ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 22 niedziela zw.(30 VIII 2009)


1. W TYGODNIU W PARAFII:  

PONIEDZIAŁEK 31 VIII
godz.15.00 msza:w przeddzień 70. rocz. wybuchu II wojny świat. - za naszych zamor.  podczas działań wojennych i w obozach zagłady.Zapraszamy z rodzin, które straciły swych bliskich.
  Spowiedź przed początkiem roku szkolnego i z okazji I czwartku,I piątku  o godz. 15.00 - 16.30. Zaprasza się szczególnie dzieci i młodzież szkolną. Kilku księży będzie spowiadać.

WTOREK 1 IX
godz. 8.00 msza na rozpoczęcie roku szk. dla uczniów szkoły podst. i młodzieży gimnazjum w  ich int. (dzieci kl.I przynoszą książki, zeszyty i swoje przybory szkolne do poświęcenia).

ŚRODA 2 IX
godz. 18.00 msza: +Stefanię Chmarę i Bolesława (godz. 17.30 różaniec misyjny  dla wszystkich 6.   kręgów;o g.18.45 zaprasza się panie katechetki na spotkanie i zebranie).Okazja do spowiedzi w  Przysiersku  w kościele i w Terespolu w kaplicy od godz.14.30 - 16.00.

CZWARTEK 3 IX
godz. 17.oo - 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu Eucharystii, w czasie której spowiada ks. proboszcz - bardzo serdecznie zaprasza się na medytację i uwielbienie Jezusa.
godz. 18.00 msza: +Helenę i Alojzego Michałowskich  (ksiądz objeżdża chorych od godz. 10.00)    

PIĄTEK 4 IX
godz. 18.00 msza: +za zmar. z całej rodziny Lewandowskich i Rychlickich (katechumenat paraf. o  godz. 18.45 dla par pragnących sakramentu małżeństwa, dla rodziców pragnących sakr. chrztu dla dziecka i  dla chrzestnych, następny katechumenat potem będzie 18 IX i 25 IX, nie będzie 11 IX) 

SOBOTA 5 IX
godz. 16.00 msza ślubna dla pary Marty Szwankowskiej i Łukasza Szarmacha  
godz. 18.00 msza:w int.absolwentów DA Emaus (podczas XII zjazdu w Grucznie)
5 IX Gminne Dożynki Świecie 2009 odbędą się w Przechowie na stadionie “Strażaka”, w programie  g.12.00 msza w k-le Chrystusa Króla, g.13.30 obrzędy dożynkowe wystąpienia gości,prezentacja wieńców,  występy zespołów muzycznych i inne atrakcje - na co zaprasza burmistrz Świecia pan Tadeusz Pogoda (w  tę niedz. 30 VIII gminne dożynki w Pruszcz od godz. 14.00 msza, przemarsz obok na pl. Poniatowskiego  tam od g. 15.30 imprezy towarzyszące

NIEDZIELA 6 IX
godz. 8.00 msza:  +Marę Jagłę w 18 rocz. śmierci i jej męża Stanisława   
godz. 9.30 msza : dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo B. w rodzinie
godz. 11.00 msza : +Marię i Stanisława Zyś i syna Tadeusza     

2 Inne ogłoszenia.
Odbył się pogrzeb zm. w ub. tygodniu +Genowefy Kompolt l. 80 z Różanny - dobry Jezu... W czasie obecnym biuro czynne zaraz po mszach i w piątek i soboty o godz. 9.00. Za śmieci na cmentarzu zapłaciliśmy 1100 zł. Parafia jest zadłużona na ok. 10 tysięcy zł. W tygodniu przyjmujemy ofiary za ławki na II
półrocze  i inne ofiary, także na końowe prace 20-letniej renowacji kościoła. ażeby dokończyć wyłożenie cokolików przy posadzce  wewnątrzy kościoła i w kruchtach i dokończyć inne prace na strychu i suficie.
Zainstalować drogę światła jako naszą trwałą pamięć po zmarlym ś. p. papieżu Janie Pawle II Wielkim - wg projektu rzeżbiarza mgra Ryszarda Kaczora z Grudziądza i zainicjować odrębne czwartkowe nabożeństwo wielkanocne .  I jeszcze parę “resztówek” trzeba wykonać jak  kruchty, meble w zakrystii, na koniec malowanie kościoła, czyszczenie i strojenie organów. Pieniędzy spodziewamy się z wykupu ziemi na drogę ekspresową S5 i od parafian. Wtedy będzie czas emerytury proboszcza lub jego śmierć. Za dotychczasowe ofiary serdeczne Bóg zapłać. 

PODZIĘKOWANIE: Komisarz IV Festiwalu Smaku i Święta Miodu w Grucznie dr inż.Jarosław Pająkowski, zarazem dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślań.,  serdecznie dziękuje mieszkańcom Gruczna i okolic, strażakom, wolontariuszom za przychylność, życzliwość, tolerancję  i polską gościnność w przyjęciu kilkudziesiąt tysięcy gości, turystów z Polski i  zagranicy.
Dzięki i Bóg zapłać!

2009-08-30