ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 XIII Niedziela zwykła 27 VI 2010*wakacje


1.W pierwszym tygodniu wakacji będzie następujący porządek w parafii:  
  
PONIEDZIAŁEK 28 VI  nie będzie mszy

WTOREK 29 VI UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (święto nienakazane, ale ważne, ofiary kolekty z tego święta są na Stolicę Apostolską) - u nas dwie msze:

godz. 9.30 msza z czerwcowym: +Anielę i Piotra i Władysława Gawdów
godz. 18.00 msza:w in.wędkarzy oraz parafian żyjących i zmarłych (warto zachować świąteczny charakter tego dnia - nie z obowiązku lecz z potrzeby serca, kto posługuję się krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem pobłog. przez papieża lub biskupa, po odmówieniu „Wierzę w Boga”- może uzyskać odpust zupełny)
  
ŚRODA 30 VI nie będzie mszy - dzień urlopu

CZWARTEK 1 VII  od godz. 10.00 objazd chorych  

godz. 16.00 msza: .......................... zaprasza sie dzieci podczas wakacji (int. wolna)   
(od 15.00 okazja do spowiedzi w I czwartek - ks. prob. spowiada sam)   

PIĄTEK 2 VII  (2 lipca: odpust Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych w sąsiedniej parafii Topolno o godz. 11.30 msza św. dla chorych z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych, zaprasza ks. prob. Andrzej Regent, można tam zawieść chorego, suma odpustowa tam o godz. 17.00. Liturgii odpustowej w Topolnie przewodniczy ks. prałat prof. dr hab. Wojciech Pikor.)     

godz. 16.00 msza: +Zuzannę Kwiatek i o błogosławieństwo dla uczestników pogrzebu
(od 15.00 okazja do spowiedzi w I piątek - ks.prob. spowiada sam)  

SOBOTA 3 VII
godz. 18.00 msza:  +rodziców Wandę i Kazimierza Wołowiczów

NIEDZIELA 4 VII

godz. 8.00 msza: +Jadwigę i Marcelego Mingów  
godz. 9.30 msza: +rodziców i dziadków Apolinię i Lwon Bielickich  
 godz. 11.00 msza: +w 13 rocz. śmierci za zm. Helenę Michałowską i jej męża Alojzego  

============
Inne ogłoszenia. 
Zmarli w parafii: ś. p. Jan Chmielewski l. 69 z Gruczna, którego, pogrzeb odbył się w piątek  oraz ś.p. Dominik Walczyk l. 66 z Gruczna, którego pogrzeb odbył się w sobotę - dobry Jezu...

Dziękuję za współorganizowanie VIII Biesiady Regionalnej -Wspomnień-Jubileuszowej, za transport, za przywiezienie stolików z Pruszcza, za przyjęcie zespołów do hali sportowej gimnazjum, za obsługę parafian i gości, paniom i panom z Parlina, Małociechowa i Gruczna, strażakom z  Gruczna, prowadzącym spotkania i wielu innym.
Ta biesiada  była na wysokim poziomie kulturalnym, regionalnym, naukowym, artystycznym i jubileuszowym. Dziękuję wszystkim którzy przybyli, szczególnie ks. biskupowi, rektorom seminariów, księżom, także osobom z zagranicy, profesorom, pisarzom, aktorom, artystom  i szanownym parafianom, którzy skorzystali z myśli, refleksji i duchowych uniesień. M. in. aktor pan Jerzy Kiszkis z Teatru „Wybrzeże” napisał emajlem: „ czcigodny i drogi księże Franciszku, pozostaję pod wrażeniem niezwykłej uroczystości jubileuszowej: jej poziomu, różnorodności i smakowitości. Serdecznie dziękuję za zaproszenie i czuję się zaszczycony wielką życzliwością Księdza. Jestem szczęśliwy, że mogłem się znaleźć w gronie znakomitych przyjaciół Jubilata (...) Za wszystko dziękuję i gdybym mógł kiedykolwiek się na coś Księdzu przydać - proszę mną dysponować. Łączę serdeczne ukłony i pozdrowienia od mojej żony. Z Bogiem. Jerzy Kiszkis”.

Zaczęty jubileusz będzie trwał przez cały rok. Teraz można oglądać  po mszach świętych wystawę malarstwa Jana Kaji i Jacka Solińskiego, wystawione są też  książki i druki jubilata. Można nabyć  albumowe wydania o Janie Chrzcicielu - patronie naszej parafii (30 zł) i o ks. Jerzym Popiełuszko (30 zł) oraz książki jubileuszowe  „Brat opuszczonych” najnowszy tonik (20 zł), „Podróże i przystanki” 25 felietonów jubilata z 450 felietonów „Drabiny do  nieba” (20 zł)  oraz płytę  z muzyką Janusza Zielińskiego i tekstami jubilata, wydaną przez tego muzyka oraz Hannę i Marka Wojciekiewiczów pt. „Kamecki” z wierszami przerobionymi na piosenki ze śpiewem Zielińskiego i s. Imeldy (20 zł), płytę oceniła bardzo wysoko aktorka i piosenkarka Roma Warmus z d. Teatru Stu w Krakowie, teraz w Teatrze Polskim w Bydgoszczy - w sobotę 19 czerwca czytała wiersze tłumaczone przez Juri Cervenkę z Czech.

Wszystkie wydawnictwa można nabywać po mszach świętych w parafii. Tych, którzy są tutaj na gościnie, informujemy, że tutejszy ks. proboszcz  zaczął świętować - skromnie, na tyłach tego świata - dwa jubileusze: 50 lat twórczości literackiej i 70 lat życia. Nigdy tego specjalnie nie akcentował przez 28 lat proboszczowania tutaj. Teraz wypada i należy świętować wieloletnią wytrwałość - jak powiedział ks. biskup podczas jubileuszu.  

W czasie wakacji biuro parafialne będzie czynne tylko zaraz po mszach oraz w piątki i soboty o godz. 8.00 - 9.00.

Rozpoczęte sprawy chrztów czy ślubów załatwia się sukcesywnie aż do końca - zawsze można się umówić na rozmowę (proszę dzwonić lub mejlem uzgodnić spotkanie i rozmowę: portal parafii to:  www.ewangelizacja.net).

Zawsze można w soboty przybyć po mszy wieczornej.  W sprawach nowych ślubów i nowych chrztów przybyć na katechumenat parafialny po wakacjach (od 27 sierpnia o godz.18.45).

Obecny czas będzie ks. proboszcz wykorzystywał na dalszą rehabilitację (po operacji przyjął 40 zastrzyków codziennie, 40 sesji rehabilitacyjnych w domu po 1,5 godziny codziennie, 10 sesji w bydgoskim szpitalu i będzie jeszcze 10 takich sesji w bydgoskim szpitalu w lipcu, do tego sporo rozmaitych pigułek, co zakończy się  w sierpniu, tj. pół roku od zabiegu operacyjnego.  To największy, czasochłonny i kosztowny  wysiłek usprawnienia nogi i prawego kolana, po 54 latach od wypadku na nartach w szkole średniej.  Z nadzieją, że będzie lepiej.

Wszystkim szczęść Boże!

2010-06-27