ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
środa, 16 styczeń 2019 roku

 3 Niedziela Wielkiego Postu (7 III 2010)


1. W trzecim TYGODNIU WIELKOPOSTNYM  MSZE  i nabożeństwa wielkopostne:   

PONIEDZ. (8 III)  - nie będzie mszy = = = = = .
Z okazji  dnia kobiet 8 III: babciom, wdowom, matkom,  mężatkom, kobietom samotnym, dziewczynom, nastolatkom i dziewczynkom - wszystkiego najlepszego,  życzliwości i szacunku od bliskich i obcych, bądźcie nadal piękne i dobre - szczęść Boże!   

WTOREK (9 III)
godz. 18.00 msza: +Nikodema Wietrzykowskiego w rocz. śmierci  

ŚRODA (10 III)
godz. 18.00 msza: w I rocz. śmierci za zm. Gertrudę Gwizdałę
(g.17.30 różaniec przyjaciół Radia Maryja; g. 15.00 Klub Symeona i Anny zaprasza  członków, sympatyków,emerytów na spotkanie co miesiąc przy kawie)  

CZWARTEK (11 III) - nie będzie mszy = = =

PIĄTEK (12 III)
godz. 16.00 droga krzyżowa dla dzieci  
godz. 17.30 droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży
godz. 18.00 msza: +Janinę i Ignacego Lewandowskich-
(będzie katechumenat parafialny w sprawie chrztów i ślubów koś.)

SOBOTA (13 III)
godz. 17.30 gorzkie żale z rozważaniem medytacyjno-pasyjnym (I cz.)
godz.18.00 msza: +Helenę i Alfonsa i Bronisława Krzemkowskich      

4 NIEDZIELA W. POSTU (14 III)
godz. 8.00 msza: +Wiktora Pipowskiego  
godz. 9.30 msza: +Wacława Szymańskiego  
godz. 11.00 msza: +męża Mariana i syna Andrzeja Kornowskich i za zm. z rodziny  

2. Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku od godz. 8.00 – 9.00 i zaraz krótko po wieczornej mszy.
Bóg zapłać za ofiary na kolektę misyjną w I. środę i w tę obecną niedzielę oraz przynoszone w tygodniu.
Bóg zapłać. Dziękujemy za wszelką pomoc. Ks. proboszcz - w obecnym czasie po operacji kolana i podczas rehabilitacji - dziękuje za pamięć, modlitwy, wsparcie i odwiedziny.
W obecnym czasie zachowujemy dwa szczególne przykazania kościelne: co najmniej raz w roku spowiadać się i przynajmniej raz w roku Komunię św. przyjmować w okresie wielkanocnym. Czas wielkanocny w tym roku: od Środy Popielcowej trwa do niedzieli Trójcy św.  30 maja. Kartki wielkanocnej spowiedzi odbierać u rejonowych opiekunów charytatywnych. W razie braku lub pomyłki można samej, samemu wypisać kartkę z imieniem i nazwiskiem, i adresem.
Nie mogą przystępować do spowiedzi ani do Komunii wielkanocnej osoby żyjące ze sobą niezgodnie z nauką Kościoła np. w związku wolnym, partnerskim, cywilnym czy innym - bez sakramentu małżeństwa. Do tej samej kategorii zaliczamy tych młodych, którzy - planując ślub kościelny za kilka lat - już przed ślubem żyją razem ze sobą na sposób małżeński, nie będąc małżeństwem sakramentalnym. Jeżeli mieszkają razem w domu któregoś z rodziców, rodzice - zgadzając się na to - uczestniczą także w tym grzechu. Pozasakramentalne współżycie seksualne uznajemy w Kościele za grzech ciężki - te sprawy regulują dwa przykazania Boże: 6. i 9.  

Ofiary - w powracających kopertach od kartek wielkanocnych z dobrowolną ofiarą  - będą gromadzone na drobne ulepszenia, wykończenia szczegółów wewnątrz kościoła i w kruchtach oraz na malowanie kościoła w r. 2011 lub 2012. Dzieci klas II, a zwłaszcza młodsze,  mogą zabrać skarbonki z podsadzki z przodu, niech odważnie podsuwają te skarbonki odwiedzającym ich mieszkanie - krewnym, gościom i interesantom – wskazując ma uczynki miłosierne co do ciała i co do duszy. Zebrane ofiary mogą te dzieci przynieść w Niedzielę Palmową 28 marca lub w Wielki Czwartek 1 kwietnia jako dar wielkanocny, charytatywny - dla innych, przecież wciąż uczymy się tego, aby być dla innych. Taka jest najlepsza definicja nas i sensu życia: że jesteśmy nie dla siebie, lecz dla innych.
Rekolekcjonistą REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH  dla dorosłych i starszej młodzieży od 21 marca do 24 marca będzie misjonarz ze Zgromadzenia Ducha Świętego - o. Bogusław Wojtko.

Największa spowiedź wielkanocna będzie u nas 25 marca przed i po południu. Na rozbudzanie medytacji i ducha jest dobra płyta z s. Imeldą  z Topolna „Ach mój Jezu...” w cenie 15 zł. do nabycia w zakrystii (wydawca Projekttopolinek). Też nowy nr „Pielgrzyma” polecamy parafianom i gościom.
Nawracajcie się i wierzcie w  Ewangelię. -  szczęść Boże.

2010-03-07