ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 4 niedziela Wielkanocy (25 IV 2010)


Niedziela Dobrego Pasterza.Niedziela powołań.Kwartalne Dni modlitw o powołania do służby w Kościele (kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich). Po mszy o godz. 8.00 procesja błagalna z błogosławieństwem pól i  modlitwą o dobre urodzaje

1.W RADOSNYM TYGODNIU WIELKANOCNYM MSZE ŚW. I INNE SPOTKANIA:     
  
PONIEDZIAŁEK (26 IV)  nie będzie mszy  ==============

WTOREK (27 IV)
godz. 18.00 msza:  ..................................

ŚRODA (28 IV)
godz. 18.00 msza: za wszystkie ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego (18.00 najpierw Nowenna do MB Nieust. Pomocy z dodanymi int. o powołania, za dzieci...  ewent. o godz. 17..30 różaniec przyjaciół Radia Maryja )  

CZWARTEK (29 IV)
godz. 16.00 - 18.00 WIECZNA ADORACJA dla mieszkańców parafii mieszkających w wioskach nad skarpą Wisły, na górach (z wiosek: Górne Gruczno, Luszkowo, Luszkówko, Małociechowo, Bagniewo, Parlin,  Gawroniec, Różanna, Poledno)
 
godz. 18.00 msza: o błogosław. Boże dla rodz. Lorkowskich i o znalezienie nowej pracy

PIĄTEK (30 IV)
godz. 16.00 - 18.00 WIECZNA ADORACJA dla mieszkańców z wiosek w dolinie Wisły: Gruczno, Dworzysko, Kosowo, Chrystkowo w 6.brocz. peregrynacji  Obrazu Jezusa Miłosiernego w r. 2004.  
 
godz. 18.00 msza: +zmar. z rodziny Szymańskich i Wróblów
(bez zebrania ministrantów)

godz. 18.45 katechumenat parafialny w sprawie chrztów i ślubów (jako 25 koniecznych katechez - spotkań przez pół roku; albo od 17 roku życia już na poziomie szkoły średniej u nas raz w miesiącu w soboty przez trzy lata poza religią szkolną, co daje też ok. 25 spotkań i wtedy wystarczy kilka przed ślubem; w sprawie chrztu co najmniej dwa razy; w czasie wakacji szkolnych nie będzie spotkań, trzeba przybyć już teraz, mieszkający za granicą przywożą licencję do zawarcia małżeństwa z  parafii obecnego pobytu)    
 
godz. 18.45 parafialne poradnictwo rodzinne (mgr Paulina Jóźwiak i mgr inż. Łukasz Urbański (w tym poradnictwie para narzeczeńska powinny trzykrotnie uczestniczyć)

SOBOTA (1 V)
godz.18.00 msza z majowym +Czesława Grzybowskiego w rocz.śmierci (chrzty)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            
NIEDZIELA Wielkanocy (2 V)
godz.8.00 msza:+Stelę Świerczyńską  w 3 r. śm. i zm.z rodz.Puzowskich i Świerczyńskich  
godz. 9.30 msza: +Stanisławę Jaworską    
godz.11.00 msza:  w 30 -lecie małżeństwa Marianny i Franciszka Koszowskich - którzy  dziękując Bogu za lata swego małżeństwa proszą o błogosławieństwo dla siebie i dla swoich dzieci (przedostatnia msza inicjacyjna dla dzieci kl. II)

2. Inne ogłoszenia:  Bóg zapłać za ofiary. I za wszelką pomoc.  Dobrym prezentem I Komunii jest Pismo św. albo śpiwór. Pismo św. przygotowuje do życia wiecznego, a śpiwór ułatwia życie doczesne.  

Tegorocznym maturzystom podpowiadamy Jezusowe wołanie: „Pójdź za mną” - Jezus zaprasza Ciebie, drogi tegoroczny maturzysto lub drogi studencie, który jesteś już na którymś roku, albo absolwencie, jeżeli nie podjąłeś jeszcze ostatecznej decyzji życiowej. Kościół potrzebuje nowych apostołów i entuzjastów we współczesnym świecie.

Możesz wybrać studia w seminarium duchownym i kapłaństwo jako służbę dla ludzi w Kościele. Abo życie zakonne. A dziewczyny  mogą wybrać życie w klasztorze żeńskim. Dzieci szkół podstawowych mogą wybrać gimnazjum katolickie w Świeciu, a młodzież gimnazjów średnie szkoły katolickie, znajdujące się kilkanaście kilometrów od nas: w Świeciu i w Chełmnie. 

Szczęść Boże!

2010-04-25