ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 18 czerwiec 2019 roku

 4 niedziela Wielkanocy (11 V 2014) * Parafia Gruczno


Niedziela Dobrego Pasterza. Niedziela powo豉ń. Kwartalne Dni modlitw o powo豉nia do s逝żby w Kościele (kap豉ńskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich).

1. W TYGODNIU będą MSZE, MAJOWE, SPOTKANIA i ZΜTY JUBILEUSZ KAPxŃSKI:

PONIEDZIAΒK 12 V

godz. 18.00 msza z majowym: w I rocz. I Komunii dzieci z 5 maja ub. roku - w int. dzieci kl. III i ich rodziców. Zapraszamy te dzieci do kościo豉 z rodzicami.
Będą też końcowe roboty malarsko-konserwatorskie w kościele.

WTOREK 13 V

g.18.00 msza z majowym:+Helenę Osińską od I kręgu różańca misyjnego z Gruczna . Będą zawieszone po bokach w prezbiterium odrestaurowane 4 negotyckie figurki z dawnej ambony.

ŚRODA 14 V

g.18.00 msza z majowym i Nowenną:+Helenę Osińską od sąsiadów zamiast kwiatów na pogrzebie (w środę bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu kościo豉 od godz. 14 - 16.00 )

CZWARTEK 15 V

g.9.30 msza szkolna w int. dzieci, m這dzieży i nauczycieli z udzia貫m pocztów sztandarowych szkó im.Jana Paw豉 II z okazji IX Zjazdu Ma貫j Rodziny Szkó im. Jana Paw豉 II Powiatu Świeckiego

PIĄTEK 16 V
nie będzie mszy i katechumenatu parafialnego. Ks.proboszcz będzie z kolegami rocznika 1964 w katedrze pelplińskiej w koncelebrze jubileuszowej pod przewod. bpa diecezjalnego Ryszarda Kasyny

W piątek zebranie ministrantów przed jubileuszem o godz. 17.00.

SOBOTA 17 V

godz. 11.00 msza jubileuszowa koncelebrowana ks. Franciszka Kameckiego (tutejszego proboszcza) z przewodzeniem ks. bpa dra hab. Wies豉wa Śmigla i swoim bratem ks. Feliksem i innymi.

Program dwudniowy jubileuszu.

Sobotni:

pó godziny przed mszą gra i śpiewa miejscowa grupa i schola prowadzona od zawsze przez Ewę Dyjach z udzia貫m Marcina Chudzińskiego laureata telewizyjnej Szansy na sukces i Festiwalu Piosenki w Opolu debiuty opolskie. W czasie mszy oprócz nich śpiewa Zespó Pieśni i Tańca „Frantówka” pod kierownictwem Karoliny Kortas. Po Komunii Marcin Chudziński zaśpiewa solo.

Pierwsze trzy 豉wki z obu stron rezerwujemy dla gości - krewnych jubilata i przyby造ch z daleka.

Zaraz po mszy ks. bp poświęci p豉skorzeźby tajemnic świat豉 jako trwa豉 pamiątka kanonizacji św. Jana Paw豉 II. Wtedy koncertmistrz gitary klasycznej Jan Oberbek zagra „Ave Maria”, a Orkiestra Muzyków Bydgoskich „Emband” pod batutą p. Ewy Makuli doda pieśń maryjną i „Barkę”.

Z marszem orkiestry pójdziemy 150 m do drogi na Goszynę. gdzie ks. biskup poświęci figurę Najśw, Serca Pana Jezusa zburzoną we wrzeniu 1939 r. Wykonawcą p豉skorzeźb i figury jest rzeźbiarz p. Ryszard Kaczor z Grudziądza.

Potem na placu kościelnym możliwość sk豉dania życzeń jubilatowi i od godz. 13.00 będzie gra Zespó Pieśni i Tańca „Frantówka”z Tczewa, a o godz. 14.00 gra orkiestra „Emband” z Bydgoszczy, a po niej ok. godz. 14.30 program szkolny w wykonaniu dzieci i nauczycieli.

Ok. godz. 15.15 w podziemiach teatr jednego aktora: Mieczys豉w Giedrojć w monodramie Antoniego Czechowa „O szkodliwości palenia papierosów” (pó godziny) - po przebraniu jeszcze potem etiuda pantomimiczna tego aktora pt. „Oczekiwanie” (4 minuty).

Ok. godz. 16.00 w podziemiach otwarcie wystawy obrazów Jana Kaji i Jacka Solińskiego pt. „Zamyślenia ludzi i anio這́w” - ekspozycja dedykowana ks. prob. Franciszkowi Kameckiemu, podczas wernisażu wiersze jubilata przeczyta Mieczys豉w Franaszek.

Równocześnie w podziemiach majówka literacka dla przyby造ch profesorów literatury, pisarzy, poetów i krytyków literackich i ewentualnie aktorów.

O godz. 17.30 w kościele pó貪odzinny koncert mistrza gitary klasycznej Jana Oberbeka.

Godz. 18.00 msza wieczorna: w int. zmar造ch rodziców jubilata Cecylię i Feliksa, za ++babcie i dziadków, bratową Zofię i szwagra Kazimierza (odprawi ks. dyr. szkó katolickich dr Przemys豉w Szulc). Po mszy ewent. rozmowy i wspomnienia dawnych wspólnie przeżytych lat...

5 NIEDZIELA WIELK. 18 V, 50.rocz.pierwszej mszy prymicyjnej ks.Franciszka Kameckiego:

godz. 8.00 msza: o b這gos豉wieństwo Boże dla Ireny Kornowskiej z okazji urodzin

godz. 9.30 msza: +rodziców Halinę i Boles豉wa Kręckich (z udzia貫m Chóru „Kantyczka” z Korytowa - dyrygent p. Andrzej Skupniewicz, po Komunii utwór koncermistrza gitary klasycznej Jana Oberbeka

godz. 11.00 msza: +zmar. rodziców jubilata Cecylię i Feliksa (z udzia貫m Chór „Kantyczka” z Korytowa- dyrygent Andrzej Skupniewicz, po Komunii utwór koncertmistrza gitary klasycznej Jana Oberbeka). Po mszy koncert M這dzieżowej Orkiestry Dętej „P這myki” z Gruczna pod batutą kapelmistrza Adama Idzińskiego. I jubileuszowa strażacka grochówka.

2. Inne og這szenia:
Kończą się ważniejsze prace remontowo-konserwatorsko-malarskie wewnątrz kościo豉 i prace utwardzenia terenu. I elewacja domu katech. By to duży wysi貫k, o którym opowiemy sobie później. Dziękujemy wykonawcom.

Parafianom dziękujemy za wielodniowe i wielogodzinne prace porządkowe w ogrodzie, wokó kościo豉, w kościele. Bóg zap豉ć. Dziękujmy za ofiary na ten cel. Mimo że otrzymaliśmy dotacje, mimo że niektórzy parafianie z這żyli duże ofiary pieniężne, potrzebujemy jeszcze ok. 100 tysięcy z. na te wszystkie zaleg貫 op豉ty. Warto zakupić dzia趾i budowlane (3, 4) od parafii, z czego by造by finanse na zaleg這ści.

Apel do niektórych: Kośció potrzebuje nowych aposto這́w, entuzjastów. Możesz wybrać studia w seminarium duchownym i kap豉ństwo jako s逝żbę dla ludzi w Kościele. Albo życie zakonne. A dziewczyny mogą wybrać życie nie jako single, lecz we wspólnocie jakiegoś klasztoru żeńskiego.
Dzieci szkó podstawowych mogą wybrać gimnazjum katolickie w Świeciu, a m這dzież gimnazjów średnie szko造 katolickie, znajdujące się kilkanaście kilometrów od nas: w Świeciu i w Che軛nie.To polecamy w tygodniu powo豉ń.

W zakrystii można otrzymać zaproszenie na jubileusz.

Niech wszystkim Pan Bóg b這gos豉wi...

2014-05-11