ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 11 niedziela zwykła (13 VI 2010)


1. W TYGODNIU będzie następująco:  
   
PONIEDZ.14 VI
---nie będzie mszy =====   

WTOREK 15 VI bł. Jolanty
godz. 18.00 msza z czerwc.:+Irenę Przybek w 24 rocz. śm., za jej męża Władysława i syna Bolesława

ŚRODA 16 VI
godz. 20.00 msza recytowana: w 50-lecie debiutu literackiego ks. Franciszka Kameckiego - w intencji zachęcających do pisania przez 50 lat, w int. recenzentów, krytyków literackich, nagradzających, wydawców i  organizatorów spotkań autorskich oraz przyjaciół poezji i księdza (po mszy o godz. 20.30 nocne godzinne  spotkanie z przyjmowaniem ewentualnych życzeń, kto chciałby z parafian - niech przyjdzie na jubileusz)

CZWARTEK 17 VI św. Brata Alberta Chmielowskiego
godz. 18.00 msza z czerw.:+Teresę Koszowską    

PIĄTEK 18 VI
godz. 18.00 msza z czerwcowym:  .................

(katechumenat parafialny w sprawie ślubów i chrztów o g.18.45, przed wakacjami jeszcze 25 czerwca i 26 czerwca, podczas wakacji jedynie zaczęte śluby będą finalizowane aż do końca  indywidualnie - najlepiej umawiając się z księdzem telefonicznie lub mejlem - z nowymi  sprawami ślubów kościelnych i chrztów proszę przybyć w ostatni piątek sierpnia 27 VIII o g. 18.45;
także wtedy prafialne poradnictwo rodzinne  prowadzone przez mgr Paulinę Jóźwiak i mgra inż. Łukasz Urbańskiego).  
Chrzty planuje się 10 lipca i 9 października;

SOBOTA 19 VI
godz. 9.00 msza: za kapłanów zmarłych i żywych z okazji zakończenia Roku Kapłańskiego (zaprasza się, zwłaszcza z rodzin, które mają krewnego księdza lub miały...)
godz. 18.00 msza: za parafian i gości

XII NIEDZIELA ZWYKŁA  20 VI
g. 8.00 msza: z okazji urodzin za zm. ś.p. +Jana Zadwornego  
godz. 9.30 msza: +Jana Rządkowskiego   
godz. 11.00 msza: w intencji parafian i gości  przybyłych na VIII Biesiadę Regionalną Wspomnień-Jubileuszową
 
2. Inne ogłoszenia.
Odbył się pogrzeb zm.+Janiny Wróbel l. 75 z Poledna - dobry Jezu...
Bóg zapłać parafianom za ofiary i wszystkim spełniającym jakieś funkcje liturgiczne. Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku od godz. 8.00 – 9.00 i po wieczornej mszy. Rodzice zgłosili 24 swoich córeczek i synków do I Komunii św. w roku 2010.

Wolontariuszy chętnych do prowadzenia zabaw, kiermaszu książek i sprzedaży książek lokalnych, obsługi gości   - prosimy na spotkanie  w czwartek  17 czerwca o godz. 18.30.
Prosimy zgłaszać chęć przygotowania wiejskich słodyczy i poczęstunku za mała opłatą jako stoisko swej wsi podczas VIII Biesiady Regionalnej Wspomnień Jubileuszowej  w niedzielę 20 czerwca 2010.
Panów strażaków prosimy o przygotowanie grochówki dla wszystkich, zachowanie porządku podczas Biesiady i o bezpieczeństwa na placu kościelnym.
Biesiada będzie miała charakter jubileuszowy związany z 50-leciem debiutu literackiego ks. Franciszka Kameckiego.

Serdecznie zaprasza się wszystkich. Kto chciałby przybyć na Biesiadę, niech pobierze dla swej rodziny program Biesiady ze stolika z przodu. Kto chciałby wziąć udział w wieczorze literackim z udziałem pisarzy bydgoskich i pisarza czeskiego Juri  Cervenki i koncertu Joanna Kondrat - niech przybędzie po program do zakrystii. 

Odbierać „Pielgrzyma” lub zakupić od ministrantów.

Szczęść Boże!

2010-06-13