ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
środa, 16 styczeń 2019 roku

 4 niedziela Wielkanocy (11 V 2014) * Parafia Gruczno


Niedziela Dobrego Pasterza. Niedziela powołań. Kwartalne Dni modlitw o powołania do służby w Kościele (kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich).

1. W TYGODNIU będą MSZE, MAJOWE, SPOTKANIA i ZŁOTY JUBILEUSZ KAPŁAŃSKI:

PONIEDZIAŁEK 12 V

godz. 18.00 msza z majowym: w I rocz. I Komunii dzieci z 5 maja ub. roku - w int. dzieci kl. III i ich rodziców. Zapraszamy te dzieci do kościoła z rodzicami.
Będą też końcowe roboty malarsko-konserwatorskie w kościele.

WTOREK 13 V

g.18.00 msza z majowym:+Helenę Osińską od I kręgu różańca misyjnego z Gruczna . Będą zawieszone po bokach w prezbiterium odrestaurowane 4 negotyckie figurki z dawnej ambony.

ŚRODA 14 V

g.18.00 msza z majowym i Nowenną:+Helenę Osińską od sąsiadów zamiast kwiatów na pogrzebie (w środę bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła od godz. 14 - 16.00 )

CZWARTEK 15 V

g.9.30 msza szkolna w int. dzieci, młodzieży i nauczycieli z udziałem pocztów sztandarowych szkół im.Jana Pawła II z okazji IX Zjazdu Małej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Powiatu Świeckiego

PIĄTEK 16 V
nie będzie mszy i katechumenatu parafialnego. Ks.proboszcz będzie z kolegami rocznika 1964 w katedrze pelplińskiej w koncelebrze jubileuszowej pod przewod. bpa diecezjalnego Ryszarda Kasyny

W piątek zebranie ministrantów przed jubileuszem o godz. 17.00.

SOBOTA 17 V

godz. 11.00 msza jubileuszowa koncelebrowana ks. Franciszka Kameckiego (tutejszego proboszcza) z przewodzeniem ks. bpa dra hab. Wiesława Śmigla i swoim bratem ks. Feliksem i innymi.

Program dwudniowy jubileuszu.

Sobotni:

pół godziny przed mszą gra i śpiewa miejscowa grupa i schola prowadzona od zawsze przez Ewę Dyjach z udziałem Marcina Chudzińskiego laureata telewizyjnej Szansy na sukces i Festiwalu Piosenki w Opolu debiuty opolskie. W czasie mszy oprócz nich śpiewa Zespół Pieśni i Tańca „Frantówka” pod kierownictwem Karoliny Kortas. Po Komunii Marcin Chudziński zaśpiewa solo.

Pierwsze trzy ławki z obu stron rezerwujemy dla gości - krewnych jubilata i przybyłych z daleka.

Zaraz po mszy ks. bp poświęci płaskorzeźby tajemnic światła jako trwała pamiątka kanonizacji św. Jana Pawła II. Wtedy koncertmistrz gitary klasycznej Jan Oberbek zagra „Ave Maria”, a Orkiestra Muzyków Bydgoskich „Emband” pod batutą p. Ewy Makuli doda pieśń maryjną i „Barkę”.

Z marszem orkiestry pójdziemy 150 m do drogi na Goszynę. gdzie ks. biskup poświęci figurę Najśw, Serca Pana Jezusa zburzoną we wrzeniu 1939 r. Wykonawcą płaskorzeźb i figury jest rzeźbiarz p. Ryszard Kaczor z Grudziądza.

Potem na placu kościelnym możliwość składania życzeń jubilatowi i od godz. 13.00 będzie grał Zespół Pieśni i Tańca „Frantówka”z Tczewa, a o godz. 14.00 gra orkiestra „Emband” z Bydgoszczy, a po niej ok. godz. 14.30 program szkolny w wykonaniu dzieci i nauczycieli.

Ok. godz. 15.15 w podziemiach teatr jednego aktora: Mieczysław Giedrojć w monodramie Antoniego Czechowa „O szkodliwości palenia papierosów” (pół godziny) - po przebraniu jeszcze potem etiuda pantomimiczna tego aktora pt. „Oczekiwanie” (4 minuty).

Ok. godz. 16.00 w podziemiach otwarcie wystawy obrazów Jana Kaji i Jacka Solińskiego pt. „Zamyślenia ludzi i aniołów” - ekspozycja dedykowana ks. prob. Franciszkowi Kameckiemu, podczas wernisażu wiersze jubilata przeczyta Mieczysław Franaszek.

Równocześnie w podziemiach majówka literacka dla przybyłych profesorów literatury, pisarzy, poetów i krytyków literackich i ewentualnie aktorów.

O godz. 17.30 w kościele półgodzinny koncert mistrza gitary klasycznej Jana Oberbeka.

Godz. 18.00 msza wieczorna: w int. zmarłych rodziców jubilata Cecylię i Feliksa, za ++babcie i dziadków, bratową Zofię i szwagra Kazimierza (odprawi ks. dyr. szkół katolickich dr Przemysław Szulc). Po mszy ewent. rozmowy i wspomnienia dawnych wspólnie przeżytych lat...

5 NIEDZIELA WIELK. 18 V, 50.rocz.pierwszej mszy prymicyjnej ks.Franciszka Kameckiego:

godz. 8.00 msza: o błogosławieństwo Boże dla Ireny Kornowskiej z okazji urodzin

godz. 9.30 msza: +rodziców Halinę i Bolesława Kręckich (z udziałem Chóru „Kantyczka” z Korytowa - dyrygent p. Andrzej Skupniewicz, po Komunii utwór koncermistrza gitary klasycznej Jana Oberbeka

godz. 11.00 msza: +zmar. rodziców jubilata Cecylię i Feliksa (z udziałem Chór „Kantyczka” z Korytowa- dyrygent Andrzej Skupniewicz, po Komunii utwór koncertmistrza gitary klasycznej Jana Oberbeka). Po mszy koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Płomyki” z Gruczna pod batutą kapelmistrza Adama Idzińskiego. I jubileuszowa strażacka grochówka.

2. Inne ogłoszenia:
Kończą się ważniejsze prace remontowo-konserwatorsko-malarskie wewnątrz kościoła i prace utwardzenia terenu. I elewacja domu katech. Był to duży wysiłek, o którym opowiemy sobie później. Dziękujemy wykonawcom.

Parafianom dziękujemy za wielodniowe i wielogodzinne prace porządkowe w ogrodzie, wokół kościoła, w kościele. Bóg zapłać. Dziękujmy za ofiary na ten cel. Mimo że otrzymaliśmy dotacje, mimo że niektórzy parafianie złożyli duże ofiary pieniężne, potrzebujemy jeszcze ok. 100 tysięcy zł. na te wszystkie zaległe opłaty. Warto zakupić działki budowlane (3, 4) od parafii, z czego byłyby finanse na zaległości.

Apel do niektórych: Kościół potrzebuje nowych apostołów, entuzjastów. Możesz wybrać studia w seminarium duchownym i kapłaństwo jako służbę dla ludzi w Kościele. Albo życie zakonne. A dziewczyny mogą wybrać życie nie jako single, lecz we wspólnocie jakiegoś klasztoru żeńskiego.
Dzieci szkół podstawowych mogą wybrać gimnazjum katolickie w Świeciu, a młodzież gimnazjów średnie szkoły katolickie, znajdujące się kilkanaście kilometrów od nas: w Świeciu i w Chełmnie.To polecamy w tygodniu powołań.

W zakrystii można otrzymać zaproszenie na jubileusz.

Niech wszystkim Pan Bóg błogosławi...

2014-05-11