ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (5 VI 2011) * Parafia Gruczno


Święto Dziękczynienia. (W Polsce opuszcza się 7 niedzielę wielkanocną).

1. W TYGODNIU przygotowujemy się do Zesłania Ducha Świętego:

PONIEDZ. 6 VI

godz.18.00 msza z czerwc. i nowenna do Ducha Św.: +Irenę Palmowską w I rocz. śmierci

WTOREK 7 VI

godz. 18.00 msza koncelebrowana z czerwc. i nowenną do Ducha Świętego: za parafian żywych i zmarłych    (będzie koncelebra i księża-ojcowie Werbiści na swoim dniu skupienia)

ŚRODA 8 VI

godz. 8.30 msza: za cierpiących i chorych (int. od p. Medeńskiej)

godz. 9.00 wyjazd członków Klubu Symeona i Anny na wycieczkę nad Zalew Koronowski, wypoczynek, plażowanie i rejs małym statkiem, zwiedzanie bazyliki w Koronowie i muzeum misyjnego oo. Duchaczy w Bydgoszczy

CZWARTEK 9 VI

godz. 7.15 msza: za tych, którzy prosili o modlitwę

PIĄTEK 10 VI

godz. 18.00 msza i nowenną do Ducha Świętego: +Janinę Wróbel w I rocz. śm. i męża Stanisława, syna Leszka i wnuka Macieja

(godz. 18.45 będzie katechumenat paraf. w sprawie ślubów i chrztów - ks. prob. i parafialne poradnictwo rodzinne - nauczyciele mgr Paulina Jóźwiak i mgr inż Łukasz Urbański; godz. 16.00 zebranie ministrantów)

SOBOTA 11 VI Wigilia Zesłania Ducha Św.

godz. 18.00 msza: +Zygmunta Furtaka i rodziców z obojga stron (udzielania chrztu)

NIEDZIELA 12 VI: UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW., ZIELONE ŚWIĄTKI

godz. 8.00 msza: +Stefanię i Konrada Gackowskich i Józefa Musiała
godz. 9.30 msza: +Wandę i Bernarda Wróblewskich
godz. 11.00 msza: +w 5 rocz. śmierci Bolesława Medeńskiego i żony Marianny i syna Ryszarda.

2. Zakończyliśmy biały tydzień. Wobec dzieci pierwszokomunijnych bądźmy dobrocią, życiem i przykładem wskazującym na świętość. Dziękujemy paniom katechetkom za długoletnią pracę nauczycielską na religii w szkołach, a szczególnie wokół przygotowań do sakramentów świętych, za przygotowanie tegorocznych dzieci, pracownikom parafii, rodzicom i ludziom dobrej woli za przygotowanie kościoła, za zielony wieniec - osobom z Parlina, za kwiaty, uporządkowanie obejścia wokół kościoła...Serdeczne Bóg zapłać. Niech taka świadomość będzie w nas, że nasze dary chleba i wina mocą Ducha Świętego zamieniają się w Jezusa, który jest sakramentalną ofiarą - uwielbieniem Boga i odpuszczeniem naszych grzechów oraz pokarmem, który przyjmujemy. Na wzór Jezusa każdy z nas może siebie samego składać w ofierze i czynić siebie darem dla innych. Jesteśmy dla - taka definicja - nie dla siebie, lecz dla innych. Bóg zapłać za ofiarę od rodziców i od dzieci, za dobrą wolę w ostatnim czasie. Za spokój, cierpliwość i wzajemny szacunek w samą uroczystość i w całym białym tygodniu. W tę niedzielę dziękczynienia dziękujemy za beatyfikacje błog. Jana Pawła II i składamy ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności w Wilanowie.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

2011-06-05