ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 20 NIEDZIELA zw. 17 VIII 2014 * wakacje *


1.MSZE ŚW. W TYGODNIU WAKACYJNYM I URLOPOWYM:

PONIEDZ. 18 VIII

godz.7.15 msza:za parafię,o błog.B.dla rodzin i osób samotnych w parafii

WTOREK 19 VIII

g.7.15 msza:+Hieronima Łobockiego (od 19 - do 24 VIII 2014 przebywają u nas malarze, fotograficy i artyści na plenarze malarskim, można od nich zakupić obrazy)

ŚRODA 20 VIII św.Bernarda opata i doktora Kościoła,patrona Diecezji i miasta Pelplina

godz. 18.00 msza z Nowenną do MBNP: dzięk.w 29 rocz. ślubu Marioli i Grzegorza z prośbą o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

CZWARTEK 21 VIII

godz. 18.00 msza: +rodziców Marię w 10 rocz. śmierci i Władysława Ejankowskiego w 25 rocznicę śmierci

PIĄTEK 22 VIII

godz. 18.00 msza: +Antoniego Tadrowskiego w 8 rocz. śmierci

SOBOTA 23 VIII

godz. 18.00 msza: +Józefa Kozaka i rodziców

(w sobotę 23 VIII i w niedzielę 24 VIII w Grucznie IX edycja dwudniowego Festiwalu Smaku. Bogaty program Festiwalu Smaku na plakatach i w internecie )

NIEDZIELA 24 VIII:

godz. 8.00 msza: +Jana Zadwornego i zmar. z rodziny

godz. 9.30 msza: dziękczynna z prośbą o błogosł. Boże dla rodziny

godz. 11.00 msza: +Benedykta Adamczyka w I rocz. śmierci

2. Biuro parafialne czynne jedynie zaraz po mszach św. oraz w piątek o godz. 8.00 - 9.00. Trwa wakacyjna akcja: „Podaruj 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy bez wypadku na środki transportu dla polskich misjonarzy - św. Krzysztofie módl się za nami. Koszyk dla tych ofiar znajduje się na posadzce blisko tabernakulum. Za te ofiary i inne, na kolektę, w biurze, na konto lub inaczej ofiarowane - Bóg zapłać. Nowe ofiary są mile widziane, bo teraz spłacamy za wielomiesięczne roboty w parafii i w kościele (do zapłacenia jest jeszcze ok.90 tysięcy zł). Obecnie w domu katechetycznym na parterze trwają nowe roboty adaptacyjne, aby przystosować go także do zajęć z dziećmi przedszkolnymi. Taka jest potrzeba.

Bardzo zapraszamy naszych absolwentów szkół wyższych i studentów na rekolekcje Wieczernika dla uczestników z Lublina od 25 VIII - 31 VIII 2014 r. (zgłaszać się do 24 VIII).

We wtorek 2 września i we wtorek 4 listopada o godz. 11.00 będą msze z modlitwami charyzmatycznymi o fizyczne i duchowe uzdrowienie (o. Teodor Knapczyk będzie i zespół Adoramus).

Chrzest planuje się w sobotę 13 września o godz. 18.00.

Na Festiwal Smaku w Grucznie zapraszają gospodarze Festiwalu komisarz dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego pan dr inż. Jarosław Pająkowski i Tow. Przyjaciół Dolnej Wisły z pomocą innych osób i instytucji. Niech Festiwal Smaku, jego zapach, panie i panowie, i goście, kolorowi turyści, piękne dziewczyny z uśmiechem, i cała pradolina z wierzbami i zielonymi pagórkami, pozwalają nam doświadczyć urody tego tutejszego krajobrazu i godną podziwu harmonijną bryłę neogotyckiego kościoła pośrodku wielkich drzew. Nad tym wszystkim w krajobrazie, wzdłuż i wszerz, niech rozciaga się tajemnica ukrytego i miłującego Boga - Tego który był, jest i będzie. Niech nam smakuje ten Festiwal i smakuje życie i drugi człowiek, każda i każdy. I bliskość Boga Stworzyciela. Oblizujmy się urodą tego świata i ludźmi, radością i sensem życia.Szczęść Boże.

2014-08-17