ewangelizacja.net

Poezja > Inne teksty
sobota, 25 maj 2019 roku

 Katecheza: Co z niedzielą w parafii? (2007-03-25)

- Przecież wiemy, co robić z niedzielą, proszę księdza.
- Po co takie pytanie?

Pytanie jednak wciąż powraca. Bo pracuje się w niedziele. Sklepy otwarte w niedziele

więcej

 Katecheza: Mord szok i listy (2007-03-25)

Dziewczyny i chłopcy w liczbie 56 osób - młodzież klas I ponadpodstawowych zgromadzona na zimowisku rekolekcyjnym (dwie doby, od piątku do niedzieli po południu, w połowie marca) wśród rozmaitych tematów, rozmów i spotkań miała w 10 grupach napisać 10 listów. Zadanie było takie: list katolika do młodego przestępcy ( wg sytuacji aktualnej ostatnio w związku z zabiciem dziewczyny i chłopca w mordzie satanistycznym w Rudzie śląskiej).

więcej

 Katecheza: PIĘŚCI I SZALIKOWCY (2007-03-25)

Martwię się poniżaniem tego co święte w kulturze i obyczaju. Europa już nie jest taka chrześcijańska jak była dawniej. Nie tylko osiedlają się licznie wyznawcy innych religii. Także tworzą się nowe zachowania. Skoro dwóch mężczyzn lub dwie panie moga prawnie zawrzeć związek z wszystkimi następstwami majątkowymi, emeryturami itd. w Holandii (nazywa się to nie małżeński lecz związek partnerski)

więcej

 Katecheza: Myśleć i szukać obrazu Boga Ojca (1999-01-25)

Rok 1999. To wigilia przed jubileuszem 2000 - skierowana ku Najwyższemu Bogu Ojcu - jak prosi Jan Paweł II w swoim programie "Tertio millennio adveniente", który okazał się najlepszym z możliwych 5-letnich programów dla Kościoła. Szkoda, że pierwsza dwa lata rachunku sumienia w programie (1995-96) nie zostały w Polsce zrealizowane. Może po jubileuszu spróbujemy powtórzyć ten znakomity 5-letni papieski program w odniesieniu do każdej małej ojczyzny - parafii.

więcej