ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 2 niedziela zwykła (16 I 2011) czas karnawału


W tę niedzielę ofiary kolekty są na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. W tę niedzielę po 11.00 -owej mszy spotkanie z animatorami bierzmowania z klasy I i II gimnazjum, dotyczy corocznych biwaków podczas ferii zimowych.

1. W TYGODNIU PORZĄDEK MSZY I SPOTKAŃ:

PONIEDZIAŁEK 17 I nie będzie mszy, biuro nieczynne ==========

WTOREK 18 I nie będzie mszy, biuro nieczynne ===============

ŚRODA 19 I

g.18.00 msza: w pewnej intencji
godz. 17.30 różaniec ekumeniczny, proszę przybyć, będziemy modlić się o zjednoczenie chrześcijan

CZWARTEK 20 I

godz. 7.15 msza: za parafię i parafian ....

(godz. 18.00 w Galerii Autorskiej w Bydgoszczy ul. Pomorska 48 wieczór autorski ks. Fran. Kameckiego, wiersze będzie czytał aktor Mieczysław Franaszek, trzy arie zaśpiewa artystka Aneta Solińska, wystawa rzeźb młodego rzeźbiarza Gracjana Kaji. Zaprasza się.)

PIĄTEK 21 I

godz. 18.00 msza:+Stanisława Malinowskiego zamiast kwiatów na pogrzebie - od Heleny Osińskiej

godz. 16.00 - zebranie ministrantów
godz. 18.45 katechumenat paraf. w sprawie ślubów i chrztów, zarazem o tej samej godzinie parafialne poradnictwo rodzinne

SOBOTA 22 I

godz. 18.00 msza: +braci Witolda i Zygmunta i rodziców Kujaczyńskich

III NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 I

godz. 8.00 msza: + rodziców Martę w 8 rocz. śm. i Stanisława Brzezińskich

godz. 9.30 msza: w 2 r.śm.+Zofię Kocoń i męża Antoniego i zm.rodz.Kiełbasa Annę i Józefa

godz. 11.00 msza: w 60-lecie ślubu Kazimiery i Bronisława Burczyńskich

2. DANE KOLĘDOWE: przez ponad 20 lat parafia się zmniejszała - do 2300 dusz (osób), a teraz znowu się powoli powiększa z powodu nowych domów i dwóch bloków do ok. 2500. Wdów jest 186, wdowców 26; dzieci w wieku do 12 lat jest 423 tj. przeciętnie na roczniku ok. 35 osób tj. spada liczba dzieci. Kiedyś było w parafii kilka związków małżeńskich niesakramentalnych lub wolnych związków, obecnie jest prawie w każdej wsi.

Biuro parafialne czynne od środy do piątku o godz. 8.00 - 9.00 i po wieczornej mszy w środę i w piątek. Bóg zapłać za składane ofiary.

Podczas dwóch biwaków w ferie zimowe od 31 I - 6 II 2011 potrzebujemy pomocy i współpracy rodziców, wychowawców i nauczycieli (w formie dyżuru wychowawczego i nauczycielskiego i do pomocy w kuchni biwakowej; prosimy zgłaszać się, podając imię, nazwisko, adres, telefon, ewent. e-mail).

W lutym, po rozmowach z wykonawcami na temat Drogi Światła, będziemy zbierać specjalne ofiary, aby upamiętnić w naszym kościele na stałe nabożeństwo Droga Światła jako obecność Jana Pawła II wśród nas i przygotować specjalną publikację, którą otrzymają ofiarodawcy. Nazwiemy to zadanie i wykonanie „relikwiarzJP2”.  Nad spuścizną zmar. papieża pochylać się będzie i analizować podczas nastrojowych wieczorów „medytacja papieska” .

Zapraszamy na Eucharystię także niekiedy w dni powszednie.    Nie stawiajmy pytania: po co fatygować siebie i niepokoić Pana Boga, przychodząc poza niedzielą czasem do kościoła na msze i wyciszenie duchowe, na medytację i przeżycie liturgii, która łączy nas z Jezusem Chrystusem.... .

Wszystkim - Szczęść Boże!

2011-01-16