ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 17 niedziela zwykła (25 VII 2010)*wakacje


W tygodniu wakacyjnym:

PONIEDZIAŁEK 26 VII
godz. 18.00 msza: dziękczynna z prośbą o błogosł. Boże dla rodziny  (o godz. 11.00  zakwaterowanie dziewczynek  i chłopców na biwak II klas gimnazjum jako dalsze przygotowanie do  bierzmowania (nie przynosić żadnych pieniędzy ani cenniejszych rzeczy, mieć śpiwór, przybory do mycia i  spania, strój kąpielowy, większy ręcznik, krem lub olejek do opalania  -jeden dla dwóch, trzech osób )

WTOREK 27 VII
godz.7.15 msza: ...... (o g.9.00 wyjazd z młodzieżą poza Gruczno na cały dzień)

ŚRODA 28 VII 
o godz. 18.00 msza: +Alfonsa i Martę i Eugeniusza Szmytów  (o godz. 15.00 zakończenie biwaku).

O godz. 18.30 zaprasza się na zebranie panie i panów ze stref bagażowych pielgrzymki gdańskiej pieszej.   

CZWARTEK 29 VII
godz.18.00 msza: +Mariana Wyrodę i rodziców obojga stron

PIĄTEK 30 VII
godz.18.00 msza:+ojca Tadeusza i dziadków z ob.stron Walerii i Juliana i Małgorzaty i Juliana  

SOBOTA 31 VII
godz.16.00 msza ślubna dla pary Małgorzaty Gondek i Bartłomieja Śliwińskiego
godz. 18.00 msza: o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Maksymiliana ++

(ok. godz. 16.30-18.00 dochodzi  XXVIII gdańska pielgrzymka piesza do naszej parafii na nocleg (pięć grup dochodzi do stref  bagażowych w Parlinie (podwórze Mirosława Kozaka - jedna grupa, podwórze Czesława i Grzegorza Jaworskich - druga grupa, podwórze Józefa Koszowskiego - trzecia grupa, skąd traktorami na  przyczepach będzie grupa przewieziona wraz  z bagażami do wsi Małociechowo na podwórze p. Leona  Kempińskiego), we wsi Gruczno - dwie grupy: przy kościele na parkingu obok posesji pp. Leokadii  i Krzysztofa Furtaków i  na ul. Polnej za cmentarzem - strefa bagażowa u p. Zb. Koszuckiego).  

NIEDZIELA 18 zwykła, 1 VIII rano msze pielgrzymkowe:
w kościele o g. 8.00, w Parlinie i  Małociechowie msze  polowe wg uzgodnień (przemarsz grup gdańskiej pielgrzymki pieszej przy kościele ok. 8.00 - 900
  w kierunku parafii Topolno)
 
godz. 8.00 msza: w intencji pielgrzymów i parafian
godz. 9.30 msza: +rodziców Bronisławę i Wacława Kapica i rodzeństwo i szwagra    
godz.11.00 msza:+Jana i Władysławę Drążek(wieczorem grupa młodzieży z parafii Subkowy na 6dni)
                                                                                                     
2.Inne ogłoszenia:
Biuro parafialne czynne w czasie wakacji zaraz po mszach św. oraz w piątki i w sobotę o godz. 8.00 - 9.00.

W czasie wakacji pary narzeczeńskie przed swoim ślubem kościelnym niech się umówią z księdzem albo przybędą po mszach wieczornych. Także do sakramentu pokuty niech para narzeczeńska przybędzie - I spowiedź przedślubna wtedy kiedy zgłasza się do parafii w sprawie ślubu, druga spowiedź przedślubna na dzień, dwa lub trzy przed samym ślubem - ksiądz spowiada na ogół 15 minut przed mszą lub uzgodnić inaczej.

31 lipca  przychodzi XXVII Gdańska Pielgrzymka Piesza do naszej parafii.Drodzy parafianie, pielgrzymom otwórzcie Wasze domy i serca, wasze krany, łazienki, ubikacje i lodówki. Przenocujcie ich, pozwólcie spoconym umyć się, a głodnym dajcie jeść. Niech nowi mieszkańcy także zaangażują się  w noclegi i wyżywienie pielgrzymów. 

Po mszach niedzielnych zbieramy specjalne ofiary z okazji św. Krzysztofa patrona kierowców wg idei: 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy (to międzynarodowa pomoc MIVA, w której uczestniczą od kilku lat zawsze w I środy miesiąca nasze panie z kręgów różańca misyjnego, dzisiaj możemy się wszyscy lub przynajmniej niektórzy serdeczniej przyłączyć z ofiarą na ten cel, wyrażając Bogu wdzięczność za tyle podróży i tyle kilometrów w zdrowiu i bezpieczeństwie - także jest koszyk z przodu na marmurze obok tabernakulum).

Dzieciom i młodzieży życzymy wakacyjnej radości, gościom przyjemnego pobytu w naszych stronach, rolnikom nadziei na dobre żniwa, wszystkim  optymizmu, modląc się o pokój na świecie i w naszych rodzinach.

2010-07-25