ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 6 niedziela zwykła 13 II 2011 * czas zwykły * karnawał * Parafia Gruczno


1.W TYGODNIU w naszej parafii:

PONIEDZ. 14 II nie będzie mszy    =======

WTOREK 15 II nie będzie mszy ===urlopowo, biuro parafialne nieczynne

ŚRODA 16 II

godz. 18.00 msza: w int. wszystkich członków różańca misyjnego z uznając ich wiernoość, prosząc dla nich o nowe łaski i błogosławieństwo Boże
[Mija bowiem 26 rocz. utworzenia różańca misyjnego w naszej parafii (od 14 II 1985), jest 6 kręgów różańca, każdy krąg liczy osób, co oznacza że 120 osób modli się na pewno codziennie na różańcu.

Godz. 17.30 różaniec w int. chorych i członków żywego różańca w naszej parafii

CZWARTEK 17 II

godz. 18.00 msza: za tych, którzy nas prosili o modlitwę

PIĄTEK 18 II

godz. 18.00 msza: ............. int. wolna)

(katechumenat parafialny w sprawie slubów i chrztów o godz. 18.45, o tej samej godzinie parafialne poradnictwo rodzinne, zebranie ministrantów o godz. 16.00)

SOBOTA 19 II

godz.18.00 msza sobotnio-niedzielna: +Henryka Kortasa w rocz. śmierci

(zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej na zebranie w sobotę o godz. 19.00. Trzeba zweryfikować i ustalić liczbę, ilu nas jest jeszcze, Bardzo tez prosimy nowych chętnych, młodszych, nowych małżonków, studentów i absolwentów szkół średnich i wyższych - ich zapraszamy, aby zaktywizować nasz oddział Stowarzyszenia Akcji Katolickiej)

NIEDZIELA 20 II

godz. 8.00 msza: +Elżbietę Tomaszewską w I r. śm. i +męża Eligiusza

godz. 9.30 msza: + Henryka Kufla i syna Mirosława
 
godz. 11.00 msza: +Andrzeja Kornowskiego w II rocz. śmierci

2. Informacje parafialne: Karnawał trwa do 8 marca. 9 marca Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu i rekolekcje szkolne. Przez cały rok każdy piątek jest dniem pokuty wg przykazania kościelnego.

Dziękujemy za dyżury liturgiczne w rejonach. A tam gdzie zapomniano proszę je przywrócić i ożywić. Tym którzy te dyżury przygotowują - wielkie uznanie. W tym roku spróbujemy dokonać korekty tychże dyżurów i rejonów, bo sytuacja w parafii się zmienia, pewne rejony zamierają, a inne rosną i powstają nowe domy i małe osiedla.

Całkowity koszt dwóch biwaków dla roczników klas I i II gimnazjum od 31 stycznia do 6 lutego wynosi prawie 5 tysięcy zł, najwięcej kosztowały wyjazdy do parku wodnego. Jak na taki projekt podczas ferii zimowych to bardzo tanio. Dziękujemy wychowawcom, młodzieży oazowej, studentkom, rodzicom i parafianom za pomoc i za żywność oraz ciasto.

Do końca lutego musimy zapłacić ponad 5 tysięcy zł. za energię elektryczną (głównie za ogrzewanie kościoła). Od środy będziemy zbierać tradycyjne ofiary za ławki na I półrocze od godz. 8.00 - 9.00 i po wieczornej mszy. Przyjmujemy także dobrowolne ofiary od parafian na koszty ogrzewania w kościele. Szczęść Boże!

2011-02-13