ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 21 styczeń 2019 roku

 4 niedziela Wielkanocy (3 V 2009)


1.W TYGODNIU WIELKANOCNYM MSZE ŚW. I INNE SPOTKANIA:     

PONIEDZIAŁEK (4 V) Najśw. Maryi Panny Królowej Polski głównej patronki Polski (uroczystość z 3 maja)
godz. 9.30 msza świąteczna: ....................... .........................................
godz. 17.00 msza świąteczna i z okazji św. Floriana:  o błog. i łaski od Boga dla strażaków i ich rodzin (których jak co roku serdecznie zaprasza się na mszę z pocztami szandarowymi, a po mszy na skromny piknik - zapraszamy panów strażaków i dziewczyny strażaczki, jeżeli takie są)

WTOREK (5 V)
godz. 16.00 msza:  w int. dzieci przyjętych przed rokiem do I Komunii św i w  int. ich rodziców (I rocz. 27 IV 2009). Zaprasza się dzieci z klas III.

ŚRODA (6 V)
godz. 18.00 msza: +Konrada Pietrzaka, zm. rodziców Waśkowskich i rodziców
Pietrzaków oraz zm. z naszych rodzin (17.30 różaniec misyjny dla wszystkich 6. kręgów)  

CZWARTEK (7 V)
godz. 18.00 msza: za zm. znajomych +Sławomira - poetę i +Macieja -lekarza
(objazd chorych od godz. 10.00)

PIĄTEK (8 V) św. Stanisława Bpa i Męczennika głównego patrona Polski
godz. 18.00:  msza: +Irenę Zielińską (zebranie ministrantów o godz. 16.00, katechumenat parafialny w sprawie chrztów i ślubów o godz. 18.45 konieczny dla tych którzy w tym roku do jesieni planują sakrament małżeństwa i chrzest dla swego dziecka, w czasie wakacji szkolnych nie będzie spotkań, trzeba przybyć teraz)    

SOBOTA (9 V)
godz.18.00 msza: + Franciszka Szulca z okazji urodzin

5 NIEDZIELA Wielkanocy (10 IV)
godz. 8.00 msza: +Stefanię Chmarę i jej męża Bolesława z  okazji ich urodzin godz. 9.30 msza: ++Halinę i Bolesława Kręckich+     
godz.11.00 msza: w I rocz. śmierci +Andrzeja Partyki (po mszach zbiórka po mszy na budowę nowej biblioteki WSD, na którą nasza parafia musi dać jeszcze 2.400 zł, dała już 4.800 zł)

2. Inne ogłoszenia: 
w tę niedziele 3 maja o godz. 18.30 w kanale telewizyjnym Religia TV będzie program Archiwum X, w którym znajdzie się dłuższa wypowiedź tutejszego ks. proboszcza na temat finansowania parafii, co u nas zresztą nie jest czymś nowym, bo ogłasza się poszczególne wydatki, a na stronie internetowej naszej parafii www.ewangelizacja.net są sprawozdania finansowe ostatnich lat.

Bóg zapłać za ofiary. I za wszelką pomoc. Za porządkowanie i obcinanie trawy wokoło. Za dwa tygodnie I Komunia św. w naszej parafii. Dobrym prezentem I
Komunii jest Pismo św. albo śpiwór. Pismo św. przygotowuje do życia wiecznego, a śpiwór pozwala znosić różnorodne warunki i dolegliwości zamieszkania i snu oraz symbolizuje wędrówkę przez doczesne życie. Proszę nabywać gazety katolickie od ministrantów przed kościołem i w zakrystii.

Tegorocznym maturzystom podpowiadamy Jezusowe wołanie: „Pójdź za mną” - Jezus zaprasza Ciebie, drogi tegoroczny maturzysto lub drogi studencie, który jesteś już na którymś roku i nie podjąłeś ostatecznej decyzji życiowej. Kościół potrzebuje nowych apostołów i entuzjastów we współczesnym świecie. Możesz wybrać studia w seminarium duchownym i kapłaństwo jako służbę dla ludzi w Kościele. Dzieci szkół podstawowych mogą wybrać gimnazjum katolickie w Świeciu, a młodzież gimnazjów średnie szkoły katolickie, znajdujące się kilkunaście kilometrów od nas.  

Szczęść Boże!

2009-05-03