ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 18 czerwiec 2019 roku

 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ (13 IV 2014) * Parafia Gruczno


W Wielkim Tygodniu taki będzie porządek:

WIELKI PONIEDZ. 14 IV

godz. 18.00 msza (dom katechetyczny): .....

WIELKI WTOREK 15 IV

godz. 18.00 msza (dom katechetyczny): w 3 rocz. śmierci Tadeusza Putkowskiego

WIELKA ŚRODA 16 IV

godz. 18.00 msza (dom katechetyczny): +Stanis豉wa Fecia z okazji urodzin - Nowenna na początku , w 3 鈔odę cz這nkowie duchowej adopcji dziecka poczętego (spowiedź u św. Andrzeja Boboli w Świeciu).

16 IV 1927 urodzi się papież Benedykt XVI, obecnie emeryt - ma 87 lata!. Módlmy się za niego.
Z powodu robót wewnątrz kościo豉 w W.Poniedz., W. Wtorek i W. Środę msze będą w domu katechetycznym.

WIELKI CZWARTEK WIECZERZY PAŃSKIEJ 17 IV

godz. 18.0: za kap豉nów żywych i zmar造ch . Dzień Kap豉nów. Komunia pod dwiema postaciami.
Ofiary kolekty na W. Seminarium Duchowne w ! Pelplinie. Potem zanosimy Najśw. Eucharystię do domu kat. (do ciemnicy), gdzie zapraszamy na ! cichą adorację osobistą do g. 21.00 i w W. Piątek od godz. 9.00 – 18.00.
Prosimy o kwiaty do Grobu Pańskiego - przynosić je w tygod. w procesji ofiarnej lub najpóźniej w W. Czwartek.
Dla przebywających za granicą i poza parafią będzie spowiedź dodatkowa o g. 16.00 – 17.00.
Biuro czynne w W. Wtorek, W. Środę, W. Czwartek i W. Piątek tylko od godz. 8.00 – 9.00.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ 18 IV - post ścis造 (bez mięsa, zmniejszenie jedzenia, nie używamy ! alkoholu ani narkotyków).

Od 9.00 - 18.00 cicha adoracja w ciemnicy w domu kat.; zaprasza się na
nią panie z różańca misyjnego, kandydatów do bierzmowania – dziewczyny i ch這pców z wszystkich klas w swych grupach (niech zorganizują pó godziny adoracji w W. Piątek lub w W. Sobotę). W W . Piątek bardzo prosimy od rana - od godz. 8.00 - przybyć, aby gruntownie sprzątnąć kośció j i jego obejście. Prosimy też rodziców dzieci klas II, aby w tym pomagali.

Godz.18.00 liturgia Męki Pańskiej Wielkiego Piątku, po czym adoracja Najśw. Sakramentu w tzw. Grobie (do 22.10). Ofiary z W. Piątku i z adoracji krzyża są na bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. O godz. 21.30 śpiewamy gorzkie żale, podczas których okazja do spowiedzi.

WIELKA SOBOTA 19 IV

adoracja Najśw, Eucharystii w kościele od godz. 9.00 - 21.00. Rodzina świętuje i znajduje czas na adorację w kościele. Oddajemy szacunek krzyżowi ca逝jąc go (można w豉sną chusteczką przetrzeć miejsce uca這wania krzyża w kościele lub uca這wać krzyż w swoim mieszkaniu).

Szanow. panów strażaków z Gruczna, Luszkówka i Parlina uprzejmie i serdecznie prosi się o pomoc: o straż i bezpieczeństwo podczas adoracji przy Grobie w W. Piątek wieczorem i przez ca豉̨ W. Sobotę adoracji od godz. 9.00 -21.00.
19 IV 2005 kard. Józef Ratzinger zosta wybrany na papieża Benedykta XVI, z czego po 8. latach zrezygnowa w lutym ub. roku.

WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC 2014 o godz. 21.00.
Liturgia ognia, świat豉, s這wa, poświęcenie wody, odnowienie przyrzeczeń chrztu przez nas i przez dzieci klas II, Komunia pod dwiema postaciami, procesja rezurekcyjna z świecami wokó kościo豉. G這́wna msza święta roku: za parafian i parafię. Proszę przynieść świeczki, przynieść pokarmy - święconki do b這gos豉wieństwa, przyprowadzić koniecznie dzieci klas II z świecami chrzcielnymi (te dzieci są przy ognisku od godz.20.55. Po procesji rezurekcyjnej dzieci kl. II otrzymują z parafii smaczne chlebki gruczeńskiej piekarnii GS i zająca, będzie poświęcenie pokarmów po procesji rezurekcyjnej. Wracając do domu - zaczynamy świętować jako ci, którzy uwierzyli Jezusowi zmartwychwsta貫mu. Zachowujemy tradycje smacznego jajka, babki wielkanocnej, baranka z chorągiewką, zająca dla dzieci itp. Wielbimy Jezusa i świętujemy.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 20 IV 2014) - Wielkanoc- dwie Msze św.:

godz. 9.30 msza: +W豉dys豉wę i Antoniego Roszczynialskich i Józefę i Antoniego i Paw豉 Koz這wskich

godz.11.00 msza: dziękczynna w 20 rocz. ślubu Marii i Jacka z prośbą o dalsze b這gos豉wieństwo dla rodziny (o 9.30 i 11.00 także świecenie pokarmów)

2. Można zabrać wodę święconą z Wigilii Wielkanocnej, pokarmy poświęcić w domu (robi to ojciec lub matka, modląc się przy stole, dzieląc się kawa趾iem mięsa lub jajka – symbolami życia. Sk豉dając życzenia. Można dodać: „Jezus naprawdę zmartwychwsta, alleluja!"

W tym okresie robót przy elewacji domu katech,, zmieniając dach na 豉̨czniku (bo przecieka) i w czasie przygotowywania ścian do malowania kościo豉 Bóg zap豉ć za pomoc, za robienie porządków, za z這żone ofiary, w biurze...

Szczęść Boże!

2014-04-13