ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 4 niedziela Wielkiego Postu (14 III 2010)


1. W TYGODNIU WIELKOPOSTNYM msze, nabożeństwa wielkopostne, początek rekolekcji parafialnych:                  
 
PONIEDZ. 15 III == nie będzie mszy  
 
WTOREK 16 III  == nie będzie mszy  

ŚRODA 17 III
godz. 18.00 msza: +Teresę Koszowską (17.30 różaniec przyjaciół Radia Maryja)   

CZWARTEK 18 III  (wyjątkowo z powodu święta 19 III)
godz.16.00 droga krzyżowa dla dzieci
godz. 17.30 droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży
godz. 18.00 msza:+Józefa Gackowskiego

PIĄTEK 19 III święto św. Józefa Opiekuna Jezusa i Świętej Rodziny (święto nienakazane, nie  obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie; zachęca się do zachowania świętego charakteru tego dnia w swoich domach nie z obowiązku lecz z potrzeby serca - wg wykładni Episkopatu Polski z 12.III.2003)
                
U nas dwie msze świąteczne:  
godz. 9.30 msza świąteczna:  ........................
godz. 15.45 msza świąteczna: + za rodziców z obydwu stron Dyjachów i Kapiców, braci Mariana i Władysława i bratowe Irenę i Wisławę i za dusze w czyśćcu cierpiące  
(katechumenatu parafialnego w sprawie ślubów i chrztów nie będzie aż do Wielkanocy, będzie dopiero po Świętach 9 IV, 16 IV, 23 IV, w sprawach bardzo naglących o każdej porze zadzwonić i umówić się na spotkanie)

SOBOTA 20 III godz. 17.30 gorzkie żale z adoracją i rozważaniem pasyjnym  
godz. 18.00 msza: +Władysławę Kaszowską-

Szkoły Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnok. w Świeciu organizują DNI OTWARTE w sobotę 20 marca od godz. 9.00 - 14.00, i w niedzielę 21 marca od godz.8.30 - 13.30.
Zaprasza się. Informacja o tym jest na plakatach  i w internecie: www.katolik-swiecie.pl
 
5 NIEDZIELA  W. POSTU 21 III (ofiary kolekty na Wyższe Sem. Duch.w Pelplinie), początek rekolekcji, które poprowadzi misjonarz ze Zgromadz.Ducha Świętego o.Bogusław Wojtko  

godz. 8.00 msza: +w 6 rocz. śmierci za Bogumiła Chudego oraz arli: szystkich zm. z rodziny   Chudych  i Poćwiardowskich    
godz. 9.30 msza: +Henryka Kufla, za syna Mirosława i +rodziców  
godz. 11.00 msza: o zdrowie dla córki Barbary - do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

2. Inne ogłoszenia: Zmarli: ś. p. +Cecylia Gackowska l. 76 z Kosowa, której pogrzeb odbył się w piątek, i +Maria Kapica l. 69 z Chrystkowa której pogrzeb będzie w poniedziałek 15 III o godz. 12.00 w Świeciu w klasztorku - Dobry Jezu...

Jedno ze zmartwień to słabe chodzenie na katechumenat parafialny tych par narzeczeńskich, które niebawem przyjmą sakrament małżeństwa. Jeżeli nie uczestniczyli w okresie szkoły średniej w katechumenacie młodzieżowym w soboty (zaledwie raz w miesiącu, ok. 8-9 razy w roku), powinni teraz uczestniczyć w 25 katechezach - spotkaniach w piątki o godz. 18.45 (to katechumenat parafialny). Osoby, pary nie mieszkające aktualnie w naszej parafii, np. przebywające za granicą, załatwiają wszystkie formalności i dokumenty do ślubu kościelnego w aktualnej parafii zamieszkania i przebywania, stamtąd przywożą licencję - dokument kościelny dla tutejszego proboszcza parafii Gruczno, jeżeli tutaj chcą ten sakrament przyjąć. Również legalizację wolnych związków należy prawnie załatwiać w parafii aktualnego zamieszkania. Kto jest młodszy i nie chodził w czasie szkoły ponadgimnazjalnej (raz w miesiącu u nas) na katechumenat młodzieżowy przez trzy lata, powinien przychodzić przed ślubem 25 razy na katechumenat parafialny w piątki (tj. przez ponad pół roku). Episkopat Polski ustalił 25 katechez jako przygotowanie do sakramentu małżeństwa.

Kartki do spowiedzi wielkanocnej odbierać u rejonowych opiekunów charytatywnych. Dziękujemy za ofiary od kartek, za inne ofiary w biurze, za pomoc, za sprzątanie kościoła itp.

Ks.  proboszcz dziękuje za pamięć, modlitwy, pomoc, odwiedziny, za dary i ofiary na rehabilitację, która obecnie trwa i jest intensywna.

Prosimy o dodatkowe ofiary na sezonowe ogrzewanie kościoła.  

Zapraszamy na rekolekcje parafialne  za tydzień od niedzieli 21 III do środy 24 III - codziennie o 9.30 i 18.00 oraz zapraszamy bardzo do wielkiej spowiedzi wielkanocnej w czwartek 25 III.

Szczęść Boże!

2010-03-14