ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 2 niedziela Wielkiego Postu (28 II 2010)


1. TAKI BĘDZIE PLAN  TYGODNIA:   
 
PONIEDZIAŁEK (1 III)  ====== nie będzie mszy

WTOREK (2 III)
godz. 18.00 msza: +Henryka Kortasa w I rocz. śmierci

ŚRODA (3  III)
godz. 17.30 różaniec misyjny dla wszystkich kręgów
godz. 18.00 msza: +Zofię Łopińską

CZWARTEK (4 III), święto św. Kazimierza, I czwartek marca
godz. 16.00 msza szkolna:  +Łucję Łobocką w 5 rocz. śm. i zm. z rodziny Łobockich i +Henryka Górskiego i zm. z rodziny Górskich (nie będzie objazdu chorych przez księdza ani spowiedzi dodatkowej)     

PIĄTEK (5 III), I piątek marca:
godz.16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci
(nie będzie dodatkowej spowiedzi)
godz. 17.30 Droga krzyżowa dla dorosłych i starszej młodzieży
godz. 18.00 msza: +Feliksa Hofmana w 29 rocz. śmierci
(godz. 18.45 będzie katechumenat parafialny  w sprawie ślubów i chrztów}

SOBOTA (6 III)
godz. 17.30 gorzkie żale cz. III z medytacją adoracyjną
godz.18.00 msza: za dzieci, rodziców, chrzestnych, rodziny i parafian (chrzest dzieci)   

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 III:
godz.  8.00 msza:  + Marcjannę Jagłę i +synów
godz. 9.30 msza: +Stanisławę Jaworską
godz. 11.00 msza: +Helenę Kosiak i rodziców z obojga stron i +brata Tadeusza  
(7 III - po mszy miesięczne spotkanie młodzieży oazowej w domu katechetycznym)

2.  W tę obecną II niedz. Wielkiego Postu pragniemy pamiętać o ponad 2100 polskich misjonarzach pracujących w 94 krajach świata. Składane dzisiaj pieniądze to ofiary „Ad Gentes” jako  coroczne wspieranie polskich misjonarzy, co przeprowadzą członkowie Parafialnego Zespołu Caritas przed kościołem jako nasz dar dla polskich misjonarzy. Kto ma więcej, więcej zarabia, lepiej mu się powodzi - niech będzie hojniejszy. Jałmużna obok modlitwy i postu to klasyczny akt pokuty - zadośćuczynienie za grzechy swoje, cudze, to przezwyciężanie egoizmu i walka ze złem w sobie i...wypełnienie 5. warunku dobrej spowiedzi.  

Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku o godz. 8.00 - 9.00 i krótko zaraz po wieczornej mszy.  
Dodatkowej spowiedzi nie będzie w I czwartek ani w I piątek miesiąca marca; większa spowiedź - wielkopostna i wielkanocna - konkurs spowiedzi z dużą ilością księży - będzie  na zakończenie rekolekcji parafialnych  25 marca, które poprowadzi o. Bogusław Wojtko z misyjnego Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy.
 
Informacja o leczeniu ks. proboszcza: po 15 dniach pobytu w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu i po ciężkiej operacji wstawienia sztucznego kolana przez ordynatora doktora Andrzeja Reetza z zespołem lekarzy Pasińskiego i Turonia na oddziale urazowo-ortopedycznym ks. proboszcz zaczął rehabilitację w obecnym czasie, aby zagoiła się do końca rana operacyjna, przyjmując zastrzyki i leki ochronne, ćwicząc pod nadzorem, ruszając się, aby ostatecznie w pełni i swobodnie chodzić bez laski. Ks. proboszcz bardzo dziękuje parafianom i przyjaciołom za dobroć, troskę, życzliwość, za odwiedziny w  szpitalu, za pamięć i za modlitwę, za złożone dodatkowe ofiary na ten czas rehabilitacji, przeróbek, pomocniczych uchwytów, za nowe mocniejsze łóżko oraz materac. Otrzymane od parafian intencje na msze ks. proboszcz  sumiennie oddaje innym zastępującym i odprawiającym kapłanom, opłaca też koszty ich przyjazdu.

Wielki Post to także czas pracy nad sobą, odsuwając pokusy i złość, przezwyciężając siebie, zmieniając wady na cnoty, modląc się, poszcząc i otwierając ręce z jałmużną. Zło dobrem zwyciężaj. Nawracaj się i wierz w Ewangelię! 

Wszystkich szczęść Boże!

2010-02-28