ewangelizacja.net

Parafia Gruczno > Ogłoszenia
niedziela, 20 styczeń 2019 roku

 3 Niedziela Wielkiego Postu (15 III 2009)


W tę niedzielę ofiary kolekty są na Wyższe Sem. Duchowne w Pelplinie, co polecamy hojności parafan i gości, w tę niedziele miesięczne spotkanie oazowe o godz.12.00.

1. W trzecim TYGODNIU WIELKOPOSTNYM  MSZE  i nabożeństwa wielkopostne (w nieco innych godzinach):

PONIEDZ. (16 III)
godz. 17.30 droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży
18.00 msza: ....................................................

WTOREK (17 III)
godz. 7.15  msza: ...............................................    

ŚRODA (18 III)
nie będzie mszy ani różańca ==============

CZWARTEK (19 III) święto nienakazane św. Józefa
godz. 16.00 msza: +Jana Baumgarta
(odpust w parafii św. Józefa na Mariankach w Świeciu: msze tam o 9.00, 11.00 i 18.00)

PIĄTEK (20 III)
godz. 15.30 droga krzyżowa dla dzieci  
godz. 16.00 msza: +Zdzisława Kęsika w 2 rocz. śmierci
(nie będzie katechumenatu parafialnego w sprawie chrztów i ślubów koś.)

SOBOTA (21 III)
godz. 17.30 gorzkie żale z rozważaniem pasyjnym (I cz.)
godz.18.00 msza: +Henryka Kortasa -           

4 NIEDZIELA W. POSTU (22 III)
g. 8.00 msza: +Józef i Agnieszkę Chrapkowskich    
godz.  9.30 msza: +Feliksa Jaworskiego z okazji urodzin +
godz. 11.00 msza: +Bogumiła Chudego w 5 rocz. śmierci i wszystkich zm. z rodziny Chudych i Poćwiardowskich  

2. Inne ogłoszenia: 
Odbyły się dwa pogrzeby: +Stanisławy Jaworskiej l. 72 z Parlina i Gertrudy Gwizdały l. 83 z Gruczna - dobry Jezu... Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku od godz. 8.00 – 9.00, a wieczorem po mszy tylko w piątek. Bóg zapłać za ofiary w tygodniu. Za dodatkowe zainstalowanie ogrzewania podłogowego  musimy jeszcze zapłacić końcówkę 1400 zł. Podczas rekolekcji było ciepło. Ogrzewanie sprawdziło się.  Po sezonie będziemy wiedzieli więcej o kosztach ogrzewania w kościele. Paniom pomagającym w kuchni rekolekcyjnej, rodzicom, paniom katechetkom, nauczycielom, dyrekcjom szkół dziękujemy za współdziałanie i wykonane prace na rzecz rekolekcji Bóg zapłać. Kartki wielkanocnej spowiedzi odbierać u rejonowych opiekunów charytatywnych. W razie pomyłki można samej, samemu wypisać kartkę z imieniem i nazwiskiem, i adresem. Dopóki trwa przeszkoda kanoniczna – wg prawa kościelnego - nie wolno przystępować do spowiedzi ani do Komunii wielkanocnej (np. taką przeszkodą trwały związek małżeński bez tego sakramentu). Obowiązują obecnie dwa przykazania kościelne: to spowiedź co najmniej raz w roku i Komunia św. w okresie wielkanocnym. Ten czas trwa aż do niedzieli Trójcy św.  czyli do 7 czerwca.  Ofiary - w powracających kopertach od kartek wielkanocnych z dobrowolną ofiarą  - będą na zapłacenie reszty ok. 4 tysiące zł za marmurowe półki i dalsze dokończenie marmurowych cokolików przy posadzce wewnątrz kościoła i w dwóch kruchtach. Dzieci klas II i wszystkie inne, zwłaszcza młodsze,  mogą przyjąć skarbonki leżące na podsadzce z przodu, niech odważą się i podsuwają te skarbonki odwiedzającym ich dom - krewnym, gościom i interesantom – wskazując ma uczynki miłosierne co do ciała i co do duszy. Zebrane ofiary mogą przynieść w Niedzielę Palmową lub w Wielki Czwartek jako dar wielkanocny na cele charytatywne. 
Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Ks. dr Bogusław Patoleta, dyrektor szkół katolickich w Świeciu ogłasza: szkoły katolickie w Świeciu prowadzą nabór uczniów do Gimnazjum i do Liceum Ogólnokształcącego na rok szkolny 2009/2010.
Dzień Otwartych Drzwi Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu będzie miał miejsce: w sobotę 21 marca 2009 od godziny 9.00 do godz. 14.00 i w niedzielę 22 marca 2009 od godz. 8.30 do godz. 13.30. Zapraszamy młodzież i ich rodziców, jak również każdego kto chciałby odwiedzić szkoły katolickie w naszym mieście, które znajdują się przy ul. Sądowej 20, w sąsiedztwie klasztorka.
Miłej niedzieli i dobrego tygodnia  - szczęść Boże.

2009-03-15