ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (16 V 2010)


1. W TYGODNIU przygotowujemy się do Zesłania Ducha Świętego:

Tam gdzie przy przydrożnych krzyżach mieszkańcy - parafianie modlą się i śpiewają podczas  majowego, niech dołączą modlitwę do Ducha Św.   

PONIEDZ. 17 V  = = = nie będzie mszy (przypada 46 rocz.  święceń kapłańskich ks. proboszcza, którą będzie obchodził ją z kolegami w Zwiniarzu (diec. toruńska)   

WTOREK 18 V
godz. 17.00 msza z majowym i nowenna do Ducha Świętego, I rocznica I Komunii św z ub. roku, zaprasza się dzieci klas III : w ich intencji i ich rodziców, i w int.  ks. proboszcza z okazji 46 rocz. pierwszej mszy prymicyjnej (w r. 1964)   

ŚRODA 19 V
godz. 18.00 msza: +Stanisławę Ziółkowską

17.30 różaniec przyjaciół Radia Maryja z majowym i nowenną do Ducha Św.

CZWARTEK 20 V
godz. 7.15 msza:   ...............................................

PIĄTEK 21 V
godz. 18.00 msza z majowym i nowenną do Ducha Świętego: +Bolesława Palucha i rodziców z obojga stron

(18.45 będzie katechumenat paraf. w sprawie ślubów i chrztów - ks. proboszcz, i parafialne poradnictwo rodzinne - mgr Paulina Jóźwiak i mgr inż Łukasz Urbański)  

SOBOTA 22 V
godz. 18.00 msza: +Andrzeja Łakomskiego w I rocz. śmierci  

NIEDZIELA 23 V: UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

godz. 8.00 msza: ++rodziców Martę i Władysława Pasternackich
godz. 9.30 msza: +Macieja Gołębiewskiego w 10 rocz. śmierci i zmar. z rodziny i Ryszarda Łukasika w 12 rocz. śmierci
godz.11.00 msza: +Zenona Koszuckiego oraz brata Klemensa i siostrę Władzię oraz rodziców Nalazek braci i krewnych z rodziny  

2.  Pogrzeby: ś. p. +Janina Joppek l. 83 zm. w Jarużynie d. zam. w Parlinie, pogrzeb w Strzelcach Górnych, a pochowanie na cmentarzu w Grucznie w ub. piątek, ś. p. +Aniela Pieczka l. 80 zam w  Grucznie, której pogrzeb odbył się u nas w ub. piątek - dobry Jezu...

Wokół rodzin i dzieci pierwszokomunijnych zachowujemy dobry przykład, dobroć i świętość.

Dziękujemy paniom katechetkom za długoletnią pracę nauczycielską na religii w szkołach, a szczególnie wokół przygotowań do sakramentów świętych, za przygotowanie tegorocznych dzieci, pracownikom parafii, rodzicom i ludziom dobrej woli za przygotowanie kościoła, za zielony wieniec  - osobom z Parlina, za kwiaty, uporządkowanie obejścia wokół kościoła, ścięcie trawy w ogrodzie...
Serdeczne Bóg zapłać. Sens tej uroczystości jest w  tym, że nasze dary chleba i wina mocą Ducha Świętego zamieniają się w Jezusa, który jest sakramentalną ofiarą i pokarmem, który przyjmujemy. Na wzór Jezusa każdy z nas może siebie samego składać w ofierze i czynić siebie darem dla innych.

Bóg zapłać za ofiarę od rodziców i wszelką pomoc w ostatnim czasie.  Bóg zapłać za ofiary i dary od dzieci pierwszokomunijnych. Szczęść Boże.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

2010-05-16