ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 2 niedziela zwykła (17 I 2010) czas karnawału


1.W TYGODNIU PORZĄDEK MSZY I SPOTKAŃ:                    
  === PONIEDZIAŁEK 18 I nie będzie mszy   ============
  === WTOREK 19 I nie będzie mszy  ================

ŚRODA 20 I
g.18.00 msza:   .........................int. wolna
(17.30 różaniec przyjaciół Radia Maryja)

CZWARTEK 21 I
godz. 18.00 msza: +Marię Leżańską w 3 rocz. śmierci i męża Anrzeja   

PIĄTEK 22 I
godz. 18.00 msza:+Rozalię Pieczkę z okazji urodzin  
zebranie ministrantów o godz. 16.00, katechumenat paraf. w sprawie ślubów i chrztów  o
godz. 18.45 (przed sakramentem małżeństwa, oprócz religii szkolnej, trzeba się wykazać  uczestniczeniem w 25 spotkaniach parafialnych)

SOBOTA 23 I
godz. 15.30 msza ślubna dla pary Angeliki Spanehl i Marka Koszuckiego  
godz. 18.00 msza: +Benedyktę Kufel w 10. r. śm. w dniu ur. i +męża Kazimierza      

III NIEDZIELA ZWYKŁA, 24 I

godz. 8.00 msza: + rodziców Martę w 7 rocz. śm. i Stanisława Brzezińskich    
godz. 9.30 msza: +Władysława Pasternackiego w 5 rocz. śmierci  
godz. 11.00 msza:+Małgorzatę Momot (od kuzynki Ewy z Byczyny)

2. Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku o godz. 8.00 - 9.00.  Bóg zapłać za składane ofiary. Bóg zapłać panom z Gruczna za odśnieżanie. Bóg zapłać za zaproszenia do szkół pobliskich na spotkania świąteczne i jasełkowe, do kawiarni bydgoskich na spotkania autorskie, kulturalne i wystawy, panu wójtowi Pruszcza inż Franciszkowi Koszowskiemu za zaproszenie na spotkanie opłatkowe, Bóg zapłać p. prezes Brygidzie Fotta za zaproszenie na otwarcie i poświecenie punktu kasowego Banku Spółdzielczego w Grucznie, dzięki za zaproszenia na poświęcenia wyremontowanego i odmienionego domu na ul. Wojska Polskiego oraz dwóch mieszkań  w nowym domu ul. Buczka. Starzejącym się parafianom i nie mogącym już dobrze chodzić proponujemy przyjmowanie Komunii św. choćby raz a w miesiącu od świeckich nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. , z którymi można to „kiedy” uzgodnić.

Podczas ferii zimowych organizujemy jako dalsze przygotowanie do bierzmowania dwa biwaki rekolekcyjno-rekreacyjne i charytatywne: od 25 I godz. 10.00 do 27 I 2010 godz. 10.00 dla naszej młodzieży z klas I gimnazjum, a dla dziewczyn i chłopców z klas II i III gimnazjum od 27 I godz.16.00 –  30 I 2010 godz. 12.00. Bardzo potrzebujemy do pomocy i współpracy na biwakach rodziców, wychowawców i nauczycieli (w formie dyżuru wychowawczego i nauczycielskiego i do pomocy w kuchni biwakowej; prosimy zgłaszać się, podając imię, nazwisko, adres, telefon, ewent. e-mail).

Od ministrantów można nabyć dwutygodnik “Pielgrzym” i odrębny miesięcznik dla dzieci „Mały Pielgrzym”....   W biurze jest Pismo św. St. i N. Testamentu - po 60 zł, Pismo św. NowegoTestamentu - po 15  zł.  Dzieciom i młodzieży udanych i śnieżnych ferii. Zaglądajcie do kościoła w wolnym czasie, przybywając na msze święte. W poniedz. 11 stycz. rano było nas trzech: ja proboszcz, pan organista i jego żona, najmniej w ciągu ponad 27 lat, co przynagla do utworzenia kapliczki dziennej w części zakrystii, bo idzie lenistwo, niechęć lub brak wiary jako odmienna forma życia ludzkiego, Pana Boga rezerwuje się na lepsze okazje, a na co dzień po co fatygować siebie i niepokoić Pana Boga. 

Wszystkim - Szczęść Boże!

2010-01-17