ewangelizacja.net

Felietony > Felietony "Pielgrzym"
środa, 24 kwiecień 2019 roku

 WIELKIE ZAPROSZENIA DLA MŁODZIEŻY


Drabiną do nieba 27 VII 2008 (15) [407]

     Jacy jesteśmy sympatyczni dla młodzieży, skoro  co jakiś czas ją na coś zapraszamy.
Zaproszenie do Sydney na Światowe Dni Młodzieży.  Kilkaset tysięcy młodzieży tam przybyło (ponad 2 tysiące z Polski).  Do nich  w australijskiej zatoce przypłynął statkiem  81. letni papież Benedykt XVI.  Zbuntowanym grupom młodzieży z napisami na bluzkach, że Boga nie ma, nie udało się zakłócić przebiegu ŚDM. Nie martwcie się, bo Bóg naprawdę  jest! – takie przesłanie szybowało w górę razem z entuzjazmem uśmiechniętych dziewczyn i chłopców.  Krytycy oczekiwali, że papież weźmie w obronę ofiary seksualnych skandali księży, że przeprosi Aborygenów... Ponoć Benedykt XVI  uspakaja się, gdy gra na fortepianie w towarzystwie kotki Belli.   „W obliczu ponurych perspektyw przyszłości i braku nadziei chrześcijańska wiara proponuje siłę i daje orientację“ – podkreślił Benedykt XVI w swoim przesłaniu na ŚDM.
     Po tych Światowych Dniach Benedykt XVI spodziewa się nowych impulsów misyjnych dla Kościoła katolickiego a przede wszystkim wśród młodych wiernych. „Młodzież stoi wobec wzywania do odrzucenia wiary, którego doświadcza w swoim środowisku. Odpowiedź leży w Chrystusie. Duch Święty kieruje ludzi do Niego, który jest życiem, miłością i prawdą” - napisał papież, przypominając sentencję św. Augustyna: „Jeśli chcesz pozostać młodym, wtedy szukaj Chrystusa”.  „Jestem głęboko przekonany, że młodzież jest powołana do tego, aby być instrumentem odnowy, dzięki której będą dalej przekazywać ową radość, której doświadczyli w poznaniu i podążaniu za Chrystusem”.
     Benedykt XVI podziękował australijskim władzom i przedstawicielom Kościoła za przygotowanie jego wizyty i Światowych Dni Młodzieży. wyraził wdzięczność parafiom, szkołom i wielu rodzinom, które przyjęły pod swój dach gości z całego świata.
Również Jurek Owsiak zaprasza od r. 1995 na kolejne 
dni rock'n'rollowej zabawy podczas największego festiwalu na świecie Przystanku Woodstock w Kostrzyniu nad Odrą  z hasłami: "Miłość! Przyjaźń! Muzyka! Stop przemocy! Stop narkotykom!". Na dwóch scenach wystąpi około 60 wykonawców nie tylko z Polski, ale też z wielu krajów Europy i świata. Tam też będzie w dniach 30 lipca – 3 sierpnia coroczny Przystanek Jezus (od r. 1999,  stworzony przez bpa Edwarda Dajczaka). Bp Regmunt w tegorocznym liście dziękuje przystankowej rodzinie ewangelizatorów za ich trud. Ważne jest przepowiadanie Jezusa i Jego Ewangelii poza kościołem, co jest potrzebne  młodym, bo oni oczekują odpowiedzi na najważniejsze pytania.
    No, i przed nami oczekiwana sierpniowa olimpiada w Chinach, dokąd z Polski jedzie grupa 400 sportowców i działaczy. Ogólnoświatowa rywalizacja w sporcie. Będą u nas oklaski i entuzjazm czy rozczarowanie?     
    I zaprasza się młodzież na liczne sierpniowe piesze pielgrzymki, których drogi prowadzą na Jasną  Górę.  I gdzieś tam po drodze jest nasz prywatny przystanek i nasza droga, która nie kończy się na urlopie.

KS. FRANCISZEK KAMECKI

2008-07-27