ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
poniedziałek, 25 marzec 2019 roku

 Niedziela Wielkanocna. Zmartwychwstanie Pańskie 2009 (12 IV 2009)


1. Ogłoszenia w Oktawie Wielkanocnej:
WIELKANOC 12 IV 2009  dwie msze  świąteczne:      
godz.   9.30 msza: +w 3 rocz. śmierci +Władysławę Roszczynialską i +Józefa, Antoniego i Pawła Kozłowskich (i  święcenie pokarmów)
godz. 11.00 msza: +Henryka Stanowskiego w 9 rocz. śmierci  (i święcenie pokarmów)  

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY W OKTAWIE  - 13  IV - tradycyjne II ŚWIĘTO WIELKANOCY,  msze jak w niedziele:
godz. 8.00 msza: +rodziców Martę i Władysława Pasternackich     
godz. 9.30 msza: + Eugenię Maszczyńską z okazji 80 urodzin  
godz. 11.00 msza: + Wacława Zygiera i żonę Reginę i Edwarda Pietrzaka  
(ofiary kolekty w II Święto na Kat. Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)

WTOREK WIELKANOCNY W OKTAWIE 14  IV 
godz.18.00 msza: +Monikę Boralewską w 10 r. śm. i Tadeusza Boralewskiego (konieczne spotkanie dla rodziców dzieci klas II  z wioski Gruczno, I cz. w kościele, II cz. w domu katech.) 

ŚRODA WIELKANOCNA W OKTAWIE 15 IV 
godz. 18.00 msza: dziękczynna w 15 rocz. ślubu małżonków Marii i Jacka, którzy też proszą o błogosławieństwo Boże dla całej Rodziny   
godz. 18.00 konieczne spotkanie dla rodziców dzieci kl. II z innych wiosek podobnie jak we wtorek)  
15.00 Klub Symeona i Anny zaprasza; 17.30 różaniec przyjaciół R. Maryja;         
CZWARTEK WIELKANOCNY  16 IV
nie będzie mszy  = = = = = = =

PIĄTEK WIELKAN. W OKTAWIE 17 IV 
(każdy piątek to dzień pokuty, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)
godz. 18.00 msza: +Romana Błaszkiewicza w rocz. urodzin i +rodziców Tomasza i Walerię
(zebranie ministrantów o godz. 16.00)
godz. 18.45 katechumenat parafialny w sprawie chrztów i ślubów (kto planuje ślub kościelny teraz aż do końca roku kalendarzowego, powinien już przychodzić wielokrotnie na katechumenat w kwietniu, maju i czerwcu, bo w wakacjach nie będzie katechumenatu, bez wcześniejszego przygotowania u nas lub w innej parafii lub za granicą nie przychodzi załatwiać sakramentu małżeństwa, nie odkładać przygotowania...są pary które sumiennie przywożą pełne przygotowanie i dokumenty, nawet z placówki zagranicznej). Episkopat Polski powiększył wymagania dobrego przygotowania do sakramentu małżeństwa w ostatnich latach. Oprócz 3. letniej religii w średniej szkole trzeba uczestniczyć w 25 spotkań przy parafii. Nieliczni już uczęszczają u nas na to w soboty raz w miesiącu. Inni muszą to nadrobić przychodząc kolejno co najmniej przez pół roku na piątkowy katechumenat parafialny o godz. 18.45.   

SOBOTA WIELKANOCNA 18 IV
katechumenat młodzieżowy, ostatni przed wakacjami: o godz.10.00 dla kl II i III ponadgimnazjalnych, o godz. 12.00 dla kl. I ponadgimnazjalnej       
godz. 16.00 msza ślubna:   dla pary Anny Zmudzińskiej i Daniela Domańskiego
godz. 18.00 msza wieczorna i ślubna:  dla pary Justyny Waśkowskiej i Romana Wiśniewskiego

II  NIEDZIELA WIELKANOCNA – Niedziela Miłosierdzia Bożego 19 IV
godz. 8.00 msza: +o światło życia wiecznego dla ś.p. Stanisławy Jaworskiej   
godz. 9.30 msza: +Jerzego Redmanna z okazji urodzin    
godz. 11.00 msza: podzięk. za otrzymane łaski oraz z prośbą o błogosław. Boże i zdrowie dla rodziny
(odtąd o 11.00 także msza inicjacyjna dla dzieci klas II; w niedzielę miłosierdzia 19 IV zbiórka charytatywna do puszek jak co roku wg imperatywu moralnego: czyń miłosierdzie, niech rejonowi  opiekunowie charytatywni ją zbierają; po mszy ok. godz. 12.00  - 13.30 spotkanie miesięczne dla dzieci i młodzieży oazowej - ostatnie przed wakacjami)

Inne ogłoszenia.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do uroczystego charakteru tych dni. Dziękujemy księżom, pracownikom, porządkującym przy kościele, dekorującym w tym czasie ciemnicę i Grób Pański, szafarzom, organiście, śpiewakom, lektorom, kolektującym, ministrantom, wykonującym zróżnicowane funkcje liturgiczne...Bóg zapłać za uczestniczenie w Triduum Paschalnym. Bóg zapłać za złożone ofiary. Zapłaciliśmy wszystkie zaległości  z wyjątkiem zaczętych prac na suficie.
We wszystkie  niedziele wielkanocne msze o godz. 11.00 będą zarazem dla dzieci kl. II mszami inicjacyjnymi przygotowującymi do uroczystości I Komunii św. w niedzielę wielkanocną 17 maja o godz.11.00. W poniedziałek 18 maja, w pierwszy dzień białego tygodnia, o godz. 16.00 z okazji 45. rocznicy święceń kapłańskich będzie uroczysta msza koncelebrowana 15. księży - kolegów tutejszego ks. proboszcza  - z udziałem ks. biskupa diecezjalnego prof. dra hab. Jana Bernarda Szlagi. Wponiedziałek 1 czerwca o godz. 11.00 będzie uroczystość pzyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież klas III gimnazjum z udziałem ks. biskupa dra Piotra Krupy.
Radosnych Świąt, smacznego jajka, bogatego zająca, radości rodzinnej, pokoju, zgody,  łask i mocy od Jezusa Zmartwychwstałego....! Jezus żyje - alleluja -  Jezus zwyciężył złego ducha i pokona śmierć. Jest niezwyciężony, wiarygodny, zasługuje na zaufanie  - On, Jezus, Pan życia i śmierci, obiecuje nam życie wieczne. Przyjmijcie te życzenia i serdeczności i zanieście je do Waszych mieszkań. Świętujcie z Zmartwychstałym Jezusem.  Szczęść Boże!

2009-04-12