ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Og這szenia
wtorek, 18 czerwiec 2019 roku

 2 niedziela zwyk豉 (16 I 2011) czas karnawa逝


W tę niedzielę ofiary kolekty są na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. W tę niedzielę po 11.00 -owej mszy spotkanie z animatorami bierzmowania z klasy I i II gimnazjum, dotyczy corocznych biwaków podczas ferii zimowych.

1. W TYGODNIU PORZĄDEK MSZY I SPOTKAŃ:

PONIEDZIAΒK 17 I nie będzie mszy, biuro nieczynne ==========

WTOREK 18 I nie będzie mszy, biuro nieczynne ===============

ŚRODA 19 I

g.18.00 msza: w pewnej intencji
godz. 17.30 różaniec ekumeniczny, proszę przybyć, będziemy modlić się o zjednoczenie chrześcijan

CZWARTEK 20 I

godz. 7.15 msza: za parafię i parafian ....

(godz. 18.00 w Galerii Autorskiej w Bydgoszczy ul. Pomorska 48 wieczór autorski ks. Fran. Kameckiego, wiersze będzie czyta aktor Mieczys豉w Franaszek, trzy arie zaśpiewa artystka Aneta Solińska, wystawa rzeźb m這dego rzeźbiarza Gracjana Kaji. Zaprasza się.)

PIĄTEK 21 I

godz. 18.00 msza:+Stanis豉wa Malinowskiego zamiast kwiatów na pogrzebie - od Heleny Osińskiej

godz. 16.00 - zebranie ministrantów
godz. 18.45 katechumenat paraf. w sprawie ślubów i chrztów, zarazem o tej samej godzinie parafialne poradnictwo rodzinne

SOBOTA 22 I

godz. 18.00 msza: +braci Witolda i Zygmunta i rodziców Kujaczyńskich

III NIEDZIELA ZWYKx, 23 I

godz. 8.00 msza: + rodziców Martę w 8 rocz. śm. i Stanis豉wa Brzezińskich

godz. 9.30 msza: w 2 r.śm.+Zofię Kocoń i męża Antoniego i zm.rodz.Kie豚asa Annę i Józefa

godz. 11.00 msza: w 60-lecie ślubu Kazimiery i Bronis豉wa Burczyńskich

2. DANE KOLĘDOWE: przez ponad 20 lat parafia się zmniejsza豉 - do 2300 dusz (osób), a teraz znowu się powoli powiększa z powodu nowych domów i dwóch bloków do ok. 2500. Wdów jest 186, wdowców 26; dzieci w wieku do 12 lat jest 423 tj. przeciętnie na roczniku ok. 35 osób tj. spada liczba dzieci. Kiedyś by這 w parafii kilka związków ma透̇eńskich niesakramentalnych lub wolnych związków, obecnie jest prawie w każdej wsi.

Biuro parafialne czynne od środy do piątku o godz. 8.00 - 9.00 i po wieczornej mszy w środę i w piątek. Bóg zap豉ć za sk豉dane ofiary.

Podczas dwóch biwaków w ferie zimowe od 31 I - 6 II 2011 potrzebujemy pomocy i wspó逍racy rodziców, wychowawców i nauczycieli (w formie dyżuru wychowawczego i nauczycielskiego i do pomocy w kuchni biwakowej; prosimy zg豉szać się, podając imię, nazwisko, adres, telefon, ewent. e-mail).

W lutym, po rozmowach z wykonawcami na temat Drogi Świat豉, będziemy zbierać specjalne ofiary, aby upamiętnić w naszym kościele na sta貫 nabożeństwo Droga Świat豉 jako obecność Jana Paw豉 II wśród nas i przygotować specjalną publikację, którą otrzymają ofiarodawcy. Nazwiemy to zadanie i wykonanie „relikwiarzJP2”.  Nad spuścizną zmar. papieża pochylać się będzie i analizować podczas nastrojowych wieczorów „medytacja papieska” .

Zapraszamy na Eucharystię także niekiedy w dni powszednie.    Nie stawiajmy pytania: po co fatygować siebie i niepokoić Pana Boga, przychodząc poza niedzielą czasem do kościo豉 na msze i wyciszenie duchowe, na medytację i przeżycie liturgii, która 豉̨czy nas z Jezusem Chrystusem.... .

Wszystkim - Szczęść Boże!

2011-01-16