ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 19 marzec 2019 roku

 Niedziela Trójcy Najświętszej (3 VI 2012) * IX tydzień zwyk造


List kard. Kazimierza Nycza na 5. Święto Dziękczynienia w I niedzielę czerwca i specjalna zbiórka ogólnopolska po mszach na Świątynię Opatrzności w Warszawie.

1.W TYGODNIU MSZE ŚW.:

PONIEDZIAΒK 4 VI
godz. 17.30 różaniec misyjny 
godz. 18.00 msza:+Wac豉wa Niewadziego w 27 rocz. śmierci (przen.z 31 V)

(O g.16.00 ćwiczenia sypania kwiatków przed Bożym Cia貫m, rodzice niech przyprowadzą swoje córeczki)

WTOREK 5 VI i ŚRODĘ 6 VI
nie będzie mszy ani różańca misyjnego (z powodu egzaminów kleryków i uczestnictwa ks. prob. w jury Festiwalu Pasierbowskiego w Pelplinie
(int. mszy +Jana Rządkowskiego i rodzeń. i rodziców obojga stron będzie w pon. 11 VI o godz. 18.00)

CZWARTEK (7 VI) uroczystość NAJŚW. CIAx I KRWI PAŃSKIEJ (BOŻE CIAΜ) święto nakazane, u nas trzy msze świąteczne:
godz. 8.00 msza: +rodziców Mariannę i Bronis豉wa Kanarek i Wandę Skrzypczak

godz. 9.30 msza: +rodziców Helenę i Alojzego Micha這wskich (po mszy procesja do 4. o速arzy ulicami Gruczna, z M這dzieżą Orkiestrą Dętą „P這myki”)

ok. godz. 11.50 msza po procesji: +Jana Falgowskiego, rodzeństwo i rodziców z obu stron (dwie msze odprawi i homilie wyg這si rektor WSD w Pelplinie ks. pra. Antoni Bączkowski)

PIĄTEK 8 VI
godz.18.00 msza z procesją eucharyst.: w 22 rocz. śmierci +Tadeusza Barwika i rodziców z obojga stron
(18.45 lub parę minut później będzie katechumenat parafialny w sprawie ślubów i chrztów i parafial.poradnictwo rodzinne)

SOBOTA 9 VI
godz. 16.00 msza ślubna dla pary Iwony Pasińskiej i Kamila Chrzanowskiego
godz.18.00 msza z procesją eucharystyczną.: + w 10 rocz. śmierci +Zdzis豉wa Andrysa i Bernarda Kramaszewskiego

IX NIEDZIELA ZWYKx 10 VI:

godz. 8.00 msza: +Katarzynę Predelę w 8 rocznicę śmierci
godz. 9.30 msza: +Stanis豉wę Jaworską
godz. 11.00 msza: :+W豉dys豉wę i Antoniego Roszczynialskich i Józefa i Antoniego i Paw豉 Koz這wskich (z procesją eucharystyczną).

2. Inne og這szenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy przed wizytacją biskupią porządkowali kośció, dekorowali, zawiesili nowo upleciony wieniec, wokó wykosili trawę, przygotowali tablicę pamiątkową, dziękujemy wszystkim, którzy wykonali różne funkcje przemawiania, funkcje liturgiczne czytania, śpiewania, z uznaniem dziękujemy m這dzieży bierzmowanej za wywiązanie się z zadań, które na nią przypad造. Bóg zap豉ć za wysi貫k i ofiary na ten cel wizytacji i bierzmowania.

Odby się w czwartek pogrzeb ś.p. Stefanii Gondek l. 86 z Kosowa - dobry Jezu...

Biuro parafialne czynne we wtorek i środę tylko od 8 – 9.00.

Proszę pomóc sąsiadom przy 4 o速arzach Bożego Cia豉 na ul. Dworcowej, Świeckiej i na ul. Wojska Pol. Na trasie procesji proszę wystroić ulice i domy. Proszę panów z Gruczna o nag這śnienie, jak co roku. Dzieci klas II w bia造ch strojach pod kierunkiem rodziców niech biorą udzia w procesji Bożego Cia這. I zaprasza się do czynnego udzia逝 w procesji panie z kręgów różańca misyjnego, z Akcji Katolickiej, z Caritasu i Klubu Symeona i Anny, z oazy...

Panowie strażacy i panie niech w przeddzień o godz. 17.00 sprawdzą symbole procesyjne i je oczyszczą, rozdzielą funkcje: kto niesie krzyż, chorągwie i feretrony. Niech strażacy zabezpieczą ulice, kierują porządkiem procesji i niosą parasole przed s這ńcem lub przed deszczem, jeżeli zaistnieje taka potrzeba. W Boże Cia這 publicznie oddajemy cześć Jezusowi, który jest naszym pokarmem na życie wieczne - naszą drogą, prawdą i życiem.

Rodzice dzieci klas I niech sk豉dają prośby z danymi personalnymi swej córeczki lub synka, z uzasadnieniem, że pragną I Komunii św. dla swego dziecka w r. 2013.

Na 14 czerwca o godz. 17.00 - zaprasza Grupa „AA PRZEBUDZENIE”, która będzie mia豉 mitingi - wszystkie otwarte - raz w miesiącu (w II czwartek o 17.00 w domu katech.). I na mitingi mogą przychodzić nie tylko alkoholicy, ale wszyscy zainteresowani problemem alkoholizmu. Zapraszają S豉wek i Grzegorz.

18 lipca o godz. 18.00 zaprasza się na spotkanie charyzmatyczne z mszą, z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne, z adoracją i b這gos豉wieństwem kap豉ńskim (prowadzą Ojcowie z Krakowa, oprawa muzyczna zespó Adoramus z Tczewa).
Na 豉wce w bocznej kruchcie u nas „Bookcrossing: uwolnij książkę!

Wszystkim szczęść Boże.

2012-06-03