ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 19 marzec 2019 roku

 Zes豉nie Ducha Świętego * Pięćdziesiątnica * Zielone Świątki * 8 VI 2014


Dzisiaj zbiera sie do puszek specjalne ofiary dla powodzian na Ba趾anach, gdzie przez Serbię, Bośnię i Hercegowinę przela豉 się największa powódź od 120 lat. Caritas Polska chce pomóc ludności tych zalanych terenów i my też bierzemy w tym udzia. Dlatego ta zbiórka specjalna dzisiaj z prośbą o hojność i serce. Dzisiaj 8 czerwca 2014 prezydent Izraela i prezydent Autonomii Palestyńskiej spotykają się u papieża Franciszka, w spotkaniu także będzie uczestniczy patriarcha Konstantynopola Bart這miej. Ojciec Święty pragnie, aby ten ważny moment wspierali modlitwą wierni na ca造m świecie. Kaznodzieją dzisiaj jest ks. dr Przemys豉w Szulc dyr. szkól katolickich w Świeciu, który promuje swoją książkę.

1. W TYGODNIU MSZE ŚW. będą:

PONIEDZIAΒK 9 VI 2014 święto nienakazane MATKI KOŚCIOx zamiast d. II. święta Zes豉nia Ducha Św.(tradycyjnie obchodzone w Polsce) - u nas 2 msze świąteczne:

godz. 9.30 msza świąteczna: za parafię i parafian

godz. 18.00 msza świąteczna: +zmar. rodziców Zofię i Konrada Pietrzak od syna Adama z rodziną (przeniesiona z 12 VI)

WTOREK 10 VI

msza z czerwc.: o b這gos. Boże dla ks. proboszcza z okazji z這tego jubileuszu święceń kap豉ńskich - wdzięczni parafianie z Gruczna

ŚRODA 11 VI

godz. 15.00 Klub Symeona Anny zaprasza seniorów, emerytów, rencistów na miesięczne spotkanie

godz.17.30 różaniec o b這g.Boże dla dzieci przyjętych do I Komunii i dla m這dzieży bierzmowanej

godz. 18.00 msza: +Helenę Osińską od Klubu Symeona i Anny (zamiast kwiatów na pogrzebie)

CZWARTEK 12 VI

godz. 17.00 AA „Przebudzenie” - miting comiesięczny w domu katech. w Grucznie - zaprasza się zainteresowanych wyzwoleniem się z na這gu alkoholizmu

=======12 V nie będzie mszy =====================

PIĄTEK 13 VI

godz. 18.00 msza: w 10 rocz. śmierci Katarzyny Predeli

(godz.18.45 konieczny katechument paraf. w sprawie ślubów i chrztów - ksiądz prowadzi oraz parafialne poradnictwo rodzinne - prowadzą świeccy nauczyciele NPR mgr Paulina Jóźwiak i mgr inż. ㄆkasz Urbański)

SOBOTA 14 VI

godz. 18.00 msza: Gertrudę i Teofila Gwizda這́w

NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 15 VI

godz. 8.00 msza: + za zmar. rodziców Martę i W豉dys豉wa Pasternackich

godz. 9.30 msza: +Leona Wasielewskiego w I rocz. śmierci

godz.11.00 msza: dziękczynna za 50 lat ksp豉ństwa ks. proboszcza Franciszka od parafian z Parlina

NIE BĘDZIE MSZY POx̨CZONEJ Z MODLITWĄ CHARYZMATYCZNĄ O UZDROWIENIE FIZYCZNE i DUCHOWE. Jest odwo豉na! bo o. Teodor Knapczyk zapomnia, że 15 VI musi być w swojej rodzinnej miejscowości na stuleciu parafii. Przepraszamy. Nowy termin przyjazdu o. Teodora będzie podany w późniejszym terminie.

2. Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku od godz. 8.00 i krótko po wieczornej mszy.

Dzięki za prace przy parafii, za sprzątanie - paniom z Gruczna, koszenie trawy i inne roboty porządkowe - panu z Gruczna itp., za dalsze roboty przy elewacji domu katech. od strony po逝dniowej, które zbliżają sie powoli do końca.

Bóg zap豉ć za otrzymane ofiary. Parafia do końca roku musi zap豉cić ponad 200 tysięcy z, na co - po wk豉dzie w豉snym ok. 35 procent - po這wę otrzyma z dotacji marsza趾owskiej. Parafia może jeszcze sprzedać kilka dzia貫k przy ul. Wojska Polskiego pod Topolno, z czego by造by wystarczające pieniądze.

Otwierajmy swe umys造 i serca na Ducha Świętego. Niech nas unosi ku wyższym idea這m i wartościom. Chcemy być dobrymi jedni dla drugich. Bądźmy mi這sierni.

Wszystkim szczęść Boże!

2014-06-08