ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 ODPUST NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA 24 VI 2012


1. W tygodniu kończącym rok szkolny będzie następujący porządek w naszej parafii:

- - - - - - -    PONIEDZIAŁEK 25 VI nie będzie mszy

WTOREK 26 VI

godz. 9.00 msza specjalna: dla dzieci przedszkolnych i w ich intencji, w int. ich rodziców i pracowników przedszkola (liturgia z XII tyg. zwykłego)

godz. msza 18.00: w 32 rocz. śmieci Dionizego Opoki (od g. 16.00 - 17.00 spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego dla kl. II i III - spowiada tylko ks. proboszcz)

ŚRODA 27 VI

godz.18.00 msza:+Weronikę Perlik w rocz.śm. (od godz.16.00 - 17.00 spowiedź przez zakończeniem roku szkolnego dla kl. IV, V i VI - spowiada tylko ks. proboszcz)

CZWARTEK 28 VI

godz. 18.00 msza: +Zofię Łopińską i jej męża Zdzisława

godz. 16.00 - 17.00 spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego dla klas I, II, III gimnazjum oraz dla młodzieży ponadgimnazjalnej i dla starszych - 2 księży spowiada)

PIĄTEK 29 VI uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła - u nas dwie msze świąteczne:

godz. 8.00 msza świąteczna i szkolna na zakończenie roku szk. dla
Gimnazjum nr 4 w Grucznie

godz. 18.00 msza świąteczna dla parafian i wędkarzy

(katechumenat w spawie ślubów i chrztów o godz. 18.45)

SOBOTA 30 VI

g. 16.00 msza ślubna dla pary Barbary Koszuckiej i Grzegorza Andrzejewskiego

g.18.00 msza:+Elżbietę Radzimską i jej męża Janusza i jej rodziców Urszulę i Marcelego Zyś

NIEDZIELA XIII ZWYKŁA 1 VII

godz. 8.00 msza: +Piotra i Anieli Gawdów i ich syna Władysława

godz. 9.30 msza: +Mariana Wyrodę

godz. 11.00 msza niedzielna dla dzieci i młodzieży: +`Elżbietę Koland z okazji urodzin (mija 30 lat od przyjazdu ks. Franciszka Kameckiego do Gruczna - 30 czerwca 1982 )
==========================

2. Inne ogłoszenia.
Biuro parafialne czynne o godz. 8.00- 9.00 i krótko po wieczornej mszy.

W ten piątek (29 VI) ostatnie grupowe i wspólne spotkanie katechumenatu parafialnego i parafialnego poradnictwa rodzinnego (nie będzie tych spotkań podczas wakacji w lipcu i sierpniu).   

Chrzty będą 7 lipca i 1 września.

Nie sprowadzać żadnych dekoratorów na śluby do naszego kościoła, bo sami dekorujemy i sprowadzamy kwiaty. A nowa niby dekoracja nie może niszczy  dobrej poprzedniej. Czasem jest pogrzeb w południe w sobotę i co wtedy? Kto musi to zrobić? Dlatego kto chce wydawać pieniądze na obcych dekoratorów, niech da je pracownikowi parafii. Cateringów wstążkowo-kwiatowych nie uznajemy. Dekoracja nie jest na kilka godzin w kościele lecz na dłużej, bo tutaj jest Najśw. Sakrament. Kto ma dużo pieniędzy i chce wydać na kwiaty w kościele, niech zafunduje nam zamiast prezentów ślubnych np. kwiaty w zimowe niedziele To odpowiednio nagłośnimy.

Na 12 lipca o godz. 17.00 - zaprasza Grupa„AA PRZEBUDZENIE”, która organizuje mitingi - wszystkie otwarte - raz w miesiącu (w II czwartek o 17.00 w domu katechetycznym). Na te mitingi mogą przychodzić nie tylko alkoholicy, ale wszyscy zainteresowani problemem alkoholizmu, całe rodziny. Bardzo zapraszamy. To okazja, aby rozmawiać o swoim istotnym problemie i próbować wyrwać się z tego nałogu alkoholizmu. Proszę to rozpowszechniać. Zapraszają Sławek i Grzegorz.

18 lipca o godz. 18.00 zaprasza się na spotkanie charyzmatyczne z mszą, z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne, z adoracją i błogosławieństwem kapłańskim. Prowadzą Ojcowie z Krakowa, oprawa muzyczna zespół Adoramus z Tczewa, informacje na plakacie, zaprosić krewnych i znajomych spoza parafii).

Na ławce w bocznej kruchcie u nas nasza akcja książkowa „Bookcrossing: uwolnij książkę!

Życzę dobrych chwil w tę niedzielę i w całym tygodniu, pozytywnych emocji w śledzeniu mistrzostw Euro 2012 w piłce nożnej. Dzieciom i młodzieży zadowolenia z okazji zakończenia roku szkolnego.

Wszystkim szczęść Boże!

2012-06-24