ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 11 niedziela zwykła (14 VI 2009)


1. W TYGODNIU będzie następująco:      

PONIEDZ.15 VI
  ---nie będzie mszy =====   

WTOREK 16 VI
godz. 7.15 msza z czerwcowym i z świecami (zamiast procesji): ...............................int. wolna

ŚRODA 17 VI św. Brata Alberta Chmielowskiego
godz. 18.00 msza z czerw. i z świecami (zamiast procesji): +Jana  i Rozalię Walczyk i Mariana Łukasika (przed zakończeniem roku szkolnego: spowiedź dla dzieci kl.III, IV,  V i VI o g. 15.00 - 16.30 - 2 księży spowiada)

CZWARTEK 18 VI
godz. 18.00 msza z czerw. i z świecami:+rodziców Martę w dniu urodzin i Stanisława  Brzezińskich i Janinę i Mariana Wróbel - błogosławieństwo wianków (przed końcem roku szkolnego:
spowiedź dla młodzieży kl.I i II gimnazjum i szkół ponadgimnazjal. o g.15.00 - 16.30 - 2 księży spowiada).  

 Zaprasza się w te dni jakby była procesja: i dzieci sypiące kwiatki w białych strojach bez koszyków, i  wszystkich innych...inaczej uczcimy Najśw. Sakrament Eucharystii

PIĄTEK 19 VI uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa
godz. 8.00 msza św. na zakończenie  roku szkolnego dla  wszystkich klas szkół podstawowych i gimnazjów: w int. dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców - akt  wynagrodzenia NSPJ, światowy dzień modlitw o  uświęcenie kapłanów 

katechumenat parafialny w sprawie ślubów i chrztów o godz.18.45 - przedostatni przed wakacjami, ostatni - 26 VI, potem podczas wakacji w sprawie nowych ślubów i chrztów nie przychodzić, jedynie zaczęte śluby będą finalizowane aż do końca indywidualnie - najlepiej umawiając się z księdzem telefonicznie lub mejlem - z nowymi  sprawami ślubów kościelnych i chrztów proszę przybyć w ostatni piątek sierpnia 27 VIII o g. 18.45;

Do końca roku planuje się chrzty następująco: w odpust św. Jana Chrzciciela - środa 24 VI godz. 17.00,
sobota 27 VI godz. 18.00, niedziela 9 VIII - w odpust Przemienienia Pańskiego godz. 11.00, jeżeli rodzice przybędą teraz na katechumenat, potem sobota 3 X godz. 18.00, sobota 5 XII godz. 18.00; bez przygotowania nie można przystępować do sakramentów - taka jest ogólna zasada).  

SOBOTA 20 VI
godz. 16.00 msza ślubna dla pary Marleny Pytel i Marcina Sobockiego  
godz. 18.00 msza: +Czesława i Marię i Halinę i Janinę Koszuckich  

XII NIEDZIELA ZWYKŁA  21 VI
godz. 8.00 msza: +rodziców Martę i Władysława Pasternackich  
godz. 9.30 msza: +Mariannę i Tomasza Gwizdałów i zmar. rodzeństwo  
godz. 11.00 msza: +rodziców Franciszkę i Leona Glazińskich i siostry Margotę Lange i Wandę Szmydt  (na tę mszę zaprasza się młodzież ponadgimnazjalną - dziękować będziemy Bogu za rok szkol., prosząc o udane i szczęśliwe wakacje;
będzie ks. Marek Kaleta - misjonarz  z Murzynką Mery Kanini, jak przed rokiem: będzie śpiew z bębnami, kazanie misyjne i zbieranie ofiar na sierociniec w Afryce w Kenii).
Będzie nocować orkiestra z Czech, więc może uda się ją namówić do występu przed kościołem, jeżeli będzie pogoda - jak w latach ubiegłych.
---------------
2.  Bóg zapłać wszystkim spełniającym jakieś funkcje podczas procesji w Boże Ciało, orkiestrze dętej “Płomyki”, pocztom sztandarowym strażaków i szkół, paniom i panom niosącym znaki procesyjne, paniom z różańca misyjnego, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom, szafarzom,  panu organiście i śpiewakom, księżom kapłanom, panom z Gruczna za bardzo dobre nagłośnienie, panom strażakom za kierowanie procesją i zachowanie bezpieczeństwa na drogach. Bóg zapłać za ofiary kolekty i ofiary złożone w biurze parafialnym.

Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku od godz. 8.00 – 9.00 i po wieczornej mszy. W tygodniu okazja do spowiedzi św. przed zakończeniem roku szkolnego (dzieci kl. II były u spowiedzi podczas biwaku, a III kl. gimnazjum były przed bierzmowaniem). Rodzice niech zgłaszają swoje dzieci z klas I do I Komunii św. w r. 2010.

Wolontariuszy chętnych do prowadzenia zabaw z dziećmi, nauczycieli, wychowawców prosimy o pomoc w przeprowadzeniu zabaw, gier, loterii z nagrodami, w prowadzeniu kiermaszu książek i sprzedaży książek lokalnych  -
prosimy na spotkanie  w środę 17 czerwca o godz. 18.30. Prosi zgłaszać chęć przygotowania wiejskich słodyczy i poczęstunku za mała opłatą jako stoisko swej wsi podczas odpustu 24 czerwca 2009. Panów strażaków prosimy o przygotowanie grochówki dla wszystkich, zachowanie porządku podczas odpustu i VI Biesiady Regionalnej (Wspomnień) i o bezpieczeństwa na placu kościelnym. VI Biesiada będzie miała charakter skromniejszy i bardziej lokalny. Odbierać „Pielgrzyma”.i zakupić od ministrantów.

Szczęść Boże!

2009-06-14