ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 Niedziela Chrztu Pańskiego (10 I 2010)


1.W TYGODNIU:   

PONIEDZIAŁEK 11 I
godz. 7.15 msza:  ..... Po okresie Bożego Narodzenia zaczyna się okres  zwykły w liturgii Kościoła do 16 lutego, wystrój świąteczny i kolędy śpiewamy do 2 lutego.

WTOREK 12 I
godz. 18.00 msza: +męża Konrada w I rocz. śmierci

ŚRODA 13 I
godz. 18.00 msza: +Konrada i Stefanię Gackowskich   
(godz. 15.00 Klub Symeona i Anny zaprasza emerytów i rencistów, w II miesiąca środę)
(godz. 17.30 różaniec przyjaciół Radia Maryja)  

CZWARTEK 14 I
godz.16.00 msza: +Romana Krasnego i jego rodziców

PIĄTEK 15 I
godz.18.00 msza: +męża Stanisława syna Andrzeja Tynkiewicz i rodziców z ob.stron
(zebranie ministrantów o godz. 16.00;

Po przerwie świątecznej - w piątki katechumenat paraf. w sprawie ślubów i chrztów o  g. 18.45; przypomina się:  co najmniej trzy miesiące przed sakramentem małżeństwa trzeba przybyć do parafii na przygotowanie paromiesięczne do tego sakramentu lub  przybyć pół roku wcześniej, jeżeli ktoś nie chodził na żadne formy przygotowania, religia w szkole to stanowczo za mało, przygotowanie to:
1) wypełnienie rozmowy z pytaniami wg formularza z parafii
2) ustalenie terminu i godziny ślubu
3) metryki  chrztu
4) ksero świadectwa z religią
5) dokument przygotowania do sakramentu  małżeństwa przy parafii (starsze roczniki urodzone przed r. 1986 - ci  uczestniczą co  najmniej w 6 spotkaniach i w spotkaniach z osobą świecką, dla młodszych roczników  urodzonych po r. 1986, bierzmowanych po r. 2002, oprócz ksero religii szkolnej  wymaga się uczestniczenia w 25 spotkaniach parafialnych, u nas to jest właśnie  katechumenat młodzieży ponadgimnazjalny w soboty raz w miesiącu (przez trzy lata  uzbiera się ok. 25 katechez parafialnych, co określił Episkopat Polski 6) potem głosi się zapowiedzi w parafiach narzeczonych;
rodzice i chrzestni też przychodzą dwa lub trzy razy na katechumenat parafialny w  piątki o godz. 18.45, aby zapisać dziecko w księdze chrztów, uzgodnić chrzest, chrzestnych, duchowo przygotować się do chrztu, można przybyć już w okresie ciąży, łączymy te sakramenty razem, bo przecież chodzi tutaj o miłość płodną).

SOBOTA 16 I
godz.18.00 msza: +Łucję i Szczepana Ulatowskich i Ewę i Alfonsa Golonków i  Zofię Łopińską

2 NIEDZIELA ZWYKŁA 17 I
godz.8.00 msza: +Jana Zadwornego
godz. 9.30 msza: +Konrada Szymańskiego   
godz.11.00 msza: +Teresę Koszowską (ofiary kolekty na W. Seminarium Duch. w Pelplinie)

2. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka drugi raz z rzędu zagra dla dzieci z chorobami nowotworowymi. Zebrane pieniądze pójdą na doposażenie klinik onkologicznych w wysokospecjalistyczny sprzęt (m.in. aparaty USG), który pozwala na wczesne wykrywanie raka.W ubiegłym roku do puszek wolontariuszy trafiło na ten cel rekordowe 40 mln zł.  

Dziękujemy za pomoc i dobroć od praafian.  Za odśnieżanie. Zapłaciliśmy zobowiązania wobec kurii diecezjalnej pelplińskiej w ciągu ub. roku ponad 22 tysiące zł. Zostało jeszcze 50% z otrzymywanej dzierżawy ziemi. W czasie ferii zimowych od 25 - 27 stycznia będzie biwak dziewczynek i chłopców kl. I gimnazjum, a od 27 - 30 stycznia dla kl. II  i III gimnazjum.  bardzo potrzebujemy do pomocy i współpracy rodziców, wychowawców i nauczycieli (w formie dyżuru wychowawczego,nauczycielskiego i w kuchni biwakowej); prosimy zgłaszać się; byśmy organizowali jeszcze więcej darmowo, ale brakuje nam chętnych dorosłych wolontariuszy; szkoda, taka piękna jest ta młodzież, błyskotliwa, wspaniała, dla której powinniśmy i możemy tworzyć alternatywne, nowe programy wypełnienia wolnego czasu. U nas nie etaty, lecz wolontariat. W tym objawia się miłość do młodzieży i możliwość formacji duchowej i ewangelizacyjnej. W czasie biwaków chętnie przyjmujemy od parafian żywność, warzywa, owoce i inne dary. 
Zachęcamy do nabycia nowego numeru Pielgrzyma.

Szczęść Boże.

2010-01-10