ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
poniedzia貫k, 17 czerwiec 2019 roku

 Niedziela Trójcy Najświętszej (19 VI 2011): XII tydzień zw. * Parafia Gruczno


W tę niedzielę po mszach specjalna zbiórka do puszek dla Kirche in Not=Kośció w potrzebie, co bardzo polecamy ofiarności katolików parafian i gości. Tę sprawę promuje dzisiaj u nas ks. dr Wojciech Klawikowski z Pelplina i g這si kazania. W tę niedzielę po mszy 11.00. spotkanie m這dzieży oazowej

1. W TYGODNIU MSZE ŚW.:

PONIEDZ. 20 VI

- nie będzie mszy (o g.16.00 ćwiczenia sypania kwiatków dla dziewczynek przed Bożym Cia貫m)

WTOREK 21 VI

okazja do spowiedzi o g. 15.00 - 16.00 dla kl. IV, V iVI i o g. 17.00 - 18.00 dla kl. gimnazjalnych
godz. 18.00 msza: o b這gos. Boże dla dla tych, którzy czynnie wspó逍racowali z parafią, udzielali się, wykonywali rozmaite funkcje i projekty nauczycielskie, śpiewacze, muzyczne, plastyczne, liturgiczne, rekolekcyjne i kulinarne...

ŚRODA 22 VI

godz. 8.00 msza na zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Paw豉 II i w Gimnazjum nr 4 im. Jana Paw豉: w int. dzieci, m這dzieży i nauczycieli - dziękczynna, dziękując Bogu za ca造 rok szkolny, dziękując za perspektywę pogodnych i upragnionych wakacji...
g. 18.00 msza: w 25. rocz. ślubu Haliny i Jerzego - dziękcz. z prośbą o dalsze b這g. Boże dla ca貫j rodziny

CZWARTEK (23 VI) uroczystość NAJŚW. CIAx I KRWI PAŃSKIEJ (BOŻE CIAΜ) święto nakazane, u nas trzy msze świąteczne:

godz. 8.00 msza: +rodziców Martę i W豉dys豉wa Pasternackich

godz. 9.30 msza: +Dominika Walczyka w I rocz. śm. (po mszy procesja do 4. o速arzy ulicami Gruczna, z udzia貫m M這dzieżowej Orkiestry Dętej „P這myki”, mszę odprawi i homilię wyg這si rektor WSD w Pelplinie ks. pra豉t Antoni Bączkowski)

ok. godz. 11.50 msza po procesji: +Teodora i Leokadię Knitter i Zdzis豉wa Opokę

PIĄTEK 24 VI ODPUST PARAFIALNY św. Jana Chrzciciela w Grucznie - nie ma postu, bardzo duże święto tylko nasze, parafialne, bo jesteśmy parafią św. Jana Chrzciciela, tutaj Góra św. Jana Chrz. wypada przybyć - z każdej rodziny, nawet więcej osób, kto tutaj by ochrzczony, przyjęty, bierzmowany, ślubowa itd. tyle jest powodów, aby przybyć na imieniny swej parafii, na odpust - będą trzy msze:

godz. 9.30 msza odpustowa: +Jana Baumgarta

godz. 11.00 msza odpustowa (suma): za parafian żywych i zmar造ch z procesją eucharystyczną, z udzia貫m kap豉nów i z udzia貫m orkiestry. Potem grochówka w plenerze. Okazja do spowiedzi odpustowej i z okazji zakończenia roku szkol. będzie przed mszą o godz. 9.30 i przed mszą o godz. 11.00.

godz. 18.00 msza odpustowa: +Mariana Dzikowskiego z okazji dnia ojca i imienin (od dzieci) (podczas wakacji w piątki nie będzie katechumenatu parafialnego w sprawie ślubów i chrztów ani parafialnego poradnictwa rodzinnego, następny katechumenat będzie 2 września, tam niech przybędą nowe pary zakochane i rodzice pragnący chrztu swego dziecka - chrzty 3 września)

SOBOTA 25 VI

godz.18.00 msza: +Jana Baumgarta

XIII NIEDZIELA ZWYKx 26 VI:

godz. 8.00 msza: +Dionizego Opoki w 31 rocz. śmierci

godz. 9.30 msza: +Jana Rządkowskiego i rodziców z obojga stron i rodzeństwo

godz. 11.00 msza: :+rodziców Nalazków i +braci (z procesją eucharystyczną).

2. Odby się w sobotę pogrzeb ś.p. Teofila Gwizda造 l. 90 z Gruczna - dobry Jezu..

Biuro parafialne czynne we wtorek i środę od 8 – 9.00 i po wieczornej mszy św.

Proszę pomóc sąsiadom przy 4 o速arzach Bożego Cia豉 na ul. Dworcowej, Świeckiej i dwa na ul. Wojska Pol. Na trasie procesji proszę wystroić ulice i domy. Proszę panów z Gruczna o nag這śnienie, jak co roku. Dzieci klas II w bia造ch strojach pod kierunkiem rodziców niech biorą udzia w procesji Bożego Cia這. I zaprasza się do czynnego udzia逝 w procesji panie z kręgów różańca misyjnego, z Akcji Katolickiej, z Caritasu i Klubu Symeona i Anny, z oazy... Panowie strażacy i panie niech w przeddzień sprawdzą symbole procesyjne i je oczyszczą, rozdzielą funkcje: kto niesie krzyż, chorągwie i feretrony. Niech strażacy zabezpieczają ulice, kierują porządkiem procesji i niosą parasole przed s這ńcem lub przed deszczem, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.

W Boże Cia這 publicznie oddajemy cześć Jezusowi, który jest naszym pokarmem na życie wieczne - naszą drogą, prawdą i życiem.

Rodzice dzieci klas I niech sk豉dają podczas mszy w procesji ofiarnej prośby z danymi personalnymi swej córeczki lub synka, z uzasadnieniem, że pragną I Komunii św. dla swego dziecka w r. 2012.

Można nabyć gazety katolickie od ministrantów przed kościo貫m.

Wszystkim szczęść Boże.

2011-06-19