ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ (28 III 2010)


1. W Wielkim Tygodniu będzie w naszej parafii następujący porządek godzin mszy, liturgii  i adoracji:  

WIELKI PONIEDZ.(29 III)
godz. 9.30 msza:  

WIELKI WTOREK (30 III)
godz. 9.30 msza:  

WIELKA ŚRODA (31 III)
godz. 9.30: dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w 35 rocz. ślubu Jadwigi i Stanisława  (w te dni W. Tygodniach zapraszamy starszych - emerytów. rencistów i innych)

Potem najważniejsze Triduum Paschalne (potrójny dzień świętowania) - jednego i niepodzielnego misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. 

WIELKI CZWARTEK WIECZERZY PAŃSKIEJ godz. 18.00 (1 IV). Dzień Kapłanów.
Komunia pod dwiema postaciami. Ofiary kolekty na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Potem zanosimy  Najśw. Eucharystię do domu kat. (do ciemnicy), gdzie będzie adoracja indywidualna do g. 21.00 i  w W. Piątek od godz. 9.00 – 18.00. Prosimy o kwiaty do Grobu Pańskiego - przynosić je w  tygodniu w procesji ofiarnej lub najpóźniej w W. Czwartek. Dla przebywających za granicą i poza parafią i dla studentów będzie spowiedź dodatkowa o g. 16.00 – 17.00.

Biuro czynne w W. Wtorek, W. Środę,  W. Czwartek i W. Piątek tylko od godz. 8.00 – 9.00.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ (2 IV)
(post ścisły tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 15 roku życia aż do śmierci) i post ilościowy, zmniejszenie jedzenia, w wieku od 18 - 60 lat, nie używamy alkoholu ani narkotyków, zawsze 1 godzinę przed przyjęciem Komunii św. obowiązuje post eucharystyczny)  Od 9.00 - 18.00 cicha adoracja w ciemnicy - w domu kat.; zaprasza się na nią panie z różańca misyjnego,  kandydatów do bierzmowania –  dziewczyny i chłopców z wszystkich klas w swych grupach (niech zorganizują pół godziny adoracji w W. Piątek lub w W. Sobotę).

Prosimy w W . Piątek  o pomoc w gruntownym sprzątaniu kościoła i obejścia od godz. 10.00 – 12.00,  prosimy też rodziców dzieci klas II, aby pomogli w tym.

Godz.18.00 liturgia Męki Pańskiej Wielkiego Piątku, po czym adoracja uroczysta w tzw. Grobie  (do 22.10).  Ofiary z W. Piątku i z  adoracji krzyża są na bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

O godz. 21.30 gorzkie żale, podczas których okazja do spowiedzi. O 22.10 zamykamy kościół i idziemy procesyjnie ze zniczami  pod szczyt szkoły im. Jana Pawła II z okazji przypadającej 5  rocznicy śmierci (którą obchodzić będziemy 9 kwietnia o godz. 8.00).

Zebranie ministrantów o g.12.00.  

WIELKA SOBOTA (3 IV)  adoracja Najśw, Eucharystii w kościele od godz. 9.00 20.00. Rodzina katolicka  powinna znaleźć czas na adorację w kościele - plan adoracji wg rejonów znajduje się w każdym  mieszkaniu. Oddajemy szacunek krzyżowi całując go (można własną chusteczką przetrzeć  miejsce ucałowania krzyża w kościele lub ucałować krzyż w swoim mieszkaniu). Szanow. panów strażaków z Gruczna, Luszkówka i Parlina uprzejmie i bardzo serdecznie prosi się o pomoc: o  straż i bezpieczeństwo podczas adoracji przy Grobie w W. Piątek wieczorem i w W. Sobotę przez  cały dzień adoracji od godz. 9.00 -20.00.

WIGILIA  PASCHALNA W WIELKĄ NOC A. D. 2010 o godz. 20.00. Bogata liturgia ognia, światła, słowa, poświęcenie wody, odnowienie przyrzeczeń chrztu przez nas i przez dzieci klas II, Eucharystyczna (mszalna)  ofiara chleba i wina, Komunia pod dwiema postaciami, procesja rezurekcyjna z świecami wokół kościoła. Główna msza święta roku. Przynieść świeczki, przynieść pokarmy - święconki do błogosławieństwa, przyprowadzić koniecznie dzieci klas II z  świecami chrzcielnymi (te dzieci są przy ognisku od godz.19.55. Po procesji rezurekcyjnej dzieci  kl. II otrzymują z parafii piękne i smaczne chlebki gruczeńskiej piekarnii GS i zająca, będzie  poświęcenie pokarmów po procesji rezurekcyjnej. Wracając do domu - zaczynamy świętować jako ci, którzy uwierzyli Jezusowi zmartwychwstałemu. Zachowujemy tradycje smacznego jajka,  babki wielkanocnej, baranka z chorągiewką, zająca dla dzieci w ogrodzie itp.  

NIEDZIELA  WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (4 IV 2010 ) - Wielkanoc dwie Msze św.:

godz. 9.30: +Konrada Szymańskigo i jego rodziców

godz.11.00:+Wacławę Falgowską i zm.rodziców(po mszach o 9.30 i 11.00 świecenie pokarmów)

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (5 IV) w II Święto Wielkanocy

msze jak w niedz. o 8.00, 9.30 i 11.00.

Ofiary kolekty będą na Kat. Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

2.Propozycja: można wziąć wodę święconą  z  Wigilii Wielkanocnej i pokarmy poświęcić w domu. Może to zrobić ojciec lub matka, modląc się  z dziećmi  przy stole, składając życzenia, dzieląc się kawałkiem mięsa lub jajkiem – symbolami baranka wielkanocnego i życia. Można dodać jakiś entuzjazm człowieka wierzącego: „Cieszymy się dzisiaj, bo Jezus naprawdę zmartwychwstał, alleluja! Albo: Zmartwychwstały Jezus obiecuje nam życie wieczne, alleluja! Ufamy Jezusowi i przyjmujemy Jego Ewangelię, alleluja!.

      Bóg zapłać za pomoc w tych dniach, za robienie porządków, za złożone ofiary i za ofiary na rehabilitację, za wszelką dobroć, za wożenie samochodem ks. proboszcza w obecnym czasie rehabilitacji po operacji kolana. Do nabycia „Mały Pielgrzym”(2zł) i luksusowy numer mies. „Magazynu Familia” (cena 6zł).
Chcemy jak najlepiej przeżyć te dni na cześć Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
Poczujmy się bardziej Jego uczniami, Jego siostrami i braćmi w Kościele.

Szczęść Boże!

2010-03-28