ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
środa, 16 styczeń 2019 roku

 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 1 VI 2014, dzień dzięczynienia, rozpoczęty rok jubileuszowy, słowo arcybiskupa warszawskiego


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 1 VI 2014, dzień dzięczynienia, rozpoczęty rok jubileuszowy, słowo arcybiskupa warszawskiego

1. Po I Komunii i białym tygodniu dzieci, i po bierzmowaniu młodzieży w kolejnym tygodniu naszej parafii będzie plan następujący:

Dzisiaj o godz.11.00 uśmiechniemy się do dzieci z okazji dnia dziecka. Dzisiaj 1 VI o godz. 14.00 w Parlinie będzie msza polowa podczas gminnych obchodów dnia strażaka. Dzisiaj zbiórka po mszach z okazji dnia dziękczynienia

PONIEDZ. 2 VI

godz. 17.30 różaniec misyjny z nabożeństwem czerwcowym (zamiast I środy)

godz. 18.00 msza: +Nikodema Wietrzykowskiego i jego rodziców i braci i krewnych z rodziny (int. przeniesiona z 4 VI)

WTOREK 3 VI

godz.7.15 msza:+ks.kan.Anastazego Nagórskiego w 32 r. śm. (zmarł 15 V 1982)

= = ŚRODA 4 VI nie będzie mszy z powodu uczestnictwa w jury dwudniowego XIX Pomorskiego Festiwalu Poetyckiego im. ks. Janusza St. Pasierba w Pelplinie

CZWARTEK 5 VI msza: dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo w 20 rocz. ślubu

Od godz.17.00-18.00 adoracja z czerwcowym, na co zaprasza się parafian z doliny Wisły)

PIĄTEK 6 VI

godz. 18.00 z majowym: +Jerzego Redmanna w 6 rocz. śmierci i rodziców obojga stron i Janinę i Janusza

Od godz. 17.00-18.00 adoracja z czerwcowym, zaprasza się parafian z wiosek nad skarpą wiślaną, na górach)

Piątkowy katechumenat parafialny w sprawie ślubów i chrztów i parafialne poradnictwa rodzinnego o godz. 18.45)

SOBOTA 7 VI WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚW.

godz. 18.00 msza z udzielaniem chrztów: +Tedeusza Łukaszewskiego (następny chrzest w sobotę 12 lipca o 18.00)

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. (8 NIEDZIELA WIELKANOCNA 8 VI

godz. 8.00 msza:+Jana Falgowskiego i Jana Pukropa oraz rodziców i rodzeń. z obojga stron

godz. 9.30 msza: +Małgorzatę Kurzydło

godz. 11.00 msza: +Czesławę Gordon z okazji urodzin i 3 rocz. śm.

(kazania wygłosi ks. dr Przemysław Szulc dyr. szkół katolickich w Świeciu, promując swoją książkę o papieżu; zbiórka do puszek dla ofiar najgorzej od 120 lat powodzi na Bałkanach).

2. Inne.

15 czerwca o godz. 11.00 będzie msza z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Po raz 12. Taka msza z modlitwami trwa od 2 - 3 godzin w zależności od ilości uczestników. (o. Teodor Knapczyk będzie prowadził i zespół Adoramus). Nie zainteresowani taką mszą i modlitwami oraz adoracją mogą przybyć na wcześniejsze msze lub w sobotę wieczorem.

Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do uroczystego charakteru I Komunii św. w naszej parafii i do przeprowadzenia białego tygodnia - rodzicom, p. organiście, a szczególnie paniom katechetkom, najbardziej pani Ewie Dyjach za organizację grupy, granie na gitarze i prowadzenie śpiewów.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary, także od rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do uroczystego charakteru pobytu u nas ks. biskupa i przyjęcia przez naszą szesnastoletnią młodzież sakramentu bierzmowania. Dziękujmy nauczycielom, katechetom, rodzicom za 3 -letni współudział w kilku wyjazdach autokarowych i podczas kilkudniowych biwaków przygotowawczych do bierzmowania.

Katechumenat parafialny w sprawie ślubów i chrztów oraz parafialne poradnictwo rodzinne będą w piątki do końca czerwca, potem będzie wakacyjna przerwa. Ukończenie religii szkolnej to już dużo, ale nie wystarcza jako przygotowanie do sakramentu małżeństwa.

Minęły ponad 2 lata od prymicji biskupich ks. bpa dra hab. Wiesława Śmigla, pochodzącego z Luszkówka z naszej parafii.
Niech Bóg wszystkim błogosławi, szczególne błogosławieństwo posyłamy ofiarodawcom jubileuszowym i innym, którzy jeszcze nadsyłają życzenia i prezenty, których jubilat nie potrzebuje.

Szczęść Boże!

2014-06-01