ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 17 czerwiec 2019 roku

 Niedziela Trójcy Najświętszej (3 VI 2012) * IX tydzień zwykły


List kard. Kazimierza Nycza na 5. Święto Dziękczynienia w I niedzielę czerwca i specjalna zbiórka ogólnopolska po mszach na Świątynię Opatrzności w Warszawie.

1.W TYGODNIU MSZE ŚW.:

PONIEDZIAŁEK 4 VI
godz. 17.30 różaniec misyjny 
godz. 18.00 msza:+Wacława Niewadziego w 27 rocz. śmierci (przen.z 31 V)

(O g.16.00 ćwiczenia sypania kwiatków przed Bożym Ciałem, rodzice niech przyprowadzą swoje córeczki)

WTOREK 5 VI i ŚRODĘ 6 VI
nie będzie mszy ani różańca misyjnego (z powodu egzaminów kleryków i uczestnictwa ks. prob. w jury Festiwalu Pasierbowskiego w Pelplinie
(int. mszy +Jana Rządkowskiego i rodzeń. i rodziców obojga stron będzie w pon. 11 VI o godz. 18.00)

CZWARTEK (7 VI) uroczystość NAJŚW. CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ (BOŻE CIAŁO) święto nakazane, u nas trzy msze świąteczne:
godz. 8.00 msza: +rodziców Mariannę i Bronisława Kanarek i Wandę Skrzypczak

godz. 9.30 msza: +rodziców Helenę i Alojzego Michałowskich (po mszy procesja do 4. ołtarzy ulicami Gruczna, z Młodzieżą Orkiestrą Dętą „Płomyki”)

ok. godz. 11.50 msza po procesji: +Jana Falgowskiego, rodzeństwo i rodziców z obu stron (dwie msze odprawi i homilie wygłosi rektor WSD w Pelplinie ks. prał. Antoni Bączkowski)

PIĄTEK 8 VI
godz.18.00 msza z procesją eucharyst.: w 22 rocz. śmierci +Tadeusza Barwika i rodziców z obojga stron
(18.45 lub parę minut później będzie katechumenat parafialny w sprawie ślubów i chrztów i parafial.poradnictwo rodzinne)

SOBOTA 9 VI
godz. 16.00 msza ślubna dla pary Iwony Pasińskiej i Kamila Chrzanowskiego
godz.18.00 msza z procesją eucharystyczną.: + w 10 rocz. śmierci +Zdzisława Andrysa i Bernarda Kramaszewskiego

IX NIEDZIELA ZWYKŁA 10 VI:

godz. 8.00 msza: +Katarzynę Predelę w 8 rocznicę śmierci
godz. 9.30 msza: +Stanisławę Jaworską
godz. 11.00 msza: :+Władysławę i Antoniego Roszczynialskich i Józefa i Antoniego i Pawła Kozłowskich (z procesją eucharystyczną).

2. Inne ogłoszenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy przed wizytacją biskupią porządkowali kościół, dekorowali, zawiesili nowo upleciony wieniec, wokół wykosili trawę, przygotowali tablicę pamiątkową, dziękujemy wszystkim, którzy wykonali różne funkcje przemawiania, funkcje liturgiczne czytania, śpiewania, z uznaniem dziękujemy młodzieży bierzmowanej za wywiązanie się z zadań, które na nią przypadły. Bóg zapłać za wysiłek i ofiary na ten cel wizytacji i bierzmowania.

Odbył się w czwartek pogrzeb ś.p. Stefanii Gondek l. 86 z Kosowa - dobry Jezu...

Biuro parafialne czynne we wtorek i środę tylko od 8 – 9.00.

Proszę pomóc sąsiadom przy 4 ołtarzach Bożego Ciała na ul. Dworcowej, Świeckiej i na ul. Wojska Pol. Na trasie procesji proszę wystroić ulice i domy. Proszę panów z Gruczna o nagłośnienie, jak co roku. Dzieci klas II w białych strojach pod kierunkiem rodziców niech biorą udział w procesji Bożego Ciało. I zaprasza się do czynnego udziału w procesji panie z kręgów różańca misyjnego, z Akcji Katolickiej, z Caritasu i Klubu Symeona i Anny, z oazy...

Panowie strażacy i panie niech w przeddzień o godz. 17.00 sprawdzą symbole procesyjne i je oczyszczą, rozdzielą funkcje: kto niesie krzyż, chorągwie i feretrony. Niech strażacy zabezpieczą ulice, kierują porządkiem procesji i niosą parasole przed słońcem lub przed deszczem, jeżeli zaistnieje taka potrzeba. W Boże Ciało publicznie oddajemy cześć Jezusowi, który jest naszym pokarmem na życie wieczne - naszą drogą, prawdą i życiem.

Rodzice dzieci klas I niech składają prośby z danymi personalnymi swej córeczki lub synka, z uzasadnieniem, że pragną I Komunii św. dla swego dziecka w r. 2013.

Na 14 czerwca o godz. 17.00 - zaprasza Grupa „AA PRZEBUDZENIE”, która będzie miała mitingi - wszystkie otwarte - raz w miesiącu (w II czwartek o 17.00 w domu katech.). I na mitingi mogą przychodzić nie tylko alkoholicy, ale wszyscy zainteresowani problemem alkoholizmu. Zapraszają Sławek i Grzegorz.

18 lipca o godz. 18.00 zaprasza się na spotkanie charyzmatyczne z mszą, z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne, z adoracją i błogosławieństwem kapłańskim (prowadzą Ojcowie z Krakowa, oprawa muzyczna zespół Adoramus z Tczewa).
Na ławce w bocznej kruchcie u nas „Bookcrossing: uwolnij książkę!

Wszystkim szczęść Boże.

2012-06-03