ewangelizacja.net

Menu główne > Archiwum
wtorek, 23 kwiecień 2019 roku

 31 niedziela zwykła (4 XI 2007) - ogłoszenia


1.W TYGODNIU BĘDĄ MSZE I INNE SPOTKANIA:

PONIEDZIAŁEK (5 XI)
msza o godz. 7.15: +Karola Złotek i +Helenę

WTOREK (6 XI) 
godz. 18.00 msza: +Agnieszkę w  dniu urodzin

ŚRODA  (7 XI) 
godz. 9.30  autokarem sprzed kościoła wyjazd ? wycieczka członków  Klubu Symeona i Anny (m.in. pobyt w muzeum grudziądzkim z średniowieczną  biżuterią wykopaną w Grucznie, relaks odnowy biologicznej w piramidzie i inne, są  wolne miejsca w autokarze dla osób spoza Klubu, które ? jeśli chcą jechać - wpłacają  do wtorku wieczorem 20 zł u p. Apolonii Prętkiej ), powrót ok. 15.00
ok. godz. 15.00 Klub Symeona i Anny spotkanie miesięczne w domu katechetycznym 
godz. 17.30 różaniec przyjaciół Radia Maryja
godz. 18.00 msza: +Kazimierza i Janinę Kraśkiewiczów

CZWARTEK (8 XI) === nie będzie mszy  
PIĄTEK (9 XI) === nie będzie mszy i nie będzie katechumenatu

SOBOTA (10 XI) 
godz. 18.00 msza: + Edmunda Jasionka (z powodu święta państwowego nie  będzie katechumenatu młodzieżowego w II środę listopada) 

NIEDZIELA (32 niedziela zwykła) 11 XI 2007
godz. 8.00 msza: +rodziców Martę i Stanisława Brzezińskich i Mariana Wróbla 
godz. 9.30 msza: w rocz. urodzin +Wacława Szymańskiego
godz. 11.0 msza: dziękcz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i błogosł. Boże na dalsze lata w 18 urodziny dla Marcina (funkcje liturgiczne wykona młodzież salezjańska z Fordonu, która będzie na biwaku u nas w sobotę i niedzielę; ofiary kolekty 12 XI są na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie)

2. Inne ogłoszenia. Młodzież klas I gimnazjów ze wszystkich wiosek naszej parafii proszę, aby zastanowiła się czy chce przyjąć sakrament bierzmowania w r. 2009. Kto z dziewczyn i chłopców I klasy gimnazjum pragnie tego sakramentu, niech zgłosi się 26 listopada br. o godz. 11.00 na mszy w naszym kościele i procesyjnie w formie darów złoży swoją prośbę napisaną do ks. biskupa z przyklejonym swoim zdjęciem, z datą urodzenia, datą chrztu,  adresem, telefonem, peselem, i ewent. e?mailem, z poważnym i rozumnym uzasadnieniem, dlaczego pragnie tego sakramentu. Prośba powinna być na kartce formatu A4 z marginesem po lewej stronie, podpisana, z miejscowością i datą. Ze zgłoszonej młodzieży będzie utworzona grupa, podzielona na podgrupy rejonowe, które otrzymają  projekt trzyletniego przygotowania, a podczas ferii zimowych na biwaku dokładniej określą swoje zadania i sposób przygotowania itp.
1 listopada br. podczas kwesty na cmentarzu zebrano ponad 2 tysiące zł. Bóg zapłać zbierającym ofiary członkom Akcji Katolickiej i panom za dobre nagłośnienie na cmentarzu. I bardzo dziękuję księżom pomagającym 31 października, 1 i 2 listopada. Ofiar z wypominków było 1700 zł. Bóg zapłać za te wszystkie ofiary. Za czterokrotne wywiezienie śmieci z cmentarza w październiku i listopadzie opłata wynosi prawie 1200 zł. Z zaległych opłat na kurię diecezjalną wysłaliśmy w październiku i listopadzie 5500 zł. Deficyt parafii się zmniejszył, jeszcze jednak wynosi 20000 zł.  Za zmarłych  wg wypominków modlimy się do 8 listopada i w tym czasie raz codziennie można zyskać odpust za zmarłych - odwiedzając cmentarz i odmawiając dowolną modlitwę. Nawet przechodząc przy kościele, gdzie kiedyś był cmentarz.
Udanego popołudnia niedzielnego i sensownego przeżywania całego tygodnia.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus...

2007-11-04