ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
środa, 16 styczeń 2019 roku

 Niedziela zwykła 20 (16 VIII 2009) * wakacje


1.MSZE ŚW. W TYGODNIU WAKACYJNYM I URLOPOWYM:

PONIEDZIAŁEK  17 VIII  = = = = nie ma mszy, urlopowo

WTOREK 18 VIII = = = = nie ma mszy,  urlopowo   

ŚRODA 19 VIII  = = = = nie ma mszy, urlopowo

CZWARTEK 20 VIII 
godz. 18.00 msza w int. siostry Ines (Nazaretanki), która złożyła  śluby zakonne 15 sierpnia w Ostrzeszowie - jakby prymicje zakonne, będzie obecna siostra Ines (Emilia Gągola), proszę dla niej w rejonach przygotować życzenia i prezenty

PIĄTEK 21 VIII 
godz. 18.00 msza: +Halinę i Bolesława Kręckich   

SOBOTA 22 VIII
godz. 18.00 msza: dziękcz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże

NIEDZIELA 21 zw. ,  23VIII
godz. 8.00 msza: +Stefanię Chmarę w I rocznicę śmierci i męża Bolesława            
godz. 9.30 msza: w 35 rocznica ślubu Zofii i Leszka - dziękczynna z prośbą o błogosław.  Boże dla rodziny
godz. 11.00 msza: w 24 rocznikca ślubu Marioli i Grzegorza - dziękczynna z prośbą o  błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

2.
Podczas wakacji biuro parafialne czynne zaraz po mszach św. oraz w piątek i sobotę o godz. 9.00. Za pomoc w przeprowadzeniu biwaku dla klas II i III gimnazjum od ub. środy do soboty  bardzo i serdecznie dziękujemy tym osobom, które spełniały funkcje opiekunów i nauczycieli, paniom w kuchni biwakowej oraz oazowiczkom i osobom, od których były warzywa i ciasto.  

Rolnikom i ich rodzinom dziękujemy za przygotowanie dożynek parafialnych (15 sierpnia) i przybycie z delegacjami poszczególnych wiosek, które niosły dary żniwne, które znajdują się obecnie w kościele (z wyjątkiem chlebów, które zabraliśmy do zjedzenia). Dożynki to nasz akt dziękczynienia Bogu za chleb powszedni.

Od kilku artystów (przebywających w domu katechetycznym na plenerze malarsko- fotograficznym) spodziewamy się, że nasz krajobraz i środowisko utrwalą swoim talentem na płótnie, fotografii i papierze.

W sobotę 22 VIII 2009 od godz. 12.00 - do godz. 23.00 przy Młynie w Grucznie pierwszy dzień IV. Festiwalu Smaku i Święto Miodu, który organizuje komisarz Festiwalu Smaku i dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego pan dr inż. Jarosława Pająkowskiego i Tow. Przyjaciół Dolnej Wisły z pomocą innych osób i instytucji.

W niedzielę 23 VIII 2008 od godz. 10.00 - do godz. 16.00 w Grucznie przy Młynie drugi dzień tego Festiwalu Smaku i Święta Miodu.  

Wszystkim udanej niedzieli, odczuwania zapachu, smaku, piękna krajobrazu wiślanej doliny i wysokiej skarpy pod parasolem miłującego Boga, Stworzyciela wszystkiego.

Szczęść Boże. 

2009-08-16