamy świętować jako ci, którzy uwierzyli Jezusowi zmartwychwstałemu. Świętujemy z Jezusem, zachowując tradycje smacznego jajka, babki wielkanocnej, baranka z chorągiewką, zająca dla młodszych itp.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 5 IV 2015 - Wielkanoc- dwie Msze św.:

godz. 9.30: +Władysławę i Antoniego Roszczynialskich i Józefę i Antoniego i Pawła Kozłowskich

godz.11.00 msza: +Krystynę i Leszka Guziewicz (o godz. 9.30 i 11.00 także świecenie pokarmów)

2. Można zabrać wodę święconą z Wigilii Wielkanocnej, pokarmy poświęcić w domu (robi to ojciec lub matka, modląc się przy stole, dzieląc się kawałkiem mięsa lub jajka – symbolami życia. Składając życzenia. można dodać: „Jezus naprawdę zmartwychwstał, alleluja! Bóg zapłać za pomoc, dekoracje, palmy od szkół, za robienie porządków, za złożone ofiary, w biurze...

Szczęść Boże!

2015-03-29