ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
poniedzia貫k, 17 czerwiec 2019 roku

 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ (17 IV 2011) * Parafia Gruczno


16 IV 1927 urodzi się papież Benedykt XVI - ma 84 lata!. 19 IV 2005 wybrano kard. Ratzingera na papieża Benedykta XVI, 6 lat jest papieżem!

W Wielkim Tygodniu będzie w naszej parafii następujący porządek godzin mszy, liturgii i adoracji:

WIELKI PONIEDZ.(18 IV)

godz. 7.15 msza: w int. papieża Benedykta XVI z okazji urodzin i wyboru  (spowiedź w Przechowie)

WIELKI WTOREK (19 IV)

godz. 7.15 msza: w int. ma透̇onków w rocznicę ślubu (spowiedź w Przysiersku)

WIELKA ŚRODA (20 IV)

godz. 14,00 pogrzeb ś. p. Tadeusza Putkowskiego l. 43 z Gruczna (spowiedź u " św. Andrzeja Boboli w Świeciu)

WIELKI CZWARTEK WIECZERZY PAŃSKIEJ godz. 18.00 (21 IV). Dzień Kap豉nów.

Komunia pod dwiema postaciami. Ofiary kolekty na W. Seminarium Duchowne w Pelplinie. Potem zanosimy Najśw. Eucharystię do domu kat. (do ciemnicy), gdzie będzie adoracja indywidualna do g. 21.00 i &    w W. Piątek od godz. 9.00 – 18.00. Prosimy o kwiaty do Grobu Pańskiego - przynosić je w tygod. &    w procesji ofiarnej lub najpóźniej w W. Czwartek. Dla przebywających za granicą i poza parafią &    będzie spowiedź dodatkowa o g. 16.00 – 17.00. Biuro czynne w W. Wtorek, W. Środę, &    W. Czwartek i W. Piątek tylko od godz. 8.00 – 9.00.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ (22 IV) - post ścis造 (bez mięsa, zmniejszenie jedzenia, nie używamy "    alkoholu ani narkotyków.

Od 9.00 - 18.00 cicha adoracja w ciemnicy w domu kat.; zaprasza się na "    nią panie z różańca misyjnego, kandydatów do bierzmowania – dziewczyny i ch這pców z "    wszystkich klas w swych grupach (niech zorganizują pó godziny adoracji w W. Piątek lub w W. "    Sobotę). Prosimy w W . Piątek o pomoc w gruntownym sprzątaniu kościo豉 i obejścia od godz. 10.00 "    – 12.00, p" rosimy też rodziców dzieci klas II, aby pomogli w tym. &  

Godz.18.00 liturgia Męki Pańskiej Wielkiego Piątku, po czym adoracja Najśw. Sakramentu w tzw. &    Grobie (&do 22.10). Ofiary z W. Piątku i z adoracji krzyża są na bazylikę Grobu Pańskiego w &    Jerozolimie. O godz. 21.30 śpiewamy gorzkie żale, podczas których okazja do " spowiedzi.

WIELKA SOBOTA (23 IV)

adoracja Najśw, Eucharystii w kościele od godz. 9.00 - 21.00. Rodzina świętuje &    i znajduje czas na adorację w kościele. Oddajemy szacunek krzyżowi ca逝jąc go (można w豉sną &    chusteczką przetrzeć miejsce uca這wania krzyża w kościele lub uca這wać krzyż w swoim &    mieszkaniu). Szanow. panów strażaków z Gruczna, Luszkówka i Parlina uprzejmie i serdecznie &    prosi się o pomoc: o straż i bezpieczeństwo podczas adoracji przy Grobie w W. Piątek wieczorem &    i przez ca豉̨ W. Sobotę adoracji od godz. 9.00 -21.00.

WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC 2011

o godz. 21.00. Liturgia ognia, świat豉, s這wa, &    poświęcenie wody, odnowienie przyrzeczeń chrztu przez nas i przez dzieci klas II, Komunia pod &    dwiema postaciami, procesja rezurekcyjna z świecami wokó kościo豉. G這́wna msza święta roku. &    Proszę przynieść świeczki, przynieść pokarmy - święconki do b這gos豉wieństwa, przyprowadzić &    koniecznie dzieci klas II z świecami chrzcielnymi (te dzieci są przy ognisku od godz.20.55. Po &    procesji rezurekcyjnej dzieci kl. II otrzymują z parafii smaczne chlebki gruczeńskiej &piekarnii &    GS i zająca, będzie poświęcenie pokarmów po procesji rezurekcyjnej. Wracając do domu - &    zaczynamy świętować &jako ci, którzy uwierzyli Jezusowi zmartwychwsta貫mu. Zachowujemy &    tradycje smacznego jajka, babki wielkanocnej, baranka z chorągiewką, zająca dla dzieci itp.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (24 IV 2011) - Wielkanoc dwie Msze św.:

godz. 9.30: +Józefa w 23 rocz. śm. i W豉dys豉wę w 15 rocz. śm. Suchomskich

godz.11.00 msza:+w 15 rocz. ślubu - dziękcz. z prośba o dalsze b這g. B. dla Katarzyny i Miros豉wa "    (o 9.30 i 11.00 także świecenie pokarmów)

2. Inne og這szenia:

Odby sie pogrzeb zmar貫j +Elze Radler l. 92 z Poledna - dobry Jezu...

Można wziąć wodę święconą z Wigilii Wielkanocnej i pokarmy poświęcić w domu. Może to zrobić ojciec lub matka, modląc się z dziećmi przy stole, sk豉dając życzenia, dzieląc się kawa趾iem mięsa lub jajka – symbolami życia. Można dodać jakiś entuzjazm cz這wieka wierzącego: „Cieszymy się dzisiaj, bo Jezus naprawdę zmartwychwsta, alleluja!

Bóg zap豉ć za pomoc w tych dniach, za robienie porządków, za z這żone ofiary, za dobroć... Szczęść Boże!

2011-04-17