ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 14 niedziela zwykła (4 VII 2010) * wakacje


1. Porządek mszy świętych w tygodniu wakacyjnym: 

PONIEDZIAŁEK 5 VII   --- nie będzie mszy  = = = = = = =

WTOREK 6 VII
godz. 18.00 msza: ..........................................(int. wolna)

ŚRODA 7 VII 
godz. 18.00 msza:++Franciszkę Świątek w roczn. śmierci-
godz. 17.30 różaniec misyjny dla wszystkich kręgów

CZWARTEK 8 VII
godz. 18.00 msza: +Elżbietę Tomaszewską

PIĄTEK  9 VII 
godz. 18.00 msza: za naszych parafian żyjących i zmarłych
(w ogrodzie parafialnym z 9/10 lipca postój koni i rycerzy z Chodzieży w drodze na uroczystości 600 - lecia zwycięstwa pod Grunwaldem)

SOBOTA 10 VII
godz.18.00 msza:+Martę Drews męża Leona i syna Jerzego (udzielanie chrztów)

NIEDZIELA 11 VII (15 niedz. zw.)
godz.8.00 msza:+Mariannę i Adolfa Bojarskich w 4 r. śmierci  
godz.9.30 msza: +Konrada Szymańskiego   
godz.11.00 msza:+Tadeusza Pałkę i rodziców Adama i Agnieszkę Poziomek  

2. Inne
Z poniedziałku na wtorek wyrwano trzy miedziane rury spustowe przy kościele, kawałek rynny, opierzenia małej zakrystii, kilka cegieł i próbowano oderwać miedzianą blachę z dachu małej zakrystii,  co jest kradzieżą i dewastacją. Kilka lat temu  ucięto i oderwano kilka miedzianych rur, ukradzione elementy uzupełniliśmy plastykowymi.

Może kto widział albo wie, kto był złodziejem, może ktoś z naszej parafii?  Prosimy: w tygodniu w piątek i sobotę (9 VI i 10 VI) od godz. 8.00 - 9.00 i po wieczornej mszy będziemy zbierać ofiary na reperacje i uzupełnienia rur, rynien, cegieł i dachu kościoła.  
 
W czasie wakacji biuro parafialne czynne krótko po mszy św. oraz w piątki i soboty od godz. 8.00 - 9.00. W sprawie chrztów przychodzić w soboty po wieczornej mszy o godz. 19.00 albo umówić się osobno telefonicznie lub emajlem co najmniej ponad tydzień przed terminem,w sprawie nowych ślubów przychodzić od 27 sierpnia.

Spowiada się przed codzienną mszą. Jeżeli komuś ktoś umarł z rodziny, najlepiej przybyć przed pogrzebem do spowiedzi, można też zorganizować razem w kościele różaniec za osobę zmarłą w czasie od godz. 17.30 - 18.00 aż do pogrzebu, uzgodni z parafią, w tym czasie ks. proboszcz by spowiadał. Skorzystać też z sakramentu spowiedzi, jeżeli są inni kapłani z pomocą duszpasterską w jakąś niedzielę i spowiadają podczas mszy niedzielnej.
 
Przez cały rok po mszach będą do nabycia pamiątki jubileuszowe: albumy - o Janie Chrzcicielu i ks. Jerzym Popiełuszko, - po 30 zł, książka o papieżu Janie Pawle II i generale z filmem - 30 zł, można zakupić na prezenty imieninowe lub urodzinowe, ślubne itp.,  są też publikacje  związane z jubileuszem  50. lat twórczości literackiej i 70 lat życia tutejszego ks. proboszcza (książki i płyta muzyczna po 20 zł). Po mszach można obejrzeć wystawę malarstwa Jana Kaji i Jacka Solińskiego i publikacje jubilata w podziemiach domu katechetycznego. 

Wszystkim szczęść Boże! 

2010-07-04