ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 Niedziela 28 zwykła (9 X 2011) *IX Dzień Papieski i tydzień papieski * Parafia Gruczno


IX Dzień Papieski i tydzień papieski * zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Módlmy się za ofiarodawców i o zapał studyjny wokół spuścizny i nauczania błog. Jana Pawła II Wielkiego.

1. W TYGODNIU MSZE ŚW., RÓŻANIEC I INNE SPOTKANIA:

PONIEDZ. 10 - X - nie będzie mszy
(10 X o godz. 18.00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy ul. Curie-Skłodowskiej 4 będzie wernisaż poplenerowy prac słuchaczy Policealnej Szkoły Sztuk Plastycznych „Gruczno 2011” i spotkanie autorskie z ks. Franciszkiem Kameckim połączone z czytaniem wierszy, na co proszę zaprosić krewnych mieszkających w Bydgoszczy i studentów.

WTOREK 11 X w tygodniu papieskim

godz. 18.00 msza z różańcem papieskim: dziękcz. z prośbą o dary Ducha Świętego i błogosł. Matki Bożej w rocz. ślubu dla rodziny

ŚRODA 12 X w tygodniu papieskim

godz. 18.00 msza: +Jana Zadwornego
(godz. 15.00 Klub Symeona i Anny zaprasza emerytów i rencistów, o 17.30 różaniec papieski pod patronatem błog. Jana Pawła II Wielkiego)

CZWARTEK 13 X

godz.8.00 msza szkolna z różańcem:z okazji wyboru Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II - Święto Szkoły w 8 rocz. nadania szkołom w Grucznie im. Jana Pawła II):o błogosławieństwa Boże dla uczniów,nauczycieli i pracowników obu szkół

godz. 18.00 msza: +rodziców Zielińskich i Deręgowskich i Czechowskich

PIĄTEK 14 X

godz. 18.00 msza z 10 -tką różańca: w 20 rocz. śm. +Józefa Mąki
(godz. 18.45 katechumenat parafialny jako przygotowanie do sakramentów chrztu i małżeństwa - prowadzi ksiądz oraz parafialna poradnia rodzinna - prowadzą osoby świeckie mgr Paulina Jóźwiak i mgr inż Łukasz Urbański)

SOBOTA 15 X

godz.18.00 msza: +Czesława Kasprzyka zamiast kwiatów na pogrzebie

godz. 20.30 w naszym kościele recital wirtuoza i mistrza gitary Jana Oberbeka dedykowany Janowi Pawłowi II Wielkiemu - zaproszenie zabrać z ławeczki

NIEDZIELA 29 zw. (16 X) 33 rocznica wyboru Polaka papieża, zakończnie tygodnia papieskiego)

godz. 8.00 msza: + Jana i Annę i Adama Morgaś

godz. 9.30 msza: + Jana Rządkowskiego w 8 rocz. śm. i rodz.z obojga stron i rodzeństwo

godz. 11.00 msza: +Martę i Bronisława Baśniak i Teresę i Zbigniewa Katlewskich
(godz. 16.30 w Bydgoszczy- Fordonie w kościele św. Mikołaja, w starym Fordonie recital wirtuoza i mistrza gitary Jana Oberbeka dedykowany Janowi Pawłowi II Wielkiemu w roku jubileuszu poetyckiego 50. lecia twórczości ks. Fr. Kameckiego, który przez 5 lat był tam wikariuszem i duszpasterzem akademickim)

2. Inne ogłoszenia.

Zm. Marian Wiecki l. 79 z Parlina, pogrzeb był w czwarrtek - dobry Jezu...

Biuro paraf. czynne zaraz po mszach św. i w sobotę o godz. 8.00–9.00.

Dzięki za ofiary i pomoc. Szczególne BÓG zapłać panom z Gruczna za prace przy ogrodzeniu i werandzie. Już widać kształt ogrodzenia.
Dzięki za życzenia, kwiaty, prezenty i ofiary.

Coraz bliżej listopad, więcej pamiętamy o zmarłych, o grobach i modlimy się za nich.
Po mszach członkowie Akcji Kstolickiej będą zbierać do puszek ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia - na stypendia dla zdolnej a niezamożnej modzieży jako żywy pomnik Jana Pawła II, co bardzo polecamy dzisiaj ofiarności i hojności parafian oraz gości. Jest to zbiórka w całej Polsce. -

Przyjmijcie Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże!

2011-10-09