ewangelizacja.net

Felietony > Felietony "Pielgrzym"
środa, 24 kwiecień 2019 roku

 RELIGIĘ CIERPLIWIE ZNOSIĆ


Drabiną do nieba 24 I 2010 (2) [445]

    W majestacie prawa usuwa się Chrystusa. W naszej Europie ruguje się Jego krzyże i wyrzuca jak  niepotrzebne meble, które stamtąd często przywozimy. Więc zbyteczne krzyże stamtąd bierzmy, transportujmy i z nich zbudujmy europejską wielką Golgotę - pomnik niechcianego Boga z adresami niechcianych miejsc. Kasowanie dwutysięcznej obecności Jezusa w Europie oznacza bezczelność i arogancję. Nowe myślenie nie musi być lepsze. Ani bardziej tolerancyjne. To destrukcja, promocja głupoty, a nie  obrona inaczej myślących. Przecież odwiedzający mnie ktoś nie może likwidować wodociągów ani adresu. Taki czyn to nie tolerancja lecz wariactwo. Coś psychiatrycznego raczej, niż nie wynikającego z wolności sumienia.
     Nie trzeba bystrego intelektu, aby zrozumieć, że inne, odmienne i świeckie nie jest neutralne światopoglądowo. Nowy obywatel powinien jakoś „ułożyć się” z innymi, starymi mieszkańcami. Nie może ignorować tego, co dawne, od stuleci  i dłużej. Trzeba uczyć się przyjaźni z wierzącymi lub przynajmniej sztuki cierpliwości i znoszenia istniejącej religii. Nie może ktoś chcieć być kolejnym (wypychającym religię) Marksem, Engelsem czy Leninem. Przywódcy marksizmu i komunizmu cieszą się pośmiertnie, skoro ich idee - wydawałoby się iż prawie martwe i bez znaczenia - zaczynają ponowną rewitalizację. Lewica unika marksizmu i leninizmu, ale jednak odwołuje się do istoty rewolucji tj. chce zmienić świat - przez walkę klas, dziejąc ludzi i napuszczając jednych na drugich. Chce zlikwidować wartości związane z krzyżem, widziane jako uniwersalne, etyczne, sensowne, aby stworzył przestrzeń pustych ścian, bez choinek bożonarodzeniowych, bez melodii kolęd i pastorałek, bez jasełek, bez niedziel i świąt, bez słownictwa religijnego - świat nihilizmu. Dreszcze przechodzą po mnie i po mojej skórze wraz z pytaniami: co to będzie? Dokąd idziemy po dwóch wojnach światowych? Co chcemy osiągnąć zakazami wobec religii?
     Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu nakazał usunąć krzyże w jednej ze szkół włoskich. Ależ się popisał!!! W Internecie podaje się wzór skargi do tegoż Trybunału. Każdy może skarżyć. Wydział oświaty w Szwajcarii (kanton Zurych) zalecił, aby w szkołach nie śpiewano pieśni o charakterze religijnym. Z ostatnich lat pamiętamy też inne zakazy. Lewica kobiet w Polsce z przyjemną radością popiera te zakazy, w wypowiedziach jakby cieszy się z takich niechętnych wobec religii katolickiej tendencji w Europie. Cisza wobec religii ponoć szkodzi państwu.Osobiście nie wiem czy płakać, czy śmiać się?  Przecież nie powrócimy do świętowania zimowego przesilenia Słońca ani niczego innego, lecz pozostaniemy wyłącznie przy narodzenia Chrystusa.  Jeśli to byśmy chcieli wykluczyć, to lepiej znieść całe święto. Jeszcze lepiej zlikwidować Europejski Trybunał w Strasburgu, bo mąci i sadzi się jak pchła na słonia. Jest wrogiem dotychczasowej kultury i tradycji. Jezusa nie pokona żaden sąd. Już został osądzony najgorzej, bo skazany na śmierć, wyrok został
wykonany. I co z tego wyszło? Zmartwychwstanie. Oby nie okazało się, że usuwając jakiś przedmiot z obszaru Europy zaczynamy walczyć z Panem Bogiem. Oj, barbarzyńcy! O, groźna i szydercza lewico!  
     
KS. FRANCISZEK KAMECKI

2010-01-24