ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 18 niedziela zwykła (2 VIII 2009)*wakacje


1. W TYGODNIU WAKACYJNYM MSZE ŚWIĘTE I INNE:  

PONIEDZIAŁEK 3 VIII - nie będzie mszy

WTOREK  4 VIII
godz. 18.00 msza: w int. proboszczów z okazji Roku Kapłańskiego, kapłanów zmarłych i żywych, którzy pracowali w  tej parafii. (wspomn. św. Jana  Vianneya, prezbitera - 150 rocz. - dzień proboszcza)

ŚRODA 5 VIII
godz. 18.00 msza: +Gertrudę Gwizdałę   (godz. 17.30 różaniec misyjny dla   wszystkich kręgów)

CZWARTEK 6 VIII
godz. 18.00 msza: +Marię i Józefa Gackowskich * UROCZYSTOŚĆ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO  (tytuł brackiego odpustu w parafii, który  przeniesiony na niedzielę - będzie obchodzony 9  VIII, tematem jednego z trzech  obrazów w koronie ołtarzowej jest Przemienienie Pańskie, obok obrazu Jana Chrzciciela i Piety Matki Boskiej Bolesnej z 7. mieczami)

PIĄTEK 7 VIII
godz. 18.00 msza:  +Romana Trochę  (po zapadnięciu zmroku ok. godz.21.30 w Cekcynie na plaży będą Nocne Misteria Nadjeziorne - spektakl pt. “Ciuciubabka” (w  razie niepogody w sobotę 8 VIII o godz.21.30)

SOBOTA 8 VIII
spowiedź przed odpustem:  godz. 11.00 - 12.00 oraz godz. 15.00-16.00.  Będzie kilka księży spowiadać.  Zapraszamy, zachęcamy.   
godz. 16.00 msza ślubna dla pary Karoliny Suchomskiej i Dawida Czechowskiego   
godz. 18.00 msza ślubna dla pary Magdaleny Jaworskiej i Michała Wegnera   

NIEDZIELA  ODPUSTU PARAFIALNEGO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO (9 VIII): (Kaznodzieją odpustowym będzie ks. mgr Przemysław Szulc - nowy dyrektor Katolickiego LO i Kat. Gimnazjum im. ks. dra B. Sychty w Świeciu, poprzedni dyr. ks. dr B. Patoleta został proboszczem parafii św. Andrzeja Boboli w Świeciu)   
godz. 8.00 msza:+Mariannę i Bronisława Kanarek  i Wandę Skrzypczak i rodz. z obojga stron
godz. 9.30 msza: +Alojzego Pietrzaka w 14 rocz. śm. i zm. rodz. i rodzeństwo z obojga stron
godz.11.00 msza : w intencji parafii oraz parafian żywych i zmarłych   (zbiórka do puszek na rzecz Kat. Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II)

2.Dalsze ogłoszenia:  
W tę niedzielę 2 sierpnia odpust w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP - w klasztorku w Świeciu, suma o godz. 12.00. W ub. tygodniu odbył się pogrzeb zm. Henryka Palucha l. 54 z Świecia, d.mieszkał w Grucznie - dobry Jezu...

W czasie wakacji biuro parafialne czynne zaraz krótko po mszach św.  i w piątek i sobotę o godz. 9.00.  Na wskutek wielkich opłat za śmieci na cmentarzu - np. za czerwiec zapłaciliśmy 1100 zł, to tyle co cała jedna niedzielna kolekta - do  pogrzebu dołączamy odtąd dodatkowy rachunek 400 zł, jednorazowy - jako część na opłacenie śmieci). 

Drodzy Parafianie! dziękujemy za dobroć i przyjęcie pielgrzymów XXVII  Gdańskiej Pielgrzymki Pieszej. Dzieciom i młodzieży - wakacyjnej radości, tym na urlopach - pogody ducha, rolnikom w ciężkiej pracy żniwnej - szczęść Boże, wszystkim – dobroci wzajemnej...

Z pokojem w sercu odchodzimy stąd - jak ludzie światła... Z Panem Bogiem!

2009-08-02