ewangelizacja.net

I Komunia Święta > Listy do Rodziców
sobota, 25 maj 2019 roku

 DRUGI LIST DO RODZICÓW (2010-05-14)

Przeminęła uroczystość Pierwszej Komunii Waszych dzieci i biały tydzień. Żyjemy coraz szybciej, ale nie chcemy przyspieszać ani przeskakiwać ważnych etapów rozwoju. Do takich należy Boże Ciało i zarazem prośba, aby Wasze dziecko w stroju pierwszokomunijnym uczestniczyło tradycyjnie w procesji ulicami Gruczna.
Dziękuję za wspólne przygotowanie uroczystości I Komunii, dzieci dobrze się zaprezentowały, pobożnie, były piękne i święte. (Prośba: jeżeli rodzice potem chcieliby oddać parafii białe stroje, parafia przyjmie je chętnie i miłosiernie odda lub pożyczy innym w przyszłości.)
Co dalej?

więcej

 PIERWSZY LIST DO SZANOWNYCH RODZICÓW (2009-09-27)

jako odpowiedź  na prośbę-podanie o przyjęcie córeczki lub synka do I Komunii św. w niedzielę 9 maja 2010 r.  o godz. 11.00 w Parafii św. Jana Chrzciciela w Grucznie. W ten sposób zaczynamy parafialne przygotowanie Waszych Dzieci klas II do dwóch sakramentów Pokuty i Komunii. Pierwszy nazywa się też Sakramentem Pojednania, a drugi Eucharystią, Najświętszym Sakramentem Ołtarza.  Sakramenty te łączą nas z Bogiem i między sobą. Więc one zobowiązują do jedności i miłości - do naśladowania Boga Trójjedynego w Jego Jedności i Miłości.

więcej