ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 26 marzec 2019 roku

 4 niedziela Wielkanocy (15 V 2011) * Parafia Gruczno


Niedziela Dobrego Pasterza. Niedziela powo豉ń. Kwartalne Dni modlitw o powo豉nia do s逝żby w Kościele (kap豉ńskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich).

1.W TYGODNIU będą MSZE I INNE SPOTKANIA:

PONIEDZIAΒK (16 V) św. Andrzeja Boboli

godz. 18.00 msza z majowym: +Bronis豉wę Mikulę

WTOREK 17 V nie będzie mszy, ks. proboszcz koncelebruje mszę z kolegami w 47 rocz. święceń kap豉ńskich w Tczewie o godz. 10.00

ŚRODA (18 V)

godz. 18.00 msza z okazji 47 rocz. święceń kap豉ńskich i prymicji tutejszego ks. proboszcza, intencja: za tych, którzy prosili o modlitwę bezpośrednio, telefonicznie lub w liście...
Ks. proboszcz przyjmuje życzenia w tym dniu i zaprasza po mszy na strażacką grochówkę, kawę i coś s這dkiego w ogrodzie plebańskim (o g. 17.30 różaniec przyjació Radia Maryja, nowenna do MBNP z majowym w intencji powo豉ń)

CZWARTEK (19 V)

godz. 18.00 msza z majowym: +męża w 34 rocz. śmieci i +syna Stanis豉wa Jaworskich (odprawi ksiądz z klasztorka)

PIĄTEK 20 V

godz. 18.00 msza z majowym: +Stefanię i Konrada Gackowskich

godz. 18.45 katechumenat parafialny w sprawie ślubów i chrztów i godz. 18.45 także parafialne poradnictwo rodzinne

SOBOTA (21 V)

godz.18.00 msza z majowym: +Marcelego Zysia i Elżbietę Radzimską (udzielanie chrztów)

NIEDZIELA Wielkanocy (22 V)

godz.8.00 msza: +Martę i W豉dys豉wa Pasternackich

godz. 9.30 msza: +Wiktorię Kęsik

godz.11.00 msza: dziękczynna z prośbą o b這gos豉wieństwo Boże w 30. rocz. ślub (3. msza inicjacyjna dla dzieci klas II jako przygotowanie bliższe do I Komunii 29 maja)

2. Inne og這szenia:

Bóg zap豉ć za ofiary. I za wszelką pomoc.

Po niedzieli chcemy zacząć naprawiać brakujące, skradzione i pozrywane, uszkodzone rury, rynny i inne elementy. Potrzebne do tego jeszcze dodatkowe ofiary od parafian, o które prosimy. W biurze parafialnym te ofiary przyjmujemy. Ci co mają zaleg這ści wobec parafii, niech też się postarają d逝gi wyrównać.

Dobrym prezentem I Komunii jest Pismo św. albo śpiwór. Pismo św. przygotowuje do życia wiecznego, a śpiwór u豉twia życie doczesne.

Udzielanie chrztu św. w parafii planujemy 21 maja o godz. 18.00, potem 11 czerwca o godz. 18.00 i dalej w I soboty miesiąca. Kto planuje chrzest w najbliższym miesiącach, niech teraz przybędzie na spotkania w piątki o 18.45 (będę we wszystkie piątki do 17 czerwca), ponieważ potem podczas wakacji ich nie będzie.

Tegorocznym maturzystom podpowiadamy Jezusowe wo豉nie: „Pójdź za mną” - Jezus zaprasza Ciebie, drogi tegoroczny maturzysto lub szanowny studencie, który jesteś już na którymś roku, albo absolwencie, jeżeli nie podją貫ś jeszcze ostatecznej decyzji życiowej i jesteś singlem. Kośció potrzebuje nowych aposto這́w, entuzjastów. Możesz wybrać studia w seminarium duchownym i kap豉ństwo jako s逝żbę dla ludzi w Kościele. Albo życie zakonne. A dziewczyny mogą wybrać życie nie jako single, lecz we wspólnocie klasztoru żeńskiego.

Dzieci szkó podstawowych mogą wybrać gimnazjum katolickie w Świeciu, a m這dzież gimnazjów średnie szko造 katolickie, znajdujące się kilkanaście kilometrów od nas: w Świeciu i w Che軛nie. Przedszkole nasze w Grucznie też już zaprasza i zapisywać tam swoje dzieci....

Szczęść Boże!

2011-05-15