ewangelizacja.net

Menu główne > Archiwum
wtorek, 23 kwiecień 2019 roku

 1 niedziela Adwentu 2 XII 2007 - ogłoszenia


czytania niedzielne rok A, cykl codzienny II; w tę niedzielę (2 XII) o godz. 11.00 dzieci kl. II otrzymują świeczki, po mszy 11-towej kl. I gimnazjum mają spotkanie wstępne w domu katech. po złożeniu próśb o bierzmowanie.

1.W PIERWSZYM TYGODNIU ADWENTOWYM:  

PONIEDZIAŁEK (3 XII)
godz.18.00 msza::++Waltrudę i Pawła Chudzińskich  (przen. z 30 XI)  

WTOREK (4 XII)
godz.18.00 msza: dziękczynna za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże
Godz. 18.45 zapraszamy panie katechetki na spotkanie przedświąteczne w domu katech.   

ŚRODA (5 XII)
godz. 16.00 msza roratnia: +rodziców Dzbanuszków i zmarłych z rodziny (zapraszamy też dzieci)
15.30 różaniec misyjny dla kręgów

CZWARTEK (6 XII)
godz 16.00 msza roratnia:+zm.z rodz.Baumgartów i Wejnertów(zapraszamy też dzieci na roraty i św. Mikołaja. Objazd chorych od godz. 10.00.

PIĄTEK (7 XII)
godz. 16.00 msza świąteczna i roratnia z urocz. Niepok. Poczęcia NMP: +Mariana Wyrodę (zapraszamy też dzieci; g. 15.00 zebranie  ministrantów;g.18.45-katechumenat parafialny w sprawie chrztów i ślubów kościelnych)  

SOBOTA (8 XII)
uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (święto obecnie w Polsce nienakazane)

godz. 8.30 msza: + rodziców Bielickich i Burczyńskich i zm. z rodzin  (z powodu święta nie będzie katechumenatu młodzieżowego dla młodzieży ponadgimnazjalnej, odpust w klasztorku)
godz. 18.00 msza z II niedz. Adwentu: w 9 rocz. śmierci Tekli Ziółkowskiej, męża Leonarda i Rajmunda

II NIEDZIELA ADWENTU (9 XII) 

godz. 8.00 msza: +w 24 rocz. śmierci Zbigniewa Sopińskiego  
godz. 9.30 msza: + w 13 rocznicę śmierci Leona Osińskiego  
godz. 11.00 msza: + Kazimierę Kufel i Mariannę i Romana Adamczyk (coroczna zbiórka po mszach dla Kościoła na Wschodzie, proszę żeby członkowie Caritas zbierali; po mszy 11-towej spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży – dla tych, co wyrazili chęć po otrzymaniu listu i byli na pierwszym spotkaniu)

2. Większa okazja do spowiedzi była 1 i 2 listopada, następna będzie 19 XII.
Odbyły się pogrzeby śp. Henryka Szkudlarka l. 66 z Bagniewa i Franciszki Pytel l. 86 z Gruczna – doby Jezu...  

REKOLEKCJE dla maturzystów w Collegium Marianum Liceum Katolickim w Pelplinie: dla dziewcząt w dniach 7 – 9 grudnia 2007, dla chłopców w dniach 14 – 16 grudnia 2007 , początek o godz. 18.00, zakończenie o godz. 13.00, potrzebny śpiwór, rzeczy osobiste, opłata 50 zł, co może parafia zapłacić Proszę zgłaszać chęć udziału w rekolekcjach do 6 grudnia.

Wigilijne opłatki dla każdej rodziny. Niech rejonowi opiekunowie charytatywni odbiorą je dzisiaj z  parafii. Od nich niech parafianie pobierają opłatki jako znak jedności i wspólnoty wierzących i przy tej okazji składają dobrowolne ofiary, które będą przeznaczone na artystyczne żyrandole w naszym kościele. Drodzy parafianie, możecie jeszcze dołożyć coś do modernizacji wnętrza kościoła, w tygodniu będzie zawieszony pierwszy zmodernizowany żyrandol z ażurowymi elementami mosiądzu polerowanego (z łańcuchem artystycznie wykonanym, a nie od  krowy). Koszt jednego żyrandola to 3.000 zł. Razem będzie to 6 razy 3 tyś. = 18.000,- zł.  Można być darczyńcą całego żyrandola. Modernizuje się też ostatnie małe okna w kruchtach i zakrystiach. Tym, którzy w tym roku dodatkowe ofiary złożyli, i w ostatnim czasie też pragną coś dołożyć, bardzo dziękujemy – Bóg zapłać.  

Można nabyć świeczki jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom (5 zł najniższa ofiara za świeczkę lub można więcej na cele charytatywne).

Nowy numer „Pielgrzyma” i „Gościa Niedzielnego”... Ogłoszenie zdrowotne....
Bóg zapłać za wystrój adwentowy w kościele, za wszelką pomoc  ... Niech Adwent będzie naszym duchowym porządkowaniem siebie i swej rodziny ku Świętom Bożego Narodzenia. Nowy rok kościelny przynagla do dobrych czynów. Szczęść Boże.

2007-12-02